Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. І етап. Євроатлантичні прагнення України.
(2008-11-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Для здійснення своєї діяльності НАТО має метереологічну службу та інші подібні підрозділи. Зокрема є структура, яка значною мірою скористалася дослідженнями відомого француза. Він власне завжди намагався продемонструвати широкій аудиторії те, про що дізнався сам. Його ім’я доволі часто поєднують з назвою давньогрецького твору, назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:2
1960 – Франція, 1968 – Італія, 1976 – Югославія. А через декілька років це чекає і Україну. При цьому, нашій державі доведеться виділити величезні кошти, і, на думку деяких експертів, доведеться навіть ввести візовий режим із Росією, Білорусією та Молдовою. А тепер скажіть, що є найвідомішим прикладом усіченого ікосаедра?

Відповідь:

Запитання №:3
В 2000 році серед країн членів НАТО найбільші видатки на оборону у відсотках від валового внутрішнього продукту були у США – 3%, Греції – 4,9%. Лідером же тут є Туреччина. Весняний чемпіонат в Ґетеборзі вам має допомогти вказати рівень видатків Туреччини, хоча судді вже кілька років, судять за іншою шкалою. Який же показник був турків?

Відповідь:

Запитання №:4
Увага чорна скринька. Послухайте опис верхньої частини годинника на Празькій ратуші. Верхня частина-це два віконця, з яких з’являються апостоли. Поки вони йдуть по колу, у віконцях поверхом нижче скелет перевертає… … (пропущені два слова, які є назвою предмета), дзвонить у поховальний дзвін та киває турку, проте той у відповідь заперечно хитає головою. Франт дивиться у дзеркало, скупий з радістю перебирає монети у гаманці, проте це все суєта, однаково в кінці кожного чекає смерть. Який предмет знаходиться у чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:5
Для виконання своїх завдань в структурі НАТО є виконавчий комітет, який має забезпечувати чітку роботу Північноатлантичної ради та інших підрозділів, зокрема Комісії НАТО- Україна. В „Довіднику НАТО”, ця комісія позначається абревіатурою, що й певна українська політична організація, керівник якої не так давно очолював „Нафтогаз України”. Вкажіть цю абревіатуру.

Відповідь:

Запитання №:6
Повне ім’я цього чоловіка вказує на місце його народження. У Єгипті ЙОГО оголосили фараоном. У Туреччині ВІН вирішив відому головоломку нетривіальним способом. А на ЙОГО могилі викарбуваний надпис: «О, Зевс! Прав Олімпом! Я ж розберуся зі всіма іншими». Який відомий вчений був ЙОГО вчителем?

Відповідь:

Запитання №:7
Ця країна вступила до НАТО в той рік, коли її поля прикували увагу значної кількості населення планети. Повідомлення про ці події майже протягом місяця були серед найпопулярніших в ЗМІ і вони часто супроводжувалися зображенням апельсина. Про яку країну йдеться?

Відповідь:

Запитання №:8
Якось у шотландському місті Дунбар працівників пожежної служби викликала 6-літня Зоя Епплбай, що на прохання свого друга якийсь час доглядала за хом’ячком на прізвисько Фуджі. Як розповіла працівникам шотландського телебачення мати дівчинки, спустившись на перший поверх будинку на сніданок, родина побачила, що Фуджі відкрив дверцята своєї клітки й, пробігши по кухонній підлозі, прослизнув у невелику дірку в дерев’яних дошках. Дитина турбуючись про хом’яка постійно кидала корм йому в дірку.Процес визволения волелюбного хом’яка з кухонного підпілля зайняв у пожежних п’ять годин. За цей час вони встигли розбити камеру, яку вони використали для визначення хом’якового притулку, і розібрати плиту й труби, по яких надходив газ. Зазнавши фіаско, рятувальники спробували витягти гризуна за допомогою порохотяга, однак і тут їх спіткала невдача. Визволити Фуджі допомогли фахівці із Шотландського суспільства по запобіганню жорстокому поводженню із тваринами, які порадили господарям перестати робити це. І через декілька днів хом’як з’явився живий і неушкоджений. Що вони порадили зробити господарям?

Відповідь:

Запитання №:9
Військовий комітет є найвищим військовим органом НАТО, що працює під загальним політичним керівництвом Північноатлантичної ради. Цей комітет регулярно проводить засідання на вищому рівні, тобто на рівні керівників оборонних відомств. Лише Ісландія, щоразу присилає цивільну особу. Поясніть таку поведінку цієї країни всього двома словами.

Відповідь:

Запитання №:10
Його не спокусили ні одяг французьких революціонерів, ні мундир часів Наполеона, ні пір’я індіанського вождя, ні форма американського поліцейського, ні російський національний одяг, він залишається таким як і був. А з 1619 року він продовжує гордо та невимушено робити це. Символом якого європейського міста він є?

Відповідь:

Запитання №:11
Щоб правильно відповісти на це запитання, вам потрібна не так хороша пам’ять, як спостережливість.
На виставці, де експонувалися картини дітей, один чоловік сказав : “Коли я був у їхньому віці, я міг малювати, як Рафаель. Але мені було потрібне все життя, щоб навчитися малювати так, як вони”. Назвіть рік народження цього чоловіка.

Відповідь:

Запитання №:12
Увага у запитанні є заміна. Х-персонаж давньогрецької міфології, супутник однієї з планет Сонячної системи, острів в Мозамбікській протоці, клас гоночних яхт і навіть рок-гурт. Сподіваюся ви не будете тягнути до останніх секунд, для того, щоб сказати, яке слово ми замінили літерою Х?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com