Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Зуб Дракона
(2005-12-08)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Дорогі друзі, розпочинаємо змагання на Кубку факультету електроніки “Зуб Дракона”. Отже, тур перший. Запитання перше. Антигерой Олександра Волкова використовував для ЦЬОГО метод тата Карло, Анубіс – трохи чаклунства і багато піску, а засновник Фів міфічний Кадм – сільськогосподарський метод. Ми не запитуємо, для чого саме вони використовували ці методи. Думаємо, що учасникам нашого турніру буде неважко відповісти, що ж сіяв Кадм?

Відповідь:

Запитання №:2
З легкої руки журналістів, після чергового, четвертого за рахунком, одруження колишнього канцлера Німеччини пана Шрьодера стали називати представником однієї відомої фірми. А якої?

Відповідь:

Запитання №:3
Історія появи цього персонажа обросла легендами. Кажуть, що багатий міщанин загубив у натовпі сина, і знайшов аж за п’ять днів на розі вулиці Етюв. З естетичних міркувань ми не питаємо вас, що малий там робив, але згідно іншої легенди, хлопчик загасив запалений ворогами фітіль і врятував місто. А яке місто?

Відповідь:

Запитання №:4
Олімпіада йшла в цю "Східну столицю" 24 роки. І розпочалася вона з порушення традиції: олімпійський вогонь на стадіон вніс не видатний спортсмен, а 19-річний студент. Ім'я його було невідоме широкому загалу, але господарями олімпіади його поява сприймалася, як символ того, що життя є сильнішим за смерть. Назвіть місяць і рік народження цього юнака.

Відповідь:

Запитання №:5
Станіслав Єжи Лец стверджував, що ПЕРШИЙ – це вибухова речовина у бомбі з годинниковим механізмом. ДРУГІ Еріх Марія Ремарк і Юліан Семенов порівнювали зі свободою, а Френсіс Бекон казав, що ДРУГІ – це хороший слуга, але поганий хазяїн. А на думку Уїнстона Черчілля ПЕРШИЙ цілком можна замінити ДРУГИМИ, а ДРУГІ – ПЕРШИМ. Назвіть ПЕРШИЙ і ДРУГІ.

Відповідь:

Запитання №:6
Мерелін Монро була знана своїми провокуючими відповідями на пікантні запитання, на зразок: У чому ви лягаєте спати – у „Шанель №5”. Чи правда що ви без жодного звуку згодилися позувати оголеною? – Ні, у мене був увімкнений приймач. Закінчіть одним словом іншу фразу Мерелін: “Я ніколи не засмагаю, мені подобається бути суцільною …”.

Відповідь:

Запитання №:7
Про те як починалась ЇЇ історія складено багато легенд. Вважають, що в Книзі Царів описується, як ЇЇ подарували Давиду. Гомер в „Одіссеї” описує саме ЇЇ як нефентенс, що його Єлена подавала Телемаху. З ЇЇ допомогою Архангел Гавриїл розбудив пророка Муххамеда і надав тому сили подолати 40 чоловік одним ударом. Що ж це за засіб?

Відповідь:

Запитання №:8
Увага! У запитанні дві заміни. Але сподіваємося, ви знайдете ключ до цього запитання. 14 жовтня 1978 року у Нього не завівся автомобіль. Внаслідок цього Він змушений був після служби добиратися до ЛЬВОВА на попутних автобусах, щоби встигнути на закритий ФОРУМ. Ми не питаємо, яке місто ми замінили у питанні на ЛЬВІВ, і яке слово ми замінили словом ФОРУМ. Скажіть, під яким ім’ям він став відомим після ФОРУМУ?

Відповідь:

Запитання №:9
В Європу і до арабів ВОНА прийшла з Візантії. Однак арабська сильно відрізнялася від європейської. Араби відмовилися від містики і таємничості в НІЙ, а європейці навпаки їх підсилили. Напишіть, що було основним предметом пошуків її європейських адептів?

Відповідь:

Запитання №:10
Один з варіантів перекладу цього слова з англійської – нісенітниця, дурниця. Журнал «Вераєті» вперше використав його 27 жовтня 1916 року, розповідаючи про те, що виникло серед негритянського населення півдня США, і що дуже любив американський гангстер, персонаж фільму Юліуша Махульського «Дежа Вю». Напишіть це коротке слово у англійському або українському варіанті.

Відповідь:

Запитання №:11
Візуальне: На початку 60-х років минулого століття американський учений Дуглас Енгельбарт, що працював тоді у Стенфордському науково-дослідному інституті і вивчав людський інтелект, створив маленький прилад, який ви бачите на фотографіях. Як називають його сучасні аналоги, яких у світі розвелося вже більше 500 млн?

Відповідь:

Запитання №:12
На співбесіді при вступі до Гарвардського університету абітурієнт з Данії на ім’я Фредерік отримав зауваження від голови приймальної комісії: „У нас тут не шекспірівський театр і не рок-концерт. Нам потрібні Ваші ім’я та прізвище”. Довелося принцу вигадати собі прізвище від батькового імені – Хенріксон. Спробуйте відповісти якомога точніше, як спочатку відрекомендувався Фредерік?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com