Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Міжуніверситетський кубок "U-куб", Етап 1
(2007-11-22)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Запитання задає Оптімус Прайм.
ВІН існував ще до того, як час почав свій відлік. ВІН – один із п’яти „правильних”. ВІН є об’єктом однієї з трьох класичних задач. Від НЬОГО походить назва одного із напрямів образотворчого мистецтва. Наприкінці 1970-х набув популярності ВІН складений із 26 собі подібних. Один з ЙОГО різновидів знаходиться у чорному ящику. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:2
На думку американської письменниці Ріти Мей Браун, ВОНА - це поступка, яку логіка робить нетерпеливості. Французька письменниця Дельфіна де Жирарден говорила, що переконує тільки ВОНА. Сподіваємося, що ВОНА переконає і вас, назвати ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:3
[Ведучому: виділити голосом слово «розквіт».]
У статті журналу «Тасвір» говориться, що у цьому місті переважають пам'ятники архітектури Відродження - епохи найвищого розквіту міста. У 1252 році в цьому місті ввели в обіг золоту монету, що стала однією із найстабільніших у Європі. А як називалася ця монета?

Відповідь:

Запитання №:4
Назва статті в щотижневику "Коммерсантъ-Деньги" про відомий музичний колектив представляла собою словосполучення із трьох слів, в основі якого була назва останнього альбому цієї групи, щоправда, до останнього слова назви альбому бути додано ще п'ять букв (природно, мовою оригіналу). Таким чином, в отриманому словосполученні з'явилася сама назва цього колективу. Відтворіть назву цієї замітки із трьох слів.

Відповідь:

Запитання №:5
ЙОГО сліди були знайдені в суші-барі, у готелі Мілленіум, в офісі Бориса та у домівці Олександра. Також ЙОГО сліди можна відшукати і в «Трагічній історії...». Хто написав цю історію?

Відповідь:

Запитання №:6
ВІН завжди говорив, що хоче бути почутим. І це йому вдалося. На екрані ви бачите символічне прощання з цією великою людиною. Назвіть ЇЇ ім’я та прізвище.

Відповідь:

Запитання №:7
Командам роздається текст:
Книгодрукування винайшов в 1450 році Гуттенберг, але до кінця XV століття світовим видавничим центром стала Венеція. Італієць Альдо Мануцій відкрив своє видавництво Aldine в 1490 році і здійснив революцію, винайшовши, зокрема, ЦЕ.
Я бачу команди вже схилили голови над текстом запитання.
Тому повністю його зачитувати не будемо. Напишіть, що ж винайшов італієць Мануцій?

Відповідь:

Запитання №:8
Китайські судді використовували ЦЕ для того, щоб ніхто не довідався про вираз їхніх облич. А персонаж відомого твору використовував ЦЕ для того, щоб ніхто не довідався правди про нього. Відомо, що деякі життєрадісні люди мають ЦЕ певного кольору. Якого?

Відповідь:

Запитання №:9
Нещодавно,в одній з газет було надруковано матеріал про загрозливу екологічну ситуацію в Україні. Прочитавши назву цього матеріалу можна подумати, що журналісти запитують, чи не перетвориться географічний об’єкт, який належить Україні, в об’єкт, розташований на Близькому Сході. Ми не просимо назвати український об'єкт аби не ставити вас перед проблемою вибору. Назвіть згаданий об'єкт на Близькому Сході.

Відповідь:

Запитання №:10
Згідно до висловлювань футбольних коментаторів, це часто виникає у карному майданчику. А у венеціанському театрі Ла Феніче це траплялося тричі, що на перший погляд дивно для Венеції, проте, на думку авторів книги "Путівник по Венеції" дозволило йому цілком виправдати свою назву. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:11
Напишіть, яка подія відбулась у Швеції 3 вересня 1967 року?

Відповідь:

Запитання №:12
В інтернет-довіднику із фразеології вказано, що цей фразеологізм виник у 1969 році через конфлікт, в результаті якого, як це парадоксально не звучить, у Міністерство закордонних справ СРСР надійшло підряд декілька ЇХ. Назвіть кожне з НИХ трьома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com