Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, V етап
(2005-04-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У середині 50-х років XX століття архітектор Френк Ллойд Райт запропонував чиказькому муніципалітету найцікавіший проект - будинок висотою в одну милю, розрахований не менше, ніж на 130 тисяч мешканців. Одна з газет назвала статтю про цей проект так: «Богохульство зі сталі, скла та нахабності». А з яким об’єктом порівнювався газетярами проект Райта?

Відповідь:

Запитання №:2
Історія цього корабля закінчується тим, що він розвалився на частини. При цьому загинула одна людина. Пізніше цей корабель «відтворили» знову, але в ХХ столітті знову розділили на окремі частини - правда, цього разу, без людських жертв. Назвіть ці частини.

Відповідь:

Запитання №:3
«Я дотепер не можу зрозуміти, що це таке - Олімпійські ігри», - говорив тренер з фігурного катання Валентин Ніколаєв. За словами тренера, турнір цей цілком особливий, хоча судді тут ті ж, учасники ті ж, програми ті ж, уся відмінність - у відсутності на льодовому стадіоні... Чого?

Відповідь:

Запитання №:4
Ці тварини були уособленням давньої німецької богині Астари. Саме вони, відповідно до легенди, розносять яйця - символ весни і родючості. Назвіть континент, що постраждав від них більше від інших.

Відповідь:

Запитання №:5
В одному із сучасних романів висловлюється думка, що у світі немає правильних перекладів шумерських текстів. Герой, який стверджує, що він - єдиний знавець шумерської мови, обурюється, що знак «переплисти через море» перекладають як «прийти у гості». Згадавши вислів, пов’язаний з містом, розташованим приблизно на 48 градусах північної широти і 2 градусах східної довготи, дайте відповідь: яким дієсловом повинен перекладатися згаданий знак, на думку героя роману?

Відповідь:

Запитання №:6
Камердинер Гаврило виговорював гардемарину Микиті Олєнєву, що той витратив занадто багато однієї сполуки, котра стала б в нагоді в холодну пору року. Відомо, що один американець «коронував» цю сполуку. Напишіть номер, під яким йде основа цієї сполуки у відомій таблиці.

Відповідь:

Запитання №:7
Відома нелюбов Девіда Боуі до польотів. Однак якось він відмовився перетинати Ла-Манш на транспортному засобі, яке не є ні літаком, ні гвинтокрилом, ні планером, ні яким-небудь іншим літальним апаратом. Назвіть цей транспортний засіб.

Відповідь:

Запитання №:8
Заперечуючи проти перекладу вигаданих ним топонімів, професор Толкієн наводив два ряди назв. Серед назв першого ряду зустрічаються, наприклад, Цвєтково, Новоград, Ветчінбері і Рум’яннік. Цим назвам у другому ряду відповідають Флоренція, Неаполь, ІКС та Флессінген. Назвіть європейську країну, якій належить місто ІКС.

Відповідь:

Запитання №:9
Це поняття офіційно визначають як розділ інформатики, що включає, зокрема, розробку методів моделювання і відтворення за допомогою електронно-обчислювальних машин окремих функцій творчої діяльності людини. А гумористи визначили це поняття як блондинку, що перефарбувалася під брюнетку. Назвіть це поняття двома словами.

Відповідь:

Запитання №:10
З 1950 року щороку в день 2 листопада у театрах Великобританії гасять вогні і не дають вистав. А що трапилося в цей день у 1950 році?

Відповідь:

Запитання №:11
Лондонський Грін-парк знаменитий своїми газонами. В часи Карла II він виглядав зовсім інакше, і король, коли йшов на побачення до своєї коханки, мав звичку ненадовго затримуватися в парку. Ця звичка так засмучувала королеву, що вона розпорядилася цілком знищити в парку ... Що?

Відповідь:

Запитання №:12
Закінчить напис на давній китайській вазі: «Той, хто зачув вітер змін, повинен будувати не щит від вітру, а...». Що?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com