Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. І етап. Євроатлантичні прагнення України.
(2008-11-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
[Ведучому: зазначити початок та кінець цитати.]
Увага! У запитанні використана заміна.
Після деякого футбольного матчу телекоментатор зазначив, що «сьогодні футбо¬лісти покинули поле без СЛІЗ», хоча на вигляд футболісти були цілком повноцінними. Яке слово ми замінили словом СЛЬОЗИ?

Відповідь:

Запитання №:2
Вперше це відбулося у Лондоні у 1896 році. За даними Всесвітньої організації здоров’я, нещодавно зафіксований 25-мільйонний такий випадок. Перед виборами у 2007-му році одна політична партія згадувала, що кожного дня 35 українців “відчувають” це на собі… Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:3
В оборонному коледжі НАТО, що знаходиться в Римі, двічі на рік проводяться вищі курси для 84 слухачів, які відбираються урядами своїх країн на основі квоти. Слухачами курсів є або офіцери у відповідному ранговому званні, або цивільні службовці аналогічного рангу з міністерств. Власне в критерії відбору слухачів фігурує два офіцерських звання, які можна сказати, знаходяться у своєрідному просторовому співвідношенні. Вкажіть ці звання.

Відповідь:

Запитання №:4
Анекдот.
- Джоне, я принесла тобі десять гамбургерів!
- Краса!
Голос диктора:
- Ви слухали радіовиставу…
Закінчіть анекдот назвою відомого фільму.

Відповідь:

Запитання №:5
Ви пам’ятаєте,що на монеті номіналом 2 євро, присвяченій Олімпіаді, випущеній Грецією у 2004 році можна побачити скульптуру Мірона-“Дискобол”, у 2005 році Іспанія, випустила монету присвячену 400 річчю першого видання “Дон-Кіхота”. Центральною фігурою ватиканської монети є швейцарський гвардієць, який приносить присягу. А на монеті, яка була випущена 2 лютого 2007 року можна побачити палац великих герцогів. Яка країна випустила цю монету?

Відповідь:

Запитання №:6
12 років тому в Києві відкрився Центр інформації та документації НАТО. Він забезпечує доступ до відповідної інформації і працює в приміщенні Українського інституту... Якого ж саме вам підкаже назва факультету, на який як і за радянських так і за часів незалежності потрапляли в основному діти високо посадовців. Закінчіть назву згаданого інституту двома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Пекінська олімпіада 2008 року не обійшлася без допінг-скандалів. Допінг виявили у спортсменів з України, КНДР, Іспанії, Болгарії, Греції, а також у ще одного учасника, громадянство якого неможливо встановити. Виправдовуючи вживання ним допінгу, на одному з інтернет-сайтів згадали твір Михайла Коцюбинського. Напишіть назву цього твору.

Відповідь:

Запитання №:8
Протягом двох років після падіння (два слова пропущено) була вироблена нова Стратегічна концепція. Маючи мало спільного з попередніми концепціями НАТО вона зосереджувалась на співпраці з колишніми супротивниками на противагу конфронтації. Ми сподіваємось, що відомий кінофестиваль вам допоможе здогадатись, які слова ми пропустили. І ви легко назвете героя Александра Мілна, котрий міг би виступити в якості символу згаданого фестивалю.

Відповідь:

Запитання №:9
Увага! Чорна скринька!
У 1553 році вийшла книга «Хроніки Перу», у якій можна було знайти такий запис: «Палас – це особливий рід земляних горіхів. Якщо їх зварити, вони стають м’якими, як печений каштан.» Слов’яни у свою чергу пов’язували цей «палас» не з каштаном чи горіхами, а із яблуком. Цей «палас» знаходиться зараз у чорній скриньці. Що ж там знаходиться?

Відповідь:

Запитання №:10
Наукова співпраця в НАТО веде своє походження від рекомендацій Комітету невійськового співробітництва 1956 року. Цей комітет у складі міністрів закордонних справ Ланге (Швеція), Мартіно (Італія) та Пірсона (Канада) отримав назву подібну до давньогрецької, якою позначали достойних мужів, серед яких був і Фалес Мілетський. Як звали комітет цих трьох міністрів?

Відповідь:

Запитання №:11
Чи любите ви Рому? Деякі дівчата мабуть дадуть ствердну відповідь на таке запитання. Хоча я думаю, що деякі хлопці теж дадуть таку відповідь і в цьому не буде нічого смішного. Але перейдемо до запитання. Валк-єдиний етруський скульптур ім’я якого дійшло до нас. Саме йому приписують створення цієї скульптури. Яка це скульптура?

Відповідь:

Запитання №:12
Один із ЙОГО видів дав назву напрямку мистецтва. Про приміщення у ЙОГО формі співає українська група. Назвіть ЙОГО, і сподіваємось, що у вас вистачить для цього місця на картках.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com