Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, IV етап
(2006-05-14)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчіть вислів Б.Франкліна: “Якщо ти купуєш те, що тобі не потрібне, то скоро будеш...”.

Відповідь:

Запитання №:2
Типова словенська пасіка нагадує великий прямокутний комод, у якому вулики, ніби шухляди, розташовані рядами, один над одним. З початку XVIII і аж до ХХ століть існувала традиція розмальовувати передню стінку кожного вулика олійними фарбами. Малюнки були, переважно, релігійного змісту. Вуликове малярство називають “перлиною словенської культурної спадщини”, “спрощеною енциклопедією народної мудрості”. Однак, словенські пасічники вважали, що роблять ці малюнки із практичною метою. Якою?

Відповідь:

Запитання №:3
Кримське місто Білогірськ колись називали Карасубазар. А яку рибну назву має річка, притік Салгіра, що протікає через це місто?

Відповідь:

Запитання №:4
США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай. Відомі ще три, так би мовити, «неофіційні», члени цього «клубу». Назвіть країну, яка 10 лютого 2005 року заявила, що стала дев’ятою у цьому списку.

Відповідь:

Запитання №:5
Відповідно до Закону України “Про освіту”, до структури освіти, яка описана в статті 29 включаються: дошкільна освіта, загальна середня освіта, позашкільна освіта, професійно-технічна освіта, вища освіта, післядипломна освіта, аспірантура, докторантура, а також ще один елемент, який певним чином відрізняється від усіх уже перерахованих. Назвіть його одним словом.

Відповідь:

Запитання №:6
Англійці та американці використовують палку та морквину. А що використовують росіяни?

Відповідь:

Запитання №:7
Коли відвідувач приходить у великий магазин, його часто просять покласти сумку у скриньку. Ці скриньки зазвичай нумеровані, але ось в одному львівському супермаркеті на скриньках стоять не номери, а літери: від а до я, а потім і англійською від [ей] до [зед]. За хвилину правильно назвіть цей супермаркет.

Відповідь:

Запитання №:8
У книзі К.Керама «Боги. Гробниці. Вчені» є 4 розділи: «Книга статуй» розповідає про Грецію та Рим, «Книга сходів» про культури доколумбової Америки, «Книга пірамід», звичайно ж, про Єгипет. А як називається розділ, присвячений культурі Месопотамії?

Відповідь:

Запитання №:9
Він був убитий у жовтні 1918 року, в один з тих днів, коли на всьому фронті було так тихо, що військові зведення складалися з однієї тільки фрази. За хвилину напишіть цю відому фразу, що складається з п’яти слів.

Відповідь:

Запитання №:10
У ХІІІ столітті вислів Вергілія «Experto credite» - «довіряй досвідченому» - перетворився на «Experto crede Roberto» - «довіряй досвідченому Роберту». У закладі, який заснував цей Роберт, докторська дисертація називалася «Koberbine», а сам заклад користувався неабияким авторитетом, особливо, в питаннях богослов’я. Яким було прізвище Роберта?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, у запитанні є заміна. Рядки з давньоримського поета Горація:

“Хто ж є свобідним? Мудрець, який володіє собою
Той, кого не лякають ні бідність, ні смерть, ні кайдани;
Той, хто володар собі, хто подібний на землю,
Що все відштовхує, що б не торкнулось її...”.

Здогадайтесь, з чим порівнює мудреця Горацій, і скажіть, яке слово ми замінили словом “земля”.

Відповідь:

Запитання №:12
У студентській газеті історичного факультету ЛНУ ім.І.Франка є розділ “Історія Помаранчевої революції в анекдотах”. Ось один із них: Розмова двох львівських студентів: “До нас приїжджає професор із Донецька”. “А який предмет буде викладати?”. “Не знаю, але кажуть, що ...?”. Закінчіть анекдот трьома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com