Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, VI етап
(2005-05-15)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Заповніть у правильному порядку пропуски у вірші Миколи Шаповала:

«Що таке волошки? Квіти сині-сині.
Наче оченята крихітки-дитини.
Що таке ромашки? Квіти білі-білі.
Наче наші роки трохи посивілі.
В мене був товариш. Під Берліном вбили.
Мав він (пропуск) сині, (пропуск) білі-білі».

Відповідь:

Запитання №:2
За сюжетом фільму «17 миттєвостей весни», сидячи у пивничці «Елефант», Штирлиць розглядає звичайну круглу підставку під пиво. На кожній стороні підставки - по малюнку, цілком логічному для даного місця і даного часу. Що це за малюнки?

Відповідь:

Запитання №:3
На початку 1930-х років підрозділу творця «ФАУ-2» Вальтера Дорнбергера заборонялося купувати предмети і пристрої, що не мали ніякого відношення до ракетних випробувань - навіть канцелярщину. Тому доводилося ховати придбане під складними наукоподібними назвами. Наприклад, за назвою «зразок пристрою для запису результатів випробувань за допомогою обертового ролика» ховалася... Що саме?

Відповідь:

Запитання №:4
Борис Єфімов, згадуючи про Ліона Фейхтвангера, пише, що «широкий успіх завоював його роман, який розповідає про запаморочливу кар’єру Адольфа Гітлера, у романі він Алоіз Кутцнер». Як називається роман, про який йде мова?

Відповідь:

Запитання №:5
Автор «Малої енциклопедії київської старовини» причиною появи цього відомого топоніму називає велику потребу киян у дровах для домашніх печей. Місця, що позначаються цими і їм подібними топонімами, як не дивно, вважалися раніше в киян гарними для садів, полів і городів. Назвіть цей топонім з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:6
Відкриттю цього «Погляду з висоти» (так перекладається назва цієї місцевості) вчений світ зобов’язаний собаці і п’ятилітній дівчинці. Людина ж, що зробила це відкриття, була оголошена вченими шахраєм і містифікатором. А от іспанський король Альфонс XII був настільки вражений побаченим, що, подібно до Остапа Бендера, залишив там свого автографа за допомогою... Чого ж?

Відповідь:

Запитання №:7
Одного з героїв твору Тибора Фішера постійно бачили в компанії його улюблених кицьки, собаки і свині. Згадавши відомого кінодетектива, назвіть прізвиська згаданих кицьки, собаки і свині.

Відповідь:

Запитання №:8
У листі читача журналу «MAXIM» розповідається, як цей читач, бажаючи зміцнити організм у боротьбі із застудою, пішов у ліс, знайшов чималий мурашник, роздягнувся та ліг у нього. Відчуття незвичайні! Читач рекомендує взяти з нього приклад і відразу дає настанови новачкам: чим більше мурашок ви на себе нагорнете, тим менше місця залишиться для НИХ. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:9
У 2003 році лос-анжелеський продюсер Брайєн Берток, «змішавши» два альбоми, одержав альбом, який назвав «Сірим». Один з альбомів, якого він піддав «змішанню», - альбом репера JAY-Z. А кому належить інший альбом?

Відповідь:

Запитання №:10
Прототип героя фільму «Людина дощу» Кім Пік має феноменальні задатки, зокрема, в області нагромадження, запам’ятовування й опрацювання величезних об’ємів інформації. За ці задатки земляки називають Кіма словом, утвореним від сучасного терміну, зміненого відповідно до імені Піка. Назвіть отримане прізвисько.

Відповідь:

Запитання №:11
Всі ви, напевно, знаєте фразу про те, що повинен зробити в житті справжній чоловік. А от Френк Херберт описав місце, де було дуже багато фруктових дерев, які саджали у випадку, по суті, протилежному згаданому в зазначеній фразі. Що ж утворювала сукупність цих фруктових дерев?

Відповідь:

Запитання №:12
Описуючи цього птаха, журналіст Світлана Логінова відзначає: «Уявіть собі далматинця... Додайте елегантності, вишуканості, пишне і довге пір’яне покриття, гордий вигляд, живий темперамент і хвіст фазанячого типу. Загалом, у порівнянні - нічого образливого». Назвіть цього птаха двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com