Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2004-2005 років, I етап
(2004-11-07)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
За сюжетом роману братів Капранових «Приворотне зілля» два співробітники відповідних органів, маскуючись під етнографів-українознавців, їдуть з Києва до українського села з таємним завданням: вжитись у середовище і виявити підозрілі елементи (наприклад, відьми). Роман починається з такої пропозиції молодшого та більш обізнаного колеги: «Товаришу майор, давайте перейдемо на (два слова випущено). Для повноти картини». Відновіть випущені слова.

Відповідь:

Запитання №:2
Деякі сучасні вчені виділяють п’ять етапів еногенезу України. П’ятий етап має назву «Доба Русі-України», четвертий етап – «Слов’янська доба», третій етап - «Скіфо-сарматська доба», а перший етап - «Трипільська доба». А який топонім згадується у назві другого етапу?

Відповідь:

Запитання №:3
Цю європейську територію іноді називають «країною замків»: за кількістю збережених замків і їхніх руїн на квадратний кілометр площі вона посідає перше місце у світі. П’ята частина цієї території має статус національного парку. Проживає там 2,9 мільйони чоловік. Однак статистичне агентство «Євростат» «забуло» про цю територію, намалювавши карту, на якій вона «затоплена» в Ірландському морі. Назвіть ім’я людини, яка народились 14 листопада 1948 року і номінально є одним із вищих аристократів цієї території.

Відповідь:

Запитання №:4
У своєму романі про Спартака Андрій Валентинов зазначає, що той примудрявся обганяти римські війська, обходити їх, бити частинами, бути там, де його не чекають. Далі він неодноразово порівнював Спартака з одним українцем, який за такі ж самі дії отримав звання генерал-майора. А який літературний жанр пов’язаний з прізвищем цього генерала в українському киномистецтві?

Відповідь:

Запитання №:5
Під час операції «Сарненський хрест» ковпаківці підірвали п’ять залізничних мостів. Коли німецька комісія приїхала подивитися на один з цих мостів, вона побачила, що на його залишках висять якісь жовті круглі кулі. Описуючи цю витівку, Петро Вершигора згадує старовинний український звичай. Що ж саме запропонували українці німцям?

Відповідь:

Запитання №:6
Російське видання книги відомого польського історика Олександра Кравчука одержало назву «Захід Птолемеїв». В оригіналі її назва складалася усього з одного слова. Напишіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:7
Описуючи чи не першу свою зустріч з цією видатною людиною у Харкові 1920-тих років, Микола Бажан пише: «В коридорі мені назустріч йшов стрункий кучерявий чоловік». Далі він пише про цю ж людину: «Митцеві не вистачало в малярстві, в цій одномоментній фіксації руху, продовженого тільки в уяві художника й чулого глядача, руху видимого, тривалого в часі – в тій категорії буття, яка давала непосильні для скульптури, живопису, графіки можливості розкриття людини і природи». Назвіть ім’я та прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
Під час естафети олімпійського вогню 2004 року бувало усяке. Наприклад, у Мексиці в момент, коли носій смолоскипу знаходився біля монумента Янгола Незалежності, фотографи й оператори місцевих телеканалів прорвали бар’єр поліцейських, щоб зазняти... Що саме?

Відповідь:

Запитання №:9
Події роману Г.Маркеса «100 років самітності» відбуваються в місті Макондо. Його заснували молоді переселенці, і в ньому є усе, що потрібне для життя. Немає в ньому тільки одного. Немає тому, що довгі роки в цьому просто не було потреби. Вперше вона виникла, коли в місто приїхала маленька дівчинка, батьки якої померли, і привезла із собою дивний мішок: коли його торкали, він видавав звук «клок-клок». Скажіть, чого ж не було в Макондо.

Відповідь:

Запитання №:10
Реклама машин ЗАЗ, яку розміщено в харківському метро, має такий текст: «Чому (вилучено займенник)? Тому, що (вилучено прикметник)!». Напишіть вилучені слова, які є анаграмами одне одного.

Відповідь:

Запитання №:11
Поет В.Кириченко ділиться враженнями від побаченого популярного видовищного заходу і порівнює його з деяким видом чи жанром мистецтва. Напишіть обидва пропущені слова у фрагменті з вірша В.Кириченка:

«Чого ж хотів я? Не секрет –
(Пропуск) і справді не (пропуск).
Тут б’ють безжально, б’ють відчайно,
Ані краси тут, ані тайни».

Відповідь:

Запитання №:12
Відповідно до гумористичного словника, це слово означає голкіпера, а тлумачний словник української мови стверджує, що це – стрімкий безупинний рух, безперервна зміна чого-небудь. Що це?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com