Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита шкільна ліга Львівщини. І етап. Євроатлантичні прагнення України.
(2008-11-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Нещодавно у одному з київських дитсадків дітей попросили дати тлумачення ЦЬОМУ. Одні діти сказали, що це символізує Трійцю. Другі – що це символізує маму, тата та дитину. Треті – що це зашифроване слово із чотирьох літер. А вчені порівнюють ЦЕ із польотом сокола. Намалюйте ЦЕ у себе на картках.

Відповідь:

Запитання №:2
Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 року. Але набув він чинності трохи пізніше, після відповідних процедур ратифікації. Українцям досить легко запам’ятати це число і місяць, оскільки цей день у нас вихідний. А для повної впевненості помножте кількість країн, що підписала згаданий договір на два і назвіть це число і місяць.

Відповідь:

Запитання №:3
7-го грудня 2005-го року був зареєстрований новий домен верхнього рівня, який віднесли до категорії доменів країн. І вже за шість місяців кількість зареєстрованих інтернет-адрес із цим доменом сягнула двох з половиною мільйонів. Напишіть назву цього домену.

Відповідь:

Запитання №:4
Увага чорна скринька.Згідно переказу, один з королів побажав мати свій прапор. Оглядаючи різні проекти прапорів, він зупинився на одному з гладким золотим полем. Потім він велів подати келих свіжої крові тварин і, зануривши в нього два пальці, монарх провів ними по жовтому полотнищу. Саме так і з’явився прапор цієї країни, яка входить до Євросоюзу. 29 червня 2008 року, чимало людей у різних країнах на радощах, розмахували цими прапорами. Чий прапор знаходиться у чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:5
Програму „Партнерство заради миру” НАТО запропонувало в 1994 році. Запрошення до участі в цій програмі було прийнято 30 країнами. Але вже в 2000 році їх залишилось 27, Польща, Угорщина і Чехія залишили цю програму. А яка подія 1999 року до цього призвела?

Відповідь:

Запитання №:6
Пам’ятні монети 2 євро- спеціальні європейські монети, які відчеканені та випущені державами-членами Зони євро з 2004 року, та присвячені різним подіям. Зокрема на монеті, присвяченій Олімпіаді, випущеній Грецією у 2004 році можна побачити скульптуру Мірона-“Дискобол”, у 2005 році Іспанія, випустила монету присвячену 400 річчю першого видання “Дон-Кіхота”. Центральною фігурою ще однієї такої монети є швейцарський гвардієць, який приносить присягу. Скажіть, яка країна випустила цю монету?

Відповідь:

Запитання №:7
Україна стала місцем першої зустрічі Ради планування на випадок надзвичайних ситуацій поза межами НАТО. В зв’язку з навчаннями „Карпатська безпека” у Львові відбулося засідання Комітету цивільного захисту НАТО. Власне для позначення в якому році відбулись ці навчання можна використовувати лише одну цифру, а що треба з нею зробити у другому випадку?

Відповідь:

Запитання №:8
У 1857 році було вирішено досить оригінальним способом вибрати столицю деякій країні, одного з засновників НАТО, монарх просто помістив шпильку на карті рівно посередині між двома великими містами, що боролися за право бути новою столицею. Таким чином було обране маловідоме на той час містечко. Напишіть його назву.

Відповідь:

Запитання №:9
У НАТО є багато підрозділів, що займаються розробкою і виробництвом матеріально-технічних ресурсів. Зокрема був створений підрозділ для розробки бойового літака багатоцільового призначення. Назва, можна сказати, певною мірою американська, але при бажанні в ній можна побачити скандинавського бога та майже назву НАТО. Як називається цей літак?

Відповідь:

Запитання №:10
Якщо у пошуку української вікіпедії ввести ЦЕ ПРІЗВИЩЕ, то вона знаходить командувача УПА, відомого мореплавця та рабина Єрусалима. Що це за прізвище?

Відповідь:

Запитання №:11
7 травня 1954 року Великобританія і США відхилили пропозицію однієї країни про її вступ до Організації Північноатлантичного договору. На думку автора запитання, ця країна вже й не стане членом НАТО через об’єктивні причини. А в якому році в цій країні проходили Олімпійські ігри?

Відповідь:

Запитання №:12
Увага у запитанні є заміна. Один румун, спробував збути Таврію на сайті продажу старих авто. Для цього він помістив оголошення наступного змісту: “Таврія на продаж. Модель 1983 року випуску, гарний стан. Повна комплектація, гарна підвіска, місткий багажник, що був у використанні. Ціна договірна. Додаються комплектуючі деталі трьох та п’ятирічної давнини. Вимагає серйозного відношення”. Спочатку Упекс Крету хотів продати Таврію за 4 мільйони фунтів стерлінгів, але потім знизив ціну до 3 тисяч, щоб залучити більше покупців. Крету одержав ряд пропозицій, але жодна з них не виявилося прийнятним, тому що бажаючі купити його Таврію називали занадто низьку ціну або хотіли взяти її в кредит. Яке слово ми замінили словом Таврія?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com