Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, II етап
(2000-12-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Раніше він займався цілком іншими справами, а нещодавно записав пісню "La mano de Dios". Слово "Dios" українською означає "Бог". Якщо ви здогадаєтесь, як повністю перекладається назва пісні, то зможете назвати цю новоспечену зірку естради.

Відповідь:

Запитання №:2
За даними Книги рекордів Гіннесса, першим це зробив французький солдат Жан Марі Салетті, котрий втікав із англійської в'язниці в 1815 році. До травня 1997 року це спробували зробити 4412 осіб, з котрих 505 справилися із своїм завданням, причому дехто - неодноразово. Що вони зробили?

Відповідь:

Запитання №:3
У давніх китайських творах сказано, що весною потрібно приносити жертви Ма-цзу - прабатьку коней, влітку - Сянь-му першому пастуху коней, зимою - Ма-бу - духу кінських хвороб. А восени жертви треба приносити Ма-ше, котрий, як не важко здогадатися, теж має відношення до коней. Ким же був Ма-ше?

Відповідь:

Запитання №:4
У 1955 році французький археолог Фернан Наварра дістав із заповненої водою ущелени окам'янілий уламок дерева. Це стало сенсацією, про це писали майже всі газети світу. Проте, коли з'ясувалося, що кусок дерева датується V-VI століттями, шум стих. А де було знайдено цей уламок?

Відповідь:

Запитання №:5
Засновником лижного спорту в Норвегії вважають Сондре Нордхейма, котрий народився ще у ХІХ столітті у селі Моргедаль. На початку 1950-х років увагу світової громадськості привернув камін у домі відомого лижника. З якою метою в Моргедаль прибула офіційна делегація із столиці?

Відповідь:

Запитання №:6
Назва цього народу збереглася в одній із назв відомого озера, тому вітри, які дмуть з нього, місцеві мешканці називають також назвою цього етносу. Навряд чи ви знаєте більше десяти слів на мові цього народу, хоча словники можна придбати у багатьох книжкових крамницях. Проте впевненості, що укладач словника сам знає мову, немає. Назвіть автора цього словника.

Відповідь:

Запитання №:7
Після презентації, влаштованої Антоніо Бандерасом, журналісти жартували, що тепер будь-хто може плюнути йому у спину. Про презентацію чого йде мова?

Відповідь:

Запитання №:8
У південних країнах із цього "дерева злидня" з давніх часів уміли робити практично все. Завдяки своїй універсальності воно знайшло застосування в архітектурі. Дивовижні властивості - еластичність і одночасно незвичайна міцність - були якнайкраще продемонстровані при будівництві хмарочосів у Гонконзі, Токіо та Шанхаї. Більше того, після атомного бомбардування Хіросіми в 1945 році, саме конструкції із цього матеріалу здіймалися над задимленими руїнами. А із якого саме?

Відповідь:

Запитання №:9
26 червня 1974 року о 8-й годині 1-й хвилині в супермаркеті "Марш" у місті Троя, штат Огайо, продали пачку жувальної гумки "Ріглі". Чому вважається, що разом із цією подією почалася нова епоха у торгівлі?

Відповідь:

Запитання №:10
За останні роки хіміки-органіки зуміли синтезувати вуглеводні з дуже вишуканою просторовою структурою вуглецевого скелету. Наприклад, структура описаної в 1982 році сполуки, котра дістала назву ізраїлан, виглядає, як шестиконечна зірка Давида. Через хвилину ви повинні максимально правильно зобразити (або назвати) форму гельветана.

Відповідь:

Запитання №:11
Цей термін означає сукупність тенденцій у художній культурі другої половини ХХ століття. Умберто Еко вважав, що "його великий недолік - це придатність на всі випадки. До нього вдаються тоді, коли хочуть щось похвалити, до того ж настирливо просуваючись у глибину віків… поволі він поширився і на початок століття. Зупинок не передбачається, і незабаром його категорія захопить Гомера". Назвіть цей термін.

Відповідь:

Запитання №:12
В середині 40-х років XVII століття Казанова після річної відсутності вернувся у місто Орсару. Один із мешканців міста, котрий зустрічав великого авантюриста, кинувся йому на шию з криком: "Благодійнику мій, чи не привезли ви ще чогось новенького?". Здогадайтеся, ким за професією був цей чоловік, і дайте відповідь, що ж новеньке йому міг привезти Казанова?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com