Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, VI етап
(2005-05-15)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Восени минулого року молодіжні клуби великих єкатеринбурзьких парафій, а також православного студентського братерства активно готувалися до змагань. Програма змагань складалася з трьох частин. У другій потрібно було продемонструвати знання духовних пісень, у третій - розкрити зміст однієї з глав Нового Завіту. А як ми звичайно називаємо першу частину?

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, у питанні є заміна.
Бернард Шоу стверджував: «Мало хто напивається частіше двох-трьох разів у рік. Я тому і прославився на весь світ, що звик напиватися не менше одного-двох разів у тиждень». Вам теж, мабуть, доведеться напитися, щоб відповісти: яке слово ми замінили словом «напиватися»?

Відповідь:

Запитання №:3
З легкої руки Наталі Портман, що грає закохану королеву Амідалу, «Епізод II» охрестили «космічний (слово пропущене)» - усе навкруги валиться, а герої кохають один одного, хоч їм і не можна. Назвіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:4
Приблизно з XI ст. до н.е. китайські жерці пророкували майбутнє по кістках домашніх тварин, а також по черепахових панцирах. Все це обпікалося на вуглях і розпеченій міді, а отримані сполучення всіх цих тріщинок було основою для трактування. Так, на думку дослідників, з’явилося ЦЕ. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:5
«Джазовий Вебстер» - іронічний словник американського журналіста Генрі Льюіса Менкена дає декілька визначень цього поняття. Наприклад: «Форма релігії, поклоніння віслюків шакалам», або «Теорія, відповідно до якої два злодії вкрадуть менше, ніж один, три - менше, ніж два, чотири - менше трьох, і так далі, до нескінченності». Що це за поняття?

Відповідь:

Запитання №:6
Джоанна Стінгрей згадує, що Віктор Цой, будучи в США, найбільше задоволення одержав від відвідання одного місця, сказавши при цьому: «Я знову почуваю себе (пропуск)». А от Микиту Сергійовича Хрущова свого часу від відвідання цього місця наполегливо відговорили помічник президента США і віце-мер Лос-Анджелеса, пояснивши, що не зможуть гарантувати радянському лідеру стовідсоткову безпеку. Ми не запитуємо ким почуівав себе Цой. Через хвилину назвіть це місце.

Відповідь:

Запитання №:7
Француз Жак Перрен, відомий своїми документальними стрічками, запропонував декільком знаменитим кінорежисерам зняти фільм на ту саму тему. Фільм повинен тривати 11 хвилин 9 секунд і 1 кадр. Назвіть відомого режисера, який не брав участь в конкурсі, хоча його фільм висвітлює дану тему.

Відповідь:

Запитання №:8
[Ведучому: звернути увагу команд, що в цитаті після слів “нашому народові” стоїть кома!]
Закінчить трьома словами фрагмент одного з виступів президента США Дж.Буша: «Наші вороги спритні і винахідливі, і ми - теж. Вони ніколи не перестають думати про нові шляхи як нашкодити нашій країні і нашому народові, ...».

Відповідь:

Запитання №:9
Ще в 2001 році, коли в компанії «Боїнг» обговорювали питання про плани конкуруючого концерну «Ербас» з будівництва нового аеробуса «А-380» і про заходи, що варто застосувати у зв’язку з цим, великодосвідчений шеф «Боїнга» Гаррі Стоунсайфер обмежився таким коментарем: «Не заважайте супротивнику, коли він робить...». Що?

Відповідь:

Запитання №:10
Якось письменник-початківець пообіцяв своєму знаменитому колезі: «Те, що ви зробили для історії, я зроблю для географії». Назвіть цих двох письменників-співвітчизників.

Відповідь:

Запитання №:11
У російських емігрантських газетах, що виходили в Парижі 1920-х років, регулярно публікувалися оголошення місцевої кіностудії, що запрошували на перегляд усіх, хто бажає спробувати себе в якості фігурантів. Така робота приносила невеликий, зате стабільний заробіток багатьом російським емігрантам. Скажіть: яким словом називають цих «фігурантів» сьогодні?

Відповідь:

Запитання №:12
Євген Маланюк, подібно до Зигмунда Фройда, намагався пізнати психологію українського народу. ПЕРШОГО він вважав, поряд із Хмельницьким, представником дійсного українського психологічного типу. ДРУГОГО Маланюк називає «першим свідомим малоросом» і батьком «малоросизма». Ці двоє ніколи не зустрічалися, але ПЕРШИЙ часто докоряв ДРУГОМУ його «сальними малоросійськими анекдотами», хоча і не заперечував його чудовий талант. Назвіть ПЕРШОГО і ДРУГОГО, знаючи що ПЕРШИЙ присвятив ДРУГОМУ вірш.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com