Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 5
(2008-04-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У четвертому номері журналу "Мир фантастики" за 2006 рік був опублікований комікс, в якому капітан фрегата ВМС США відмовляється направляти рапорт про побачений НЛО своєму начальству, вважаючи відправлення такого рапорту несвоєчасним. Сформулюйте якомога точніше причину таких дій капітана.

Відповідь:

Запитання №:2
Автор запитання наголошує, що написав це запитання напередодні сьогоднішніх змагань. В цьому знаменитому тексті, його автори, а, фактично, автор, каже, що ще зовсім недавно у нього було значно менше проблем. Він згадує нескладну гру. Кілька разів повторює одне запитання. А ще стверджує, що вірить … у що?

Відповідь:

Запитання №:3
Суд зобов’язав жителя Ірану, якого жінка звинуватила в надмірній скупостіі, подарувати їй 124 тисячі ТАКИХ ІХ. Сумарна вартість такої кількості ЇХ перевищить 200 тис. американських доларів. А ось у вірші Андрія Вознесенського ТАКИХ ЇХ було приблизно у 8,06 рази більше. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:4
Перший народився у 1819 році в Парижі, цікавився медициною, а згодом захопився дагеротипією. Те, що асоціюється з його прізвищем, він продемонстрував у Паризькому Пантеоні в 1851му. Другий – народився в Алессандрії в Пьємонті у 1932 році і досяг успіхів у вузькі науковій області семіотики, хоча більше нам відомий не через це, а, зокрема, завдяки своєму творові, у назві якого згадав першого. Назвіть прізвища першого та другого, що мають однакові закінчення в українській мові.

Відповідь:

Запитання №:5
Увага, у питанні є заміни!
Недавно 18-річна американка встановила новий світовий рекорд, ПОЦІЛУВАВШИ менше ніж за годину 765 осіб. У другій половині минулого століття чемпіонкою світу із ПОЦІЛУНКІВ була названа одна літня європейка. Як звали цю чемпіонку - ми не знаємо, зате точно знаємо, як звали її онука. То як його звали?

Відповідь:

Запитання №:6
Увага на екран.
Перед вами новий сорт кольорової капусти — Rainbow Cauliflowers. На смак нова капуста нічим не відрізняється від звичайної, але, без сумніву, додає столу святковий настрій. Ще одна перевага у тому, що, наприклад в Rainbow Cauliflowers певного кольору міститься в 25 разів більше бета-каротину, ніж в звичайній, білій капусті. А яким терміном з двох слів, що став популярним у світі наприкінці 2004-го цей маленький переворот у садівництві назвали журналісти «Огонька»?

Відповідь:

Запитання №:7
Репортаж про те, що до проведення ЄВРО-2012 на місці цього київського об'єкта збираються побудувати футбольний стадіон, кореспонденти телеканалу СТБ назвали так само, як називається новела, написана в 1912 році. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:8
У перші роки пілотованих космічних польотів стандартний ВІН завдавав великих незручностей, обмежуючи рухливість космонавтів. Щоб усунути незручності, американці вирішили ЙОГО зменшити, одночасно збільшивши інший параметр, що в підсумку спричинило пожежу й загибель трьох астронавтів. Який же параметр вони збільшили?

Відповідь:

Запитання №:9
Перед вами зображення, створене співтовариством австралійських художників «The Glue Society» [зе глю сесайті]. На їхню думку, якби за давніх часів існував проект «Google Earth» [гугл ерс], то деяка подія, сфотографована зі супутника, могла б виглядати саме так, як ви зараз бачите. Назвіть ім'я людини, що, як правило, у більшості людей асоціюється із цією подією.

Відповідь:

Запитання №:10
Існує версія, що на появу ЦЬОГО, що створювалось кілька місяців, вплинула смерть від тифу єдиного сина автора. Назвіть ЦЕ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, у питанні заміни.
Сподіваємось ви любите двохходівки.Перший Американський ПАРТІЙНИЙ З’ЇЗД відбувася в Нью-Йорку в 1861 році. В 1909 році в Петербурзі відбувся Міжнародний ПАРТІЙНИЙ З’ЇЗД. А Міжпланетний ПАРТІЙНИЙ З’ЇЗД згадується у 37-му розділі відомої книги. Зізнаємося, що словом З’ЇЗД ми замінили синонімічне слово, яке є і назвою музичного гурту. Заміна ПАРТІЙНИЙ видається нам доречною. А ви назвіть головного героя згаданої книги.

Відповідь:

Запитання №:12
Книга Лоренса Стерна "Сентиментальна подорож по Франції й Італії" закінчується наступною фразою: "Так що, коли я простягнув руку, я схопив покоївку за...". Якими чотирма словами завершується ця фраза?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com