Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2008/09 рр. серед команд другої ліги, I етап
(2008-10-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ковалі, що брали участь у львівському фестивалі «Залізний лев» у вересні 2008 року, викували ЇЇ з двадцяти п’ятьох залізних пластин. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, у питанні є заміна.
Як відомо, ситком «Моя прекрасна нянька» у різних країнах демонструється у власних варіантах. Із цього приводу журналіст Юлія Ларіна пише: «В американському варіанті у няньки Віки єврейський акцент, у російському - український, у казахському - узбецький. Така от жива правда». І це, на думку автора питання, не просто слова. Які слова ми замінили словами «жива правда»?

Відповідь:

Запитання №:3
У сучасній Британії це коротке слово стало не стільки традиційним позначенням політичної приналежності, скільки позначенням символу розкоші й гламура. Назвіть будь-яке з двох можливих прізвищ цього символу.

Відповідь:

Запитання №:4
Герой оповідання Мирона Геніна «Дзеркало» грає з античним ученим у настільну гру. Назвіть і цю гру, і цього вченого.

Відповідь:

Запитання №:5
Нещодавно зі скульптурою коня в московському парку «Кузьмінки» відбулося дещо, після чого скульптура стала місцем паломництва марновірних студентів. Назвіть того, з ким те ж саме відбулося в англійській казці.

Відповідь:

Запитання №:6
Компанія Хошино Гаккі, що випускає гітари «Ібаньєс», почала експансію на ринок США, продаючи ЦЕЙ ТОВАР. Прямо або через посередників - ми не знаємо. Назвіть ЦЕЙ ТОВАР.

Відповідь:

Запитання №:7
Спартанці приділяли велику увагу підтриманню бойового духу у воїнів. Тому дві посади в спартанському війську були вельми почесні й передавалися у спадок. Перша - військовий флейтист. Назвіть другу.

Відповідь:

Запитання №:8
Про життя Евкліда не відомо майже нічого. І деякі історики науки висунули гіпотезу, порівнюючи Евкліда із французьким математиком XX століття й російським письменником XІX століття. Назвіть цього російського письменника.

Відповідь:

Запитання №:9
Один з сайтів стверджує, що ЇХ логічно називати, скажімо, Леон і Ноель. Згідно з американською статистикою, найпоширеніші серед НИХ імена - Джейкоб і Джошуа. ВОНИ напевно є й серед учасників нашого турніру. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:10
Американець Кент Коуч за дев’ять годин здолав відстань в 380 км за допомогою 150-ти деяких предметів. Назвіть трьома словами професію людини, що здійснила подорож за допомогою меншої кількості подібних предметів і в результаті потрапила на сніданок.

Відповідь:

Запитання №:11
Закінчивши «Історію держав та імперій Місяця», Сірано Де Бержерак почав писати іншу «Історію держав та імперій». Серед держав, що згадуються у другій книзі, є й країна філософів. Назвіть прізвище філософа, якого головний герой зустрічає в цій країні.

Відповідь:

Запитання №:12
«Коли я був маленький, - дуже, дуже давно, - я читав одну книжку...». Ця фраза, як стверджує літературознавець М. Петровський, навряд чи відповідає істині, оскільки її автор не володів мовою оригіналу, а російський переклад з'явився тільки в 1906 році, коли авторові було близько 23 років. Назвіть ім'я та прізвище цього автора.

Відповідь:

Запитання №:13
В 1968 році у Віталія Олексійовича вийшла збірка віршів «Вогонь». Назвіть посаду Віталія Олексійовича у 1986-1991 роках.

Відповідь:

Запитання №:14
Науру - єдина держава у світі, в якій ЦЬОГО немає. Перекладіть ЦЕ з української мови казахською.

Відповідь:

Запитання №:15
Цитата: «Це технологічне нововведення можна порівняти з переходом від газових ламп до електричного світла». Дайте відповідь двома латинськими літерами: про появу чого так відгукнувся Герберт фон Караян?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com