Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 4
(2008-03-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, "Сікстинська мадонна". Ця картина Рафаеля, як кажуть мистецтвознавці, не реальність, а видовище. Недарма сам художник ЗРОБИВ перед глядачами ЦЕ. Знаючи, що це є на картині, скажіть, які два слова ми замінили на слова «ЗРОБИВ» і «ЦЕ»?

Відповідь:

Запитання №:2
У позаминулому столітті в паризькому театрі «ОперА комІк» під час однієї з вистав згасло світло. Незабаром після цього один із працівників театру дістав і запалив сигару. У якості чого він використав цю сигару?

Відповідь:

Запитання №:3
Герой Франсуа Рабле Панург знав тільки 63 ІКСИ, причому ТАКИМ був тільки один - непомітна крадіжка. Знав він і 214 ІГРЕКІВ. В арсеналі іншого героя було набагато більше ТАКИХ ІКСІВ, однак ІГРЕК у нього був тільки один. Назвіть місто, пов'язане із цим ІГРЕКОМ.

Відповідь:

Запитання №:4
Якось режисер Курчевский з'явився на зйомки з величезним синцем під оком. Не чекаючи запитань він став розповідати, як йшов по мокрому тротуарі, як наступив на шкірку від кавуна, як упав... Вислухавши це, один із присутніх фразою усього з двох слів зміг, з однієї сторони натякнути на ексклюзивність отриманої травми, а з іншого боку - описав спосіб її нанесення. Відтворіть цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:5
Увага! В питанні є заміни.
У романі Умберто Еко «Ім’я троянди», в якому події розгортаються навколо середньовічного абатства, головний герой згадує, що коли він спробував займатися РУКОБЛУДДЯМ, то це принесло йому нестерпні тілесні страждання. Те ж саме відчували й монахи, які займались РУКОБЛУДДЯМ професійно. Під час заняття РУКОБЛУДДЯМ вони раз у раз промовляли наступні фрази: «Слава тобі Боже, починає смеркати», або «Ех, зараз би дещицю дорогого вина!», або в такому дусі: «Нині холодно, нічого не видно, (слово пропущене) волохатий, і виходить кепсько».А старе прислів’я про ЦЕ говорить: (слово пропущене) правлять три пальці, а працює все тіло. І працює, і втомлюється, і болить. Ми не запитуємо Вас, яке словосполучення було замінене словом РУКОБЛУДДЯ. Відновіть два пропущених слова в правильному порядку, якщо відомо, що перші три літери в них співпадають.

Відповідь:

Запитання №:6
Завдяки Олександру Прошкіну та Едгару Дубровському ми знаємо, що в Радянському Союзі воно було приблизно в середині 20 століття. Деякі гляціологи вважають, що льодовиковий період міг початися з єдиного незвичайного Його. Назвіть його двома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Ось деякі види ЦЬОГО: жовтий - з використанням образливих для населення визначеної країни елементів, сірий - приховує своє джерело, зелений - соціально відповідальний і так далі. Назвіть найвідоміший вид ЦЬОГО.

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, чорна скринька.
Увага на екран.
Цей предмет схожий на урну, використовувався він для проведення дозвілля аж до 30-их років ХХ століття. Його висота 13 см, порожнистий корпус складається з 2 половинок, внутрішня поверхня яких обклеєна свинячою щетиною. Оскільки в той час нічого іншого не винайшли то це пристосування успішно вирішувало деякі проблеми, що виникали у представників вищих кіл суспільства.
У чорній скриньці предмет, який клали всередину цього пристосування. Назвіть двома словами те, що лежить в чорній скриньці.

Відповідь:

Запитання №:9
Жартівлива задачка із сайту ostrie.ru. Олександр працює економістом 57 годин на тиждень. Семен працює менеджером на 8 годин більше, ніж Олександр. Африканець Мганга працює прибиральником у місцевому офісі Червоного Хреста 6 годин із трьохгодинною перервою на сієсту. Питання: хто з них (одне слово пропущене)? Напишіть пропущене слово.

Відповідь:

Запитання №:10
Наприкінці позаминулого сторіччя в один квітневий день великодній понеділок збігся відразу в трьох напрямках християнства - у католицизмі, православ'ї та протестантизмі. Крім цього в той день в одній з європейських країн відзначався День незалежності. При виборі дати для певної події всі ці збіги були враховані. У якому році відбулася ця подія?

Відповідь:

Запитання №:11
Шановні знавці! Чи любите Ви тварин? А чи любите рідну Львівщину? Бліц. Через хвилину напишіть назви трьох міст Львівської області, герби яких Ви бачите перед собою.

Відповідь:

Запитання №:12
Цитата з Гая Белламі: «У Франції ВОНИ тривають на десять хвилин коротше, ніж в Іспанії, але трохи довше ніж в Англії, де ВОНИ переважно тривають десять хвилин.» ВОНИ є назвою пісні з відомого радянського фільму. Назвіть двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com