Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 2
(2007-12-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
На ваших екранах карикатура. Назвіть пана, який на ній зображений.

Відповідь:

Запитання №:2
Якось на сайті одного інформаційно-дослідницького центру проводилося опитування. У пропонованому питанні згадувався уродженець Дубліна та пропонувалося декілька варіантів відповідей, серед яких відповіді «Гугл», «Рамблер» та деякі інші. На екрані ви бачите, яка кількість людей у відсотках вважала відповідну відповідь правильною. Ми не просимо вас відтворити правильну відповідь на питання, яка до речі і набрала найбільше голосів, просто назвіть прізвище цього уродженця Дубліна.

Google 17%
Rambler 7%
Yandex 6%
Spam 32%


Відповідь:

Запитання №:3
(І ще трохи статистики)
Статистичні дані свідчать, що 80% сучасних підлітків страждають на дисморфобію. Раніше різні автори для опису подібного явища використовували такі визначення, як синдром Сірано де Бержерака або ж синдром Терсіта. Однак, найбільш популярна зараз назва синдрому походить від імені персонажа французької літератури. Назвіть цього персонажа.

Відповідь:

Запитання №:4
Один з героїв сучасного письменника, створюючи фантастичну книгу про життя пацюків, пише, що йому стало вдаватися писати по двадцять сторінок у день замість звичайних п'яти. Коли ж його роман досяг обсягу в 1534 сторінки, він сказав: «Це вже не просто роман, це «[ПРОПУСК] у пацюків». Пропущені три слова є назвою іншого роману, відомого вам ще зі шкільної лави. Назвіть ім’я і прізвище автора цього іншого роману.

Відповідь:

Запитання №:5
(В цьому запитанні іксу та ігреку відповідають два різні англійські слова.)
Словосполучення "X Y" в англійській мові означає площадку навколо лунки для гри в гольф. А от слово "XY" означає географічний об'єкт. Назвіть цей географічний об'єкт.

Відповідь:

Запитання №:6
Люціос Лемптон, прапраправнук Марка Твена, згадував, що його великий родич вважав, що ВОНО повинне бути схожим на кущ картоплі, у якого краща частина знаходиться під землею. Назвіть двома словами те, про що так казав Твен.

Відповідь:

Запитання №:7
Один роботодавець стверджує, що для прийому на роботу своїм асистентом неодмінно задає кандидатам питання: «Як вони ставляться до крові й випивки?». Справа в тім, що коли з людині стає погано від вигляду крові, вона може зашкодити собі. Крім того, асистент повинен або не пити зовсім, або пити, але постійно. Яку ж професію пропонує цей роботодавець?

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, у питанні є заміна!
В одному з романів Дивера описується, як один із кращих криміналістів країни в подарунок своєму молодому колезі підносить свою книгу, у якій залишив АВТОГРАФ, що, за його словами, неодмінно підвищить цінність даної книги. Які два слова ми замінили словом АВТОГРАФ?

Відповідь:

Запитання №:9
В XIX столітті через протести майстрів ЦЬОГО європейські інженери, що займалися будівництвом у Китаї, постійно погоджували з місцевою владою свої проекти. А один португальський губернатор Макао, не порадившись із Майстрами ЦЬОГО, побудував залізницю, за що, у наслідку, поплатився життям. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:10
ab ben ruach acadosch
За однією з версій ЦЕ СЛОВО походить від слів з івриту, що означають: "батько", "син" і "святий дух" - відповідно. Відповідно до іншої версії, ЦЕ СЛОВО з'явилося завдяки верховному божеству Абрасакс із певної секти. Відтворіть ЦЕ СЛОВО у відомому нам написанні.

Відповідь:

Запитання №:11
В 2005 році в результаті PR-кампанії відома торгівельна марка придбала 149 автографів популярних людей по 4810$ за кожен, причому ціна була досить символічна, тому що відповідала висоті... Чого?

Відповідь:

Запитання №:12
Відомо, що стрільці-курсанти британських ВПС відпрацьовували влучність стрільби з допомогою ТАКОГО кулемета, що дозволяло економити набої. А відомий персонаж використовував ТАКУ рушницю вже після того, як влучив із традиційної рушниці у деякий предмет. Назвіть цей предмет.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com