Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, VII етап
(2005-06-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
За словами О.Мірабо, ЦЕ - талант егоїстів. На думку Ф.Бекона, немає більшої шкоди для держави, чим приймати ЦЕ за мудрість. Козьма Прутков стверджував, що ЦЕ - зброя слабкого і розум сліпого. І.Кант говорив, що ЦЕ - спосіб мислення обмежених людей і що це дуже відрізняється від розуму, на який зовні подібне. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:2
Замітка «Як козаки в Іраку воювали» у журналі «MAXIM» супроводжується таким підзаголовком: «Хочеш брати участь у (два слова пропущене) - готуйся до війни». Заповніть пропуск.

Відповідь:

Запитання №:3
Цитата з одного спеціалізованого журналу: «Якби за допомогою генетичного експерименту можна було б створити дійсно ТАКУ людину, як зразок ми б порадили використовувати африканського удаваного вампіра, та й то лише тому, що вони за два метри здатні почути «кроки» жука по піску». Про яку людину мова йде?

Відповідь:

Запитання №:4
Повідомляючи про майбутню екранізацію знаменитого сучасного бестселера, у якій буде зніматися популярна французька акторка Одрі Тоту, газета «Київські відомості» назвала свою замітку так: «Амелі зламає...». Закінчить заголовок назвою згаданого бестселера.

Відповідь:

Запитання №:5
У пейзажах Босха зібрано практично усю відому на той час флору й фауну. Правда, серед тропічних рослин «розгулюють», наприклад, тварини тропічних лісів. А яких саме тварин змусив пастися Босх на рівнинах Голландії? Відповісти на це запитання вам допоможе і картина живописця, що народився на початку ХХ століття в Каталонії, а згодом, на думку критиків, став найяскравішим представником серед послідовників Босха.

Відповідь:

Запитання №:6
Американські політики, як відомо, славляться дуже оригінальними фразами. Заповніть пропуск у висловлюванні Рональда Рейгана: «Якщо виникне критична ситуація, (пропуск) мене в будь-яку годину дня і ночі - навіть якщо я на засіданні кабінету міністрів».

Відповідь:

Запитання №:7
Британські фахівці, провівши комплексний аналіз знаменитого портрета з колекції Флауера, який експонується в Національній портретній галереї Великобританії і який вам, мабуть, не одноразово доводилося бачити, виявили сліди хромової фарби, зробленої близько 1814 року, отже до XVII століття ніякого відношення мати не може. Цей портрет широко відомий із другої половини XIX століття, а створений був, за оцінкою фахівців, між 1818 і 1840 роками, коли в Європі спостерігався сплеск популярності творчості... Кого?

Відповідь:

Запитання №:8
Нещодавно дитячий журнал «УХТИШКА» розповів про особливості цього звичаю в різних країнах. В Англії, наприклад, прийнято декілька разів підкидати людину і опускати на підлогу, в Іспанії - декілька разів клацати по чолу. А що роблять у таких випадках в Україні?

Відповідь:

Запитання №:9
Медіа-імперія популярної американської ведучої Опри Уінфрі, що включає в себе продюсерську компанію, видавничий будинок, рекламне агентство та кіно-, теле- і відеостудії, зветься «Harpo» [хАрпо]. А чим пояснюється саме така назва?

Відповідь:

Запитання №:10
Він часто не виправдовував покладені на нього надії: наприклад, не став священиком або лікарем, як хотіли того його батьки, а замість цього відправився в навколосвітню подорож на вітрильнику, під час якої команда прозвала його «сачком». Та й, як нещодавно з’ясувалося, основні положення своєї найвідомішої праці він запозичив в інших авторів. Відтворіть перші два слова назви цієї широко відомої праці.

Відповідь:

Запитання №:11
Сезон зимових карнавалів у Німеччині починається в прирейнських містах Кельні, Бонні, Дюссельдорфі і Майнці саме 11 листопада. Дайте абсолютно правильну відповідь: в який саме час?

Відповідь:

Запитання №:12
На карикатурі до дружньо усміхненого футболіста Роналдо підходять ведмежатко і слоненя і питають, чи не він - герой популярної телевізійної реклами. Назвіть цього героя одним словом.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com