Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 6
(2008-06-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Поєднання 12 грудня 2002 року двох вексилологічних символів, які ви бачите на екрані, стало причиною появи на світ близнюків, котрі носять на собі одяг характерної кольорової гами. Назвіть максимально точно організацію, яка , так би мовити, опікується цими близнюками.

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно одна компанія розпочала судову справу з польськими поетами із "Групи молодих артистів і літераторів". Не станемо запитувати вас про конкретний предмет судової справи, просто назвіть компанію, що подала позов.

Відповідь:

Запитання №:3
У 1660 році письменник Антуан Бодо Сомез видав "Великий словник коштовностей", що містив словниковий набір мови, яка використовувалась у салоні маркізи Рамбуйе. Так, наприклад, ніч позначалася як "богиня тіней", дзеркало - "радник грації", зуби - "меблювання вуст" і т.д.
Увага, бліц! Три питання по 20 секунд обговорення на кожен!
1. Яке слово в цьому словнику тлумачилося як "невидимий співрозмовник"?
2. Яке слово в цьому словнику тлумачилося як "дочки болю"?
3. Яке слово в цьому словнику тлумачився як "смолоскип ночі"?


Відповідь:

Запитання №:4
Не знаю чи вивчають нині в школі творчість Володимира Кириловича Малика... Але цей автор популярних історичних романів, напевне, уже увічнив себе своїм словом. А яким словом він увічнив в історії української літератури свою дружину?

Відповідь:

Запитання №:5
На колажі Вагрича Бахчаняна ми закрили те, що напевне всі Ви бачили разом із четвіркою. Що саме закрито на колажі?

Відповідь:

Запитання №:6
Книга поляка Станіслава Левицького "Шпигуни кайзера і Гітлера" була якось випущена у російському перекладі. В наслідок цього виникло багато ляпів. Так, Жорж Клемансо отримав ім’я Єжи. Мюнхен перетворився на Монахіум, Мілан на Медіолан. Скажіть, яка власна назва, неактуальна з середини минулого століття, перетворилася на "Крулєвец"?

Відповідь:

Запитання №:7
Сьоме запитання. Увага, у ньому є пропуски.
У вестерні «Червоне сонце» 1971 року знялися один з найпопулярніших на той час у світі американських акторів, Чарльз Бронсон, та Тоширо Міфуне, один з небагатьох японських акторів, відомий на заході. Як пишуть журналісти, вибір акторів був концептуальний, адже Міфуне - один з <два слова пропущено>, а Бронсон – учасник <інші два слова пропущено>. Згадайте знамениті кінострічки 1954 та 1960 років і заповніть пропуски у вірному порядку.

Відповідь:

Запитання №:8
Перший бойовий одномісний підводний човен, зображення якого ви бачите на екрані носив назву «ІКС». Гумористична енциклопедія називає ІКСОМ головний убір лисих полковників і генералів радянської армії. А от у Рівному є фірма-перевізник "Шалені ІКСИ". Напишіть, що таке ІКС?

Відповідь:

Запитання №:9
14-річна норвежка Тереза Мільєтаг зібралася в подорож у Південну Америку в околицю екватора. А все завдяки тому, що на замовлення одного європейського агентства склала плейлист для MP3 плеєрів, до якого увійшли:
Up Where We belong Джо Кокер
Imagine Джон Леннон
Flashdance-What a feeling Ірен Кара
Here comes the sun (Beetls)
Fly (Селін Діон)
Walk of life (Dire Straits)
Come fly with me (Френк Сінатра)
Rocket men (Елтон Джон)
Rockin' all over the world (Status Quo)
I believe I can fly (R. Kelly)
Ми не питаємо до якої країни вона поїде, напишіть, де перебувають ті, для кого призначений плейлист.

Відповідь:

Запитання №:10
Назва підприємства, з якої можна зробити висновок, що основний напрямок його діяльності - це сезонне обслуговування автомобілів, є омонімом рослини. Напишіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:11
В казці Євгенія Клюєва Товста Кулінарна Книга цікавиться в головного персонажа його дієтою. За словами ж автора, цей персонаж "не зауважував, що худне на очах. Та й коли було зауважувати? Життя так подобалося йому й здавалося таким довгим і цікавим, що дні пролітали зовсім непомітно...". Назвіть цього персонажа абсолютно точно.

Відповідь:

Запитання №:12
Дуплет. Два запитання по 30 секунд обговорення.
1)Закінчіть трьома словами жарт:
Після вчорашнього, гуманоїд, був весь зелений і явно не …

2) Закінчіть приказку інопланетянина. Незваний гість гірше …

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com