Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2007/08 рр. серед команд другої ліги, I етап
(2007-10-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В 1757 році королівський архітектор Габріель між садом Тюільрі та Єлисейськими полями спроектував майдан Людовика XV, прикрасивши його статуєю монарха. Під час революції майдан перейменували, а пам’ятник знесли, замінив його іншою статуєю в особливому головному уборі. Назва цього нового скульптурного зображення складалася з двох слів. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, в питанні є заміна.
Прослухайте цитату з детектива Агати Крісті: «У спокійних словах Хьюша її уява, яка розігралася, вловила нову надію». Які два слова ми замінили словами «нова надія»?

Відповідь:

Запитання №:3
Свою книгу, що складається з бесід про цього закордонного письменника, Ніна ДемУрова назвала «Малюнки та розмови». Назвіть цього письменника.

Відповідь:

Запитання №:4
ЦЕ звучить японською як «ме» і в перекладі означає «рисове поле». ЦЕ з'явилося в деяких селян лише в епоху Мейдзі. Варто уваги, що у футболіста Ейнара Гудйонсена ЦЕ є. За словами самого футболіста, наявність у нього ЦЬОГО збільшує тягар відповідальності за кожний здійснений вчинок. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:5
Фотографію, що ілюструє матеріал про нікчемний спортивний інвентар вітчизняних спортсменів, супроводжував підпис: «(три слова вилучено), а на сідло, вуздечку, шпори та недоуздок – не вистачило». Напишіть вилучені слова російською або мовою оригіналу.

Відповідь:

Запитання №:6
Іван Айвазовський відомий ще й тим, що свої картини створював у надзвичайно стислі терміни. Так, одну зі своїх картин він написав у 16 разів скоріше, лише за 9 годин. Напишіть назву цієї картини з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:7
У французькій та російській ресторанних кухнях існує неофіційний розподіл салатів на два типи. Салати одного типу називаються за своїми інгредієнтами, салати другого – власними іменами або за національною ознакою: польський російський, «Софія» тощо. Назвіть одним словом причину, через яку, наприклад, Ілля Юхимович Рєпін у зрілому віці, швидше за все, віддав би перевагу салату, названому за інгредієнтами.

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, у питанні є заміна.
Прослухайте цитату з щоденника Тараса Григоровича Шевченка та скажіть, яке слово і на яке ми замінили у цій цитаті: «Я не міг собі відмовити у радості підписати під цим чорновим листом: «художник Т. Шевченко». Впродовж 10 років я писався й підписувався: «звичайний Т.Г. Шевченко». І сьогодні вперше написав я це звання, що радує душу». Напишіть, яке слово і на яке ми замінили в цій цитаті.

Відповідь:

Запитання №:9
Влітку 1943 р. на будинку Ташкентської кіностудії з’явилося оголошення: «Громадянам, які знають ТАКІ пісні, прохання прийти до студії». Внаслідок прослуховування багатьох пісень було зібрано матеріал тільки для однієї. Здогадавшись, з яким містом пов’язана ця пісня, назвіть її виконавця.

Відповідь:

Запитання №:10
Незадовго до своєї страти він попросив видати власне тіло робітникам і спорудити скромний надгробний пам’ятник: камінь з текстом клятви, якір та флагшток з червоним прапором. До речі, надгробок одного з його, так би мовити, близьких родичів також був дуже скромний і аскетичний. На ньому не були навіть вказані дати народження та смерті покійного. Назвіть прізвища обох померлих.

Відповідь:

Запитання №:11
Олександр Кушнір, розповідаючи про радянську рок-групу «Оберманекен», пише, що «музики почали створювати рок-н-ролл, надихаючись творчою діяльністю Набокова. Тому в їхніх піснях була вся строкатість соціальних шарів: від світських левиць і дачних велосипедисток до вибухонебезпечних школярок та «НИХ»». Набоков прочитав кілька книжок про НИХ ще в дитинстві. Назвіть ЇХ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:12
На сайті однієї туристичної компанії дуже образно змальована Лапландія. Її порівнюють з розпещеною кицькою, яка затишно розляглася на півночі Скандинавії, і яку огортає вовняний шалик ЙОГО. Ми не просимо вас називати ЙОГО, просто опишіть ЙОГО двома словами, які починаються з однієї літери.

Відповідь:

Запитання №:13
У назві офіційного сайту відомого актора і співака можна знайти «ім’я» кіноперсонажа, який прославив іншого актора в радянському фільмі 1966 року. Назвіть обох акторів в будь-якому порядку.

Відповідь:

Запитання №:14
Згідно одного забобону, під час роботи не можна класти поруч ПЕРШЕ. Нещодавно в Гані було затримано аферистів, які під час пакування підмінювали мобільний телефон шматком ДРУГОГО. ПЕРШЕ і ДРУГЕ присутні у назві статті про перехід київської хокейної команди «Сокіл» з білоруської екстраліги до вищої ліги Росії. Назвіть ПЕРШЕ і ДРУГЕ.

Відповідь:

Запитання №:15
Згідно з афоризмом Євгенія Мікунова, ВОНИ – єдині кухарі, які не тягають продукти додому. Назвіть людину, яка, за відомою жартівливою версією, загинула замість одного з НИХ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com