Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, IV етап
(2005-03-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У драмі Джерома Лоренса і Роберта Лі «Отримайте у долю вітер» розповідається про судовий процес на початку XX століття в американському периферійному містечку, на якому вчитель був обвинувачений у тому, що розповідав дітям про те, що люди походять від мавп. У фінальній сцені п’єси адвокат, що захищав підсудного, ніби зважує на руках дві книги. Так і не зробивши вібір, він покладає ці книги до свого портфелю. Як називалися ці дві книги?

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, у питанні є заміна. Менеджер однієї з шанхайських радіокомпаній стверджує, що ЦЕ рівноцінне продажу фальшивих товарів без завчасного попередження. Ми, називаючи цю дію, можемо згадати і парижанку. У статті про парижанку у Великому енциклопедичному словнику розповідається, що «орієнтація напрямку волокон при склеюванні» повинна бути перехресною. Яке слово ми замінили словом «парижанка»?

Відповідь:

Запитання №:3
У 1928 році німецький хірург Вернер Форсман здійснив справжній науковий подвиг: увів пацієнту через ліктьову вену катетер і провів його до самого серця. Ми не просимо вас назвати прізвище пацієнта - скажіть: у якому саме медичному кабінеті була пророблена ця операція?

Відповідь:

Запитання №:4
Білі, майже прозорі скибки, що викладені на величезній тарілі у вигляді символу довголіття - журавля, який летить. Саме так виглядає традиційна страва японської кухні, про яку говорять, що вона дає можливість відчути на краю язика... Що саме? Дайте відповідь одним словом.

Відповідь:

Запитання №:5
Володимир Винокур згадує, що якось, прибувши на гастролі в Мехіко, він, Лев Лещенко і Левон Оганезов у перший же день, обвішані фотоапаратурою, кинулися до заздалегідь наміченої цілі. Однак, коли вони відшукали потрібний будинок, з прикрістю дізналися, що там уже побували музиканти Державного симфонічного оркестру радіомовлення і телебачення. А що саме знаходилося в цьому будинку?

Відповідь:

Запитання №:6
8 лютого 1925 року у журналі «Огоньок» була опублікована замітка про випробування, для яких був складений спеціальний потяг вагою 78,5 тисяч пудів із 25-ти цистерн, вантажених нафтою. Як вказувалося в замітці, «потяг виходив із Баку в Батум у супроводі спеціальної випробовувальної комісії. У небезпечних місцях зумисне давали сигнали для припинення руху. Потяг зупинявся моментально, без поштовхів». Назва замітки складалася з трьох слів: «Краще (пропуск) країни». Назвіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:7
Це місце часто відвідують туристи і самі парижани. Спочатку його назвали Східним, але вжилася інша назва, теперішня. Колись тут доживав свій вік духівник «Короля-Сонця» знаменитий Франсуа де ла ... Втім, ми не будемо називати його прізвище. Напишіть, під якою назвою нам відомо це місце.

Відповідь:

Запитання №:8
9 березня відзначають Іванів день. От як пише про прикмети цього дня газета «Сьогодні»: «Якщо в цей день повернуться з півдня перші птахи - чекай гарного врожаю хліба. Якщо птахи починають вити гнізда на сонячній стороні - чекай холодного літа. Якщо (пропуск) застукає, весна буде запізнілою». Заповніть пропуск одним іменником.

Відповідь:

Запитання №:9
У романі братів Капранових “Приворотне зілля” один з персонажів питає місцевого священика, якого той патріархату - Московського чи Київського.
- Так нам іще ніхто грошей не дав, - відповідає піп, - ні ті, ні ті.
- Так не можна, - обурюється співбесідник, треба вже якось визначатися, ...

Далі він продовжує свою думку питанням, поставленим в 1934 р., правда, російською мовою, як відповідь американським кореспондентам. Тільки останнє, п’яте слово, скорочує так, що фраза набуває змісту, дуже доречного в даному контексті. Зазначимо: якщо розмовляли б російською мовою, в останньому слові довелося б змінити ще одну літеру. Відтворіть отримане питання.

Відповідь:

Запитання №:10
Племена, що живуть по її периферії, завжди додають до її назви епітет «кхору» - «страшна». За територією вона дорівнює двом Франціям, а її назва походить від слів, що означають «та, що мучиться від спраги». Вкажіть її назву.

Відповідь:

Запитання №:11
У 1879 році Георг Зельдер заявив патент на такий винахід: «Простий і дешевий вуличний локомотив, що має невелику вагу, легко керується і досить потужний, щоб перебороти середні підйоми». А з яким американцем довгий час судився трест, що підтримував Зельдера?

Відповідь:

Запитання №:12
Згідно з гумористичним словником, це слово означає собачий перехід, а тлумачний словник української мови стверджує, що це – людина, світосприймання якої перейняте смутком, зневірою в успіх. Назвіть це слово.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com