Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, II етап
(2004-12-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Цікаво, що читають наші шановні знавці? Книги? Газети? Або повідомлення на пейджері? Автор питання, наприклад, недавно прочитав дотепні афоризми Володимира Колечицького. От один із них: «Спочатку було слово. Потім... ». Закінчить афоризм трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:2
Взагалі - це назва одного з місяців календарного року, а гумористичний словник стверджує, що це - частина тіла. Що це?

Відповідь:

Запитання №:3
Шестеро англійців і один австралієць здійснили деякий захід у 2004 році на одній з вершин Тибету з метою прорекламувати фонд боротьби з раком легень. 376 років тому п’ятеро французів здійснили такий саме захід у п’ятикутному укріпленні в результаті парі. Різниця в часі проведення заходу значення не має. У чому є зміст заходу?

Відповідь:

Запитання №:4
Міркуючи про другорядних персонажів лимериків, Григорій Кружков пише: «Це законослухняні, хоча і недалекі люди, свідки надзвичайних діянь героя. Часом вони просто здивовані, часом задають усякі недоречні запитання. Але буває, що можуть поводитися і гірше: зловтішаються, виганяють із рідного міста, а те і можуть побити будь-яким предметом, який...». Що робить?

Відповідь:

Запитання №:5
Ведмідь. Невільник. Сіль. Утворіть від кожного з цих іменників іншу частину мови, потім додайте однакове сполучення прикметника та іменника - і ви одержите назви відомих об’єктів. Назвіть материк, на якому знаходяться ці об’єкти.

Відповідь:

Запитання №:6
Коментуючи рекламу магазина, який продає деякі предмети хатнього господарства, лінгвіст Світлана Олешко зазначила: «Помилка-каламбур. Автор тексту створив однину зі слова, яке в українській вживаєтсья лише у множині. І отримав багатозначне закінчення». Назвіть це слово у множині.

Відповідь:

Запитання №:7
Прослухайте рекламні фрази: «Він побудований спеціально, щоб зберегти вам час і гроші», «Він побудований, щоб привчити вас до точності і підтримати у вас гарний настрій і ділову енергію», «Він дозволяє вам протягом довгого часу дихати свіжим незіпсованим повітрям». Людина, що давала таку рекламу, на початку ХХ століття наймала маленький цегельний сарай на Парковому майдані в одному американському місті. Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
Під час Ялтинського Міжнародного фестивалю гумору в місті було відкрито незвичайний монумент, що представляє собою стилізований портфель. Кому присвячений цей пам’ятник?

Відповідь:

Запитання №:9
Прослухайте фрагмент невеликої замальовки Михайла Веллера під назвою «Йде зйомка»: «Оператор кляне плівку. Художник кляне робітників. Робітники клянуть тарифні ставки». Далі в тому ж дусі: директор, асистент, героїня, освітлювач. Нарешті режисер, що кляне усіх аж до... Яким прізвищем закінчується останнє речення?

Відповідь:

Запитання №:10
Напередодні ювілейного вручення премії ТЕФІ журналісти спробували взяти інтерв’ю в деяких членів Академії російського телебачення. Задавали одне питання: «Як змінилося вітчизняне телебачення за десять років?». Самим коротким виявилася відповідь головного продюсера НТВ Олександра Левіна, який досить різко сказав, що раніше продюсери робили щось, а тепер - ні. Так чого ж не роблять зараз продюсери - і Левін у тому числі?

Відповідь:

Запитання №:11
Зоологи пояснюють відомий факт тим, що самці харчуються нектаром, а самкам для того, щоб відкласти яйця, потрібно багато протеїну. Про яких представників тваринного світу йде мова?

Відповідь:

Запитання №:12
Герої роману братів Капранових «Приворотне зілля», співробітники відповідних органів, їдуть до села з таємним завданням та зупиняються там на «постій» в хаті у дуже привабливої господині. Цитата: «Вона вийшла. Колеги мовчки провели господиню поглядами. Як професіонали вони звикли не обмінюватись (пропуск) у незнайомому приміщенні». Чим же не звикли обмінюватись герої?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com