Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 6
(2008-06-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, у питанні дієсловом ЧЕРПАТИ замінене інше слово!
За однією з версій, назва цього європейського міста пов'язана з легендою, у якій розповідається про те, як одного разу під час бойового походу загону, його командир на привалі застромив меч у землю, а звідти почав бити фонтан води. Після цього командир викрикнув: "ЧЕРПАЙТЕ!", і воїни - хто шоломом, хто долонями - стали "ЧЕРПАТИ" і пити довгоочікувану воду. А столицею якої держави є це місто?

Відповідь:

Запитання №:2
У зв’язку із подіями в Тибеті у світі звучать заклики до бойкоту Олімпійських ігор в Пекіні. На екрані ви бачите карикатуру присвячену цьому, на якій ми закрили декілька однотипних написів. Відтворіть їх в оригіналі.

Відповідь:

Запитання №:3
Бліц.
1) Згідно з гумористичною енциклопедією ВОНА – наука про походження, існування та використання подвійних літер "О" у лексичних одиницях різних мов. Назвіть ЇЇ.
2) Згідно з гумористичною енциклопедією ВОНА – наука про трьохсот спартанців, про їх життя, смерть, взаємини, про їх минуле, теперішнє і майбутнє, геополітичну, політичну, історичну, фізичну, гармонічну роль в історії людства. Назвіть ЇЇ.
3) Згідно із авторським жартом ВОНА – наука про творчість найвідомішого у наш час спеціаліста з історії середньовічної Європи, проблем семіотики, лінгвістики, теорії культури, теорії літератури, естетики та моралі. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:4
Увага, у питанні словами ІКС та ІГРЕК замінені два англійських слова!
Якось в одному інтерв'ю письменник Мартін Еміс розповів про одну хитрість, що нерідко застосовувалася закордонними кореспондентами. У часи, коли професію вказували в паспорті, вони просили написати слово ІКС, а якщо попадали в скрутне становище і хотіли приховати свою особу, то заміняли букви "r" [ар] на "a" [ей], і отримувалась професія ІГРЕК. ІКСОМ, як ви знаєте, був сам Мартін Еміс; а от знаменитим ІГРЕКОМ можна назвати викраденого міфічного юнака. Напишіть ІКС та ІГРЕК англійською.

Відповідь:

Запитання №:5
Увага! В питанні є заміни.
Цитата з роману О.Генрі «Королі та капуста»:

«Консул був весь поглинений своїм річним звітом. Йому було тільки двадцять чотири роки, і в Кораліо він прибув так недавно, що його службовий запал ще не встиг охолонути в тропічній спеці, - між ЧЕТВЕРТИМ І ДЕСЯТИМ такі парадокси допускаються.»

Напишіть у правильному порядку, які два слова ми замінили на ЧЕТВЕРТИМ і ДЕСЯТИМ.

Відповідь:

Запитання №:6
Газоструменевий випромінювач у своєму сучасному вигляді, був вперше сконструйований в XІХ столітті майстром з англійського Бірмінгему Джозефом Хадсоном. Цікаво, що винахідник зрозумів, якою повинна бути основна характеристика ЦЬОГО пристрою, коли його скрипка впала на підлогу струнами вниз. Винахід Хадсона полегшив роботу людям двох занять: перші вже не мусили виконувати обертальні рухи певними дерев’яними пристроями, а другі – перестали махати хустинами. Назвіть якомога точніше лондонський об'єкт, завдяки якому до Джозефа прийшов перший значний фінансовий успіх.

Відповідь:

Запитання №:7
Доктор Пол Вульф з Каліфорнійського університету дослідив, що абсент позитивно впливає на працездатність, проте у надмірних кількостях викликає зміни кольоросприйняття – людина починає бачити все в жовтих тонах. На його думку, абсент у поєднанні з препаратом дигоксин, яким лікують епілепсію, пояснює, чому у роботах цього митця з роками ставало все більше і більше жовтого. Проте, зауважує Вульф, можливо він просто любив жовтий колір. Про кого іде мова?

Відповідь:

Запитання №:8
Ви бачите перед собою рекламу косметики фірми „Avon” (Ейвон). У закритій нами ділянці можна побачити ПАКЕТ ІЗ 70 ЗАПИТАННЯМИ. А такий собі співвітчизник Златана Ібрагімовича питав свого молодшого друга, чи не можна зменшити кількість ЗАПИТАНЬ, але підготувати декілька ПАКЕТІВ. Напишіть, які слова в цьому запитанні замінені словами ПАКЕТ і ЗАПИТАННЯ?

Відповідь:

Запитання №:9
В Антарктиді існує, мабуть, найрідкісніша професія на землі - перекидач пінгвінів. Справа в тому, що пінгвін, якщо впаде на спину, не може самостійно встати. У нормальних умовах цей птах взагалі на спину не падає - чи то хвіст заважає, чи то центр ваги у нього так розташований. Дайте відповідь, поблизу з якими об'єктами, як правило, працюють перекидачі пінгвінів?

Відповідь:

Запитання №:10
Перед вами ескізи неіснуючих предметів умеблювання, виконані французьким дизайнером Жаком Карельманом. Це оригінальне крісло призначене для любителів верхової їзди, ліжко – для еквілібриста, щоб зміг тренуватися навіть під час сну. А для кого був вигаданий цей стілець, назва якого „Тулуз-Лотрек”?

Відповідь:

Запитання №:11
ЇХ оцінюють за системою «4С» (чотирьох це), одне з яких це clarity (перекладається з англійської як чистота). Дехто називає їх своїми найкращими друзями. Назвіть частину тіла тісно пов’язану з ними з 1968 року.

Відповідь:

Запитання №:12
У 1837 році професор Пуасон написав роботу і не міг вирішити, чи доповідати її юристам, чи обмежитися лише математиками. Адже робота називалася „Дослідження про <слово пропущено> вироків у карних та громадянських процесах”, і була результатом опрацювання матеріалів численних судових процесів Франції XIX ст. Слово, яке ми пропустили у запитанні, ви чули у родовому відмінку на початку нашої гри у словосполученні із двох слів, яке вам потрібно відтворити на своїх картках.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com