Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, III етап
(2005-01-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Напишіть фразу з трьох слів, з якої починається сучасне хайку, опубліковане в першому в цьому році випуску розсилки «Сім кольорів хайку»:
«(пропущена фраза)
Навіть частіш, ніж «Привіт»,
Чую сьогодні».

Відповідь:

Запитання №:2
Відповідно до польської морської приказки, вимовляти це слово можна тільки тоді, коли влізеш на топ - на самий верх щогли. А яку дію треба зробити, щоб вимовити це слово, відповідно до української приказки?

Відповідь:

Запитання №:3
Один із персонажів серіалу «Вавилон-5», йдучи на зустріч із жінкою, міркує, які квіти купити. Продавець радить персонажу купити троянди - адже троянди ображають жінку тільки в одному випадку. У якому ж?

Відповідь:

Запитання №:4
Згадуючи значні спортивні події 2004 року, журналісти газети «Спорт сьогодні», зокрема, написали: «З іскри займеться полум’я, а від звичайної (пропуск) - міжнародний скандал». Назвіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:5
Зв’язки між художнім твором і реальним життям бувають досить цікаві. Так, у «Гоббіті» і «Володарі перснів» Толкієна згадуються гігантські орли. А нещодавно дослідники, аналізуючи ДНК вимерлих птахів, підтвердили справедливість легенд тубільного населення, які стверджували, що гігантські орли дійсно існували на Землі і жили... Де саме?

Відповідь:

Запитання №:6
Насправді він народився не в Газі, і не в Єрусалимі, а в Каїрі. Своє знамените прізвисько, яке у перекладі означає «легкий, безтурботний», вигадав собі ще навчаючись у коледжі. А його повне дійсне ім’я таке - Мухаммад Абдель Рахман Абдель Рауф (пропуск) аль-Кудва аль-Хусейні. Напишіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:7
Височина, на якій розташований будинок астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка, за легендою, колись стала місцем як мінімум двічі оспіваної події. Через це багато хто називає її за аналогією з назвою іншого місця, що, у свою чергу, прямо пов’язане з людиною, яку було вбито учасником тієї самої події. Як же називають цю височину?

Відповідь:

Запитання №:8
Один із героїв сучасної п’єси, опинившись у критичній ситуації, хапає деякий предмет, направляє на себе і загрожує зробити з його допомогою деяку дію. Відсутність ерудиції змусила його переплутати назву цієї дії з іншим словом, що відрізняється трьома літерами, а вся сцена через цю обмовку набула деякого кулінарного відтінку. Дайте відповідь двома словами, що збирався зробити цей персонаж у дійсності, і як він вимовив ключове слово в результаті помилки.

Відповідь:

Запитання №:9
«Офіцер поліції», «нейтральна земля» - цими й іншими термінами вимагали замінити в англійській мові більш звичні і давно устійнені назви. Ціль заміни - викорінити усі без винятку слова з деяким коротким коренем. Напишіть цей корінь англійською мовою.

Відповідь:

Запитання №:10
[Ведучому: обов’язково звернути увагу команд, що у цитаті після слова «людина» стоїть кома!]
Персонаж роману Бориса Акуніна Гликерія Лідіна в пориві гніву так говорить про свого чоловіка-актора: «П’ятсот карбованців давав, фігляр! Перед публікою красувався! А в житті - дріб’язкова людина,...». Далі вона «із безмежним презирством» вимовляє слово, яким більш справедливо було б охарактеризувати, наприклад, Карла Маркса, Яна Тінбергена або Мілтона Фрідмена, ніж її чоловіка. Напишіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:11
Михайло Румянцев, він же клоун Карандаш, говорив, що у своїй творчості завжди шукав внутрішні прояви характеру, а не тримався лінії анекдотичних ситуацій, у які цей характер міг бути поставлений. Він вважав, що ПЕРША вище за ДРУГИЙ, і саме ПЕРША, а не ДРУГИЙ, є показником професійної майстерності. До речі, підтвердженням його слів можна вважати той факт, що незвичайний орден сусідньої країни пов’язаний не з ДРУГИМ, а саме з ПЕРШОЮ. Назвіть ПЕРШУ і ДРУГИЙ.

Відповідь:

Запитання №:12
У нас ВОНА стала синонімом чогось настирливого і майже непристойного. Але, виявляється, ЇЇ кривдять незаслужено. Вважається, що з великої депресії початку 1930-х років Америку витягла саме ВОНА, а У.Черчілль говорив: «ВОНА змушує людину і її сім’ю прикрашати свій будинок, краще вдягатися, краще харчуватися. ВОНА стимулює ретельність людини». Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com