Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, V етап
(2006-06-04)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У тлумачному словнику української мови подано два пояснення цього слова. Друге таке: «Проблема, предмет, що вимагають з’ясування, дослідження чогось». Здогадавшись, про яке слово йде мова, завершіть одним словом перше пояснення: «Усне або письмове звертання, яке вимагає...».

Відповідь:

Запитання №:2
Перше креслення його було створене у 1493 році, а вперше його самого – аж через 408 років. Напевно, саме тому зараз не варто повертатися до цього питання і робити це знову. Робити що?

Відповідь:

Запитання №:3
Лондонський метрополітен – найстаріший у світі. Його відкрили 10 січня 1863 року. До теперішнього часу на зводах тунелів, де проходять перші лінії метро, є отвори. За хвилину найточніше вкажіть, для чого ці отвори слугували перші 40 років існування метрополітену?

Відповідь:

Запитання №:4
Агентство Washington ProFile наводить зібрану студентами Університету Аляски колекцію найбільш парадоксальних помилок, зроблених американськими компаніями через неточності в перекладах і нерозуміння реалій, що існують в інших країнах. Ось один з прикладів. Колись була реклама ліків від головного болю. Вона складалась із трьох картинок – на лівій людина тримається за голову і видно, що їй дуже погано, на наступній – вона їсть диво-таблетку, на останній – їй добре і вона співає пісню. Цю рекламу використали для покращення продажу ліків у Єгипті, а картинки залишили старі. Але пігулки продавались препогано і далі… В чому ж була помилка авторів?

Відповідь:

Запитання №:5
Першу Альбер Камю назвав вічністю, що триває одну мить, а про другу Наполеон говорив, що вона ніколи не буває смішною. Назвіть через хвилину українського письменника, який народився у 1880 році, а в 1902 році видав твір, в якому поєднав першу і другу.

Відповідь:

Запитання №:6
Що слід втратити, на думку головного героя роману Чака Паланіка «Бійцівський клуб», щоб отримати свободу?

Відповідь:

Запитання №:7
У куплеті пісні співачки з Російської Федерації Супераліси згадуються Рудольф Нурієв, Ринат Дасаєв, Марат Сафін, Чулпан Хаматова та кілька інших особистостей. Здогадавшись принцип, за яким підібрано цих людей, назвіть географічну власну назву, котра з’являється у приспіві. Допомогти у цьому вам допоможе вислів Олександра Герцена, котрий назвав серце цього топоніму «місцем побачення двох світів».

Відповідь:

Запитання №:8
У першій третині XVІII століття лікар британської королеви Анни Джон Арбетнот написав сатиричний твір, в якому в метафоричній формі змальовано перипетії війни 1701-1713 років за іспанський спадок. У цьому сатиричному творі діють персонажі з алегорично підібраними іменами: Нік Жаба, Льюїс Мавпа та лорд Чванько. Дайте відповідь: як звали головного героя цього твору?

Відповідь:

Запитання №:9
В «Енциклопедії українознавства» між статтями про Зерову Марію, міколога ті фітопатолога, і Зелінського Тадея, польського класичного філософа й історика, знаходиться стаття, присвячена державі. Назва статті не співпадає із загальноприйнятою у нас назвою цієї країни. Якщо ви зрозуміли у чому полягає різниця, то за хвилину назвете адміністративно-територіальну одиницю цієї держави.

Відповідь:

Запитання №:10
Спробуйте за хвилину доповнити висловлювання Фрейда: «Єврейські кола Відня та Єрусалимський університет (в якому я член правління) – менше кажучи, усі євреї разом, вважають мене своїм національним героєм, хоча мої заслуги перед єврейською справою обмежуються одним єдиним пунктом - …». Завершіть близько до тексту думку Фрейда.

Відповідь:

Запитання №:11
На думку поета та філософа Касіяна Саковича, не належиться шляхетному розуму більше втрачати часу на Х, ніж на Y, бо ж Х є якоюсь подобою Z. За хвилину назвіть X, Y та Z, якщо відомо, що в кінці Y завжди стоїть Z.

Відповідь:

Запитання №:12
Ще будучи депутатом парламенту сер Вінстон Черчиль якось, під час поїздки автомобілем у свій виборчий округ, заблудився у незнайомій місцевості. Опустивши скло він перепитав перехожого: «Вибачте, скажіть, будь-ласка, де я знаходжуся?». Перехожий відповів: «(пропущене два слова)». А що саме відповів перехожий, якщо сер В.Черчіль зауважив про цю відповідь таке: «Зовсім як у нас в парламенті: нічого нового, по-хамськи, але й, водночас, по суті питання».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com