Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, VI етап
(2005-05-15)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Петербурзька приказка ХIХ століття говорить: «На кого не ображаються в Петербурзі? - На жінок, дурнів і Великих Князів». Тут перераховані ті, хто, відповідно до неписаних правил, не міг взяти участь... У чому?

Відповідь:

Запитання №:2
У Лондоні, на Пікаділлі розміщується багато клубів, членами яких традиційно є тільки чоловіки. От, наприклад, клуб «Карлтон» - «гніздо» консерваторів. Всі прем’єр-міністри від Консервативної партії, за традицією, зобов’язані бути його членами. Ускладнення виникнуло тільки з Маргарет Тетчер. Зрештою, щоб вирішити проблему, довелося проголосити її почесним... Ким?

Відповідь:

Запитання №:3
У їхньому царстві побували Геракл і Тезей. В часи Катерини ІІ в складі Балаклавського грецького батальйону була особлива рота, що називалася на їхню честь. Пам’ять про них живе й у назві одягу спеціального покрою. Для чого саме застосовується такий одяг?

Відповідь:

Запитання №:4
Міллі - земля, Оллі - повітря, Сід - вода. Назвіть об’єднуючі їх чотири цифри і місто.

Відповідь:

Запитання №:5
Відповідно до японських прислів’їв, ЦЕ є місцем мешкання бога, або ж добра і зла. А відповідно до американської приказки, месцезнаходженням ЦЬОГО визначається месцезнаходження... Чого саме?

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, у питанні є заміна. Якось поет Мозен передав своєму коллезі-літераторові подарунок маленького сина зі словами: «У мого Еріка два скляних півника, і він попросив мене дати Вам одного з них». Ми не просимо вас назвати прізвище згаданого літератора - скажіть: які слова ми замінили словами «скляні півники»?

Відповідь:

Запитання №:7
30 квітня 1992 року у Женеві було оголошено, що технологія, розроблена співробітником Європейської лабораторії фізики елементарних частинок англійцем Тімом Бернерсом-Лі, буде для усіх безкоштовною. З цього моменту і почався воістину тріумфальний хід по планеті... Чого?

Відповідь:

Запитання №:8
Михайло Козаков згадує, що в дитинстві чув від своїх тіток чимало надзвичайних сімейних історій. От одна з них: «Твоя бабуся Матільда Миронівна в юності була дуже гарненька. У неї був сильно закоханий і сватався один студент там, на Полтавщині. У нього було звичайне прізвище Рабинович. Він був гарний хлопець, але батьки Матільди йому відмовили. Вже дуже він був бідний. Потім цей Рабинович виявився (пропуск) і помер зовсім не бідною людиною в Америці...». Відновіть пропущений у тексті псевдонім.

Відповідь:

Запитання №:9
Увага, два жіночих портрети. Перший: «Вона не була красунею, але обличчя з широкими вилицями та нагостреним підборіддям мимоволі приковувало до себе погляд. Особливо очі - ледве розкосі, ясно-зелені, прозорі, в оправі темних вій. На білому чолі - дві бездоганні лінії брів злітали косо уверх - від перенісся до скронь». Другий: «У неї - тонкі риси особи. Очі світло-блакитні, причому на одному - коричнева пляма, що не псує, однак, її красоти. Брови і волосся в неї чорні, а колір обличчя не дуже ніжний». Чи не правда, начебто б немає нічого спільного? Однак, якщо назвати імена цих жінок, дуже багато хто відразу ж уявлять зовсім іншу жінку - ту, дійсне ім’я якої - Вівіан Мері Хартлі. Назвіть жінок, чиї портрети наведені у запитанні.

Відповідь:

Запитання №:10
За одною з версій, після урагану 1777 року, коли фігура Янгола, що прикрашала шпиль Петропавлівського собору, повалилася, не витримавши жахливого напору вітру, архітектор Антоніо Рінальді не тільки відновив фігуру, але і вжив заходів, щоб подібне не повторилося. Що ж у результаті з’явилося на Петропавлівському соборі?

Відповідь:

Запитання №:11
Можливо, у вашому житті бували ситуації, коли вам адресували цю фразу. На думку Максима Мейстера, після цієї фрази залишитися друзями практично неможливо. Напишіть цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:12
Відповідно до гумористичного словника, це слово означає кінець, а тлумачний словник української мови стверджує, що це – гідротехнічна або дорожня споруда у вигляді валу для зберігання води у водоймищах. Що це?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com