Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 3
(2008-02-27)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Отже третій етап турніру у-куб. У питанні є заміни.
Ви бачите на екрані телефон Oregon Scientific CU328 (Орегон Саєнтіфік Сі Ю 328). Огляд цього телефону в журналі «Компютерра» називається «Епоха АБСУРДУ». Так само мистецтвознавці часто називають період з 1907 по 1914 рік. Біля витоків АБСУРДУ стояли Жорж Брак і Пабло Пікассо. А от знаменитий уродженець Києва зробив крок від АБСУРДУ до ВЕРХОВЕНСТВА. Замість слів АБСУРД і ВЕРХОВЕНСТВО у запитанні мали б бути інші слова, але ми не не питаємо, які саме. Назвіть згаданого уродженця Києва.

Відповідь:

Запитання №:2
На думку Генріха Ібсена чиста совість - найкраща ВОНА. Російська приказка говорить, що якщо совість чиста, ВОНА не вертиться. У Великій Енциклопедії Кирила й Мефодія ВОНА згадується в статтях «Екраноплан», «ДЕУ» та у статті про хімічний елемент. Назвіть цей елемент.

Відповідь:

Запитання №:3
Одне нідерландське конструкторське бюро розробило гібрид автомобіля і гелікоптера, який легко може вибиратися із дорожніх корків або уникати їх. Як назвав цей винахід кореспондент журналу «Вокруг света»?

Відповідь:

Запитання №:4
Як відомо, філософія шукає відповіді на всі питання, тому герой Станіслава Лема вважав, що філософствувати значить РОБИТИ ЦЕ. На думку древніх єгиптян ЦЕ РОБИЛИ Тутмос III, Тутмос II, Ехнатон, Рамзес і багато інших. Імовірно, деяким з них було важко РОБИТИ ЦЕ. Які два слова були замінені словами РОБИТИ ЦЕ?

Відповідь:

Запитання №:5
Автор запитання зізнається, що подібне запитання уже гралося на одному із всеукраїнських турнірів. Шановні гравці, скажіть, будь ласка, чому в XVII столітті драматурги при написанні п’єс, скорочували дію одного акту своїх творів до тридцяти хвилин.

Відповідь:

Запитання №:6
Запитання від суддів.
Заповніть пропуски у вірші Ліни Костенко:

Я дуже тяжко Вами відболіла.
Це все було як марення, як сон.
Любов підкралась тихо, як <1-ий пропуск>,
А розум спав, довірливий <2-ий пропуск>.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага! В питанні є заміна!
При уважному перегляді останньої екранізації знаменитого твору можна помітити, що цього ПРОФЕСІОНАЛА звуть Микола Опанасович Максудов. Напишіть, будь ласка, як звали жінку, яку він кохав.

Відповідь:

Запитання №:8
Олександр Дюма вважав, що найманці РОБЛЯТЬ ЦЕ. Звичайно, у переносному значенні. Людей, які роблять ЦЕ в наш час у прямому значенні, можна розділити на 4 великі групи. Назвіть одним словом цих людей.

Відповідь:

Запитання №:9
Риба, яку ви бачите на екрані, отримала свою назву від того самого, що й ЦЯ рослина. Ми не питаємо вас, а чому вони отримали такі назви. Назвіть цю рослину.

Відповідь:

Запитання №:10
ДРУГИЙ зображений на емблемі Союзу людей за освіту і науку. Lenta.ru пише, що американська національна забава - це коли сходяться головний ПЕРШИЙ і головний ДРУГИЙ. Але вам не потрібно називати ані ПЕРШОГО, ані ДРУГОГО. Просто заповніть пропуски, кожен з яких - це одне слово, у вислові американців: «У нашій країні ПЕРШИЙ ПРОПУСК, але найчастіше керують нею ДРУГИЙ ПРОПУСК". Порядок, звичайно, важливий.

Відповідь:

Запитання №:11
Чемпіон Олімпійських ігор з марафонському бігу Стефано Бальдіні стартував в забігу, в якому взяли участь 10000 чоловік. Ще до початку забігу всі розуміли, що олімпійський чемпіон фінішує першим. Ми не питаємо хто був другим і третім. Не питаємо прізвища того, що фінішував останнім. Скажіть в якому місті фінішував забіг?

Відповідь:

Запитання №:12
Журнал XXL відзначає що в основному ВІН займався екологічним вандалізмом і безсовісними крадіжками зі зломом і насильством. Лише приблизно вісім відсотків з його діяльності можна вважати корисними. Назвіть трьома словами ці вісім відсотків.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com