Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 6
(2008-06-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Перед вами знак придуманий у 1962 році Мартіном Спектером, керівником рекламного агентства New York Advertіsіng Agency. Як правило, цей знак використовувався для НИХ. Відтворіть одне з найвідоміших із НИХ, що згадується ще в Плутарха, де фігурують два біологічних об'єкти.

Відповідь:

Запитання №:2
З метою запобігти появі шляхових корків через велику кількість приватних авто у певні дні, влада двох країн нещодавно вирішила надати право безкоштовного проїзду на автобусі, поїзді чи річковому паромі особам, які мають при собі... А що саме?
Дайте якомога точнішу відповідь.

Відповідь:

Запитання №:3
Говорячи про підсумки бокс-офісу 2007 у країнах так званого СНД, можна сказати що ПЕРШІ зібрали найбільше других. ДРУГІ можна отримати з ПЕРШИХ, якщо додати літеру "с" і переставити літеру "р". Назвіть перших і другі.

Відповідь:

Запитання №:4
24 лютого 1995 року "Спортивна газета" повідомила про те, що команда Німецької Демократичної Республіки виборола бронзові медалі на Шаховій Олімпіаді. І хоча Німецька Демократична Республіка майже за 4 роки до того припинила своє існування, суперечності тут немає. Можна сказати, що такий курйозний факт стався через людей певної професії. Люди цієї професії, якщо вірити неодноразово екранізованій книзі письменника Джеймса Кейна завжди повторюють певну дію. Яку саме?

Відповідь:

Запитання №:5
Шановні гравці, уявіть собі людину, перед якою сидить собака. Уявили?! Отож , саме так описується один японський ієрогліф, що означає ЦЕ. А як ЦЕ перекладається на арабську мову?

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, уривок із роману Юрія Андруховича "Дванадцять обручів":
«Про них тут ходять усякі розмови, ніби це насправді циганський король зі своєю сім’єю, ну там слуги, гарем, дітей неміряно. Бо це ж не те що там кодерарі які-небудь чи ловарі, це самі що не є плащуни. Спеціалізація – вбивства на замовлення, передусім священиків, ні не X Y Z, а вбивства Z X Y."
Увага запитання!
Літерами X, Y та Z ми замінили три слова. Напишіть в які слова замінено відповідно на X, Y та Z.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага у питанні заміни.
Видання "Ехо планети" розповідає про тенденції у французькій поліції. Тижневик пише:
якщо раніше поліцейські БЕЗ ШОЛОМІВ служили в основному в адміністративних службах, то в останні роки їх з кобурою, кийком та наручниками на шкіряному поясі можна все частіше зустріти на вулицях. А ось пілота Формули-1, шотландця Дейвіда Култхарда, одна з газет назвала єдиним пілотом БЕЗ ШОЛОМА. Скажіть, які два слова ми замінили словами БЕЗ ШОЛОМА?.

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, картина Крістофера Вайлда.
Американський художник Крістофер Вайлд вибрав для роботи дорогий розхідний матеріал. Він створює свої картини з ЦЬОГО. ЦЕ можна знайти на темній стороні місяця. Різновид ЦЬОГО зараз лежить у чорній скриньці. Що у чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:9
Вперше ЦЕ з’явилось у 1982 році. Багато хто із Вас користується ЦИМ. А в одному сучасному пародійному романі ЦЕ стало іменем чеширського кошеняти. Напишіть це ім’я.

Відповідь:

Запитання №:10
Ви бачите перед собою фотографію коркового дуба в Провансі. В статті Вікіпедії, яка описує його химерну викривлену форму, можна „зустріти” прізвище поета і псевдонім поетеси, до речі лауреатів Нобелівської премії. Напишіть це прізвище чи псевдонім.

Відповідь:

Запитання №:11
Існує кілька версій походження імені цього персонажа давньогрецьких міфів. Так, за однією з них, завдяки латині ЙОГО ім'я можна тлумачити як "подарунок", "нагорода". Відповідно до іншої версії, ЙОГО ім'я може означати "прерозумний". Назвіть гірську систему, назва якої є анаграмою імені цього персонажа.

Відповідь:

Запитання №:12
Увага, дуплет.
Пряма мова геометричних фігур у викладі гумористів: піраміда могла б сказати „можу похвалитися родоводом. Ще у давньому Єгипті...”, квадрат – „я за рівність”. А хто міг би сказати про себе фразу „ось що час робить з квадратом”?
Пряма мова деяких фізичних понять у викладі тих же гумористів виглядає так: вакуум міг би сказати „прошу не плутати з порожнечею”, гістерезис – „що наше життя – петля!”. А якому поняттю з двох слів мала б належати фраза „і в думках нема”?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com