Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, III етап
(2006-04-02)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага! У запитанні є заміна. Крім славнозвісного закону Мерфі, існує безліч подібних законів та аксіом. Наприклад, аксіома Робертса звучить так: «Існують тільки правила». А висновок Бермана з аксіоми Робертса – так: «Що для одного правило, для іншого – вихідні дані». Яке слово ми замінили словом «правила»?

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно американські археологи на цвинтарі поблизу Флоренції знайшли плиту, яка привернула увагу своїм написом. Похований виявився калікою, який мав майстерно зроблені з дерева протези рук та ніг. На одному з протезів виявили тавро майстра Карло Бестулджі. А як звали похованого?

Відповідь:

Запитання №:3
На острів Хувентуд і 1600 малих острівців припадає 6 тисяч кв.км площі країни. А на що припадає решта 105 тис. кв.км?

Відповідь:

Запитання №:4
Історія кохання на початку становлення Америки. Європейця Джона Сміта грав Колін Фарелл, а його напарницю К’Оріана Кілчер. Однак випуск фільму потрапив під загрозу зриву – довелося перезнімати сцени кохання. Згадайте фільм Адріана Лайна середини 90-х років і назвіть особливість актриси, що стала причиною повторних зйомок.

Відповідь:

Запитання №:5
Лікарі гірського санаторію довго ламали голови над страшною хворобою їх пацієнтки. З кожним днем її кров ставала все більше схожою на воду та відмовлялася виконувати свої функції. Лікарі і не здогадувалися, що це він заживо спалює свою королеву. Його дивне світло, яким пацієнтка милувалася, тепер віднімає у неї життя. Ми не просимо вас назвати його, за хвилину назвіть пацієнтку гірського санаторію.

Відповідь:

Запитання №:6
Всім відомі з казок змії, котрі мають по декілька голів, дихають жаром, спалюють подихом міста і села. В українському фольклорі вони мали ще одну назву. Через хвилину назвіть, будь-ласка, українське місто, в якому знаходиться найбільш відомий спортивний об’єкт з такою назвою.

Відповідь:

Запитання №:7
Ігор Лалаянц згадував, що під час першого читання твору Набокова «Ада» його мучив факт поганого сприйняття середньої частини твору, де розповідалося про природу часу. Втім, ці муки скінчилися після того, як Лалаянц прочитав присвячений часу екземпляр журналу «National Geographic» [Нейшнл Джіогрефік]. В цьому журналі автори матеріалів постаралися донести до читача одну думку. Відтворить цю думку.

Відповідь:

Запитання №:8
У християнському аскетизмі вважається, що чим більше кволою і виснаженою стає людина, чим сильніше руйнується її тіло, тим більше її душа наближається до Бога. У зв’язку з цим Юнг порівнює аскета із деяким небесним тілом. А з яким саме?

Відповідь:

Запитання №:9
Політичний оглядач газети «Нью-Йорк Таймс» Томас Фрідман вивів правило «золотої арки», відповідно до якого країни, де є це, ніколи не воюватимуть між собою. А що це?

Відповідь:

Запитання №:10
У своєму життєписі сходознавець Шуцький зазначає, що його цікавість до занять філософією Китаю є результатом не сили, а слабкості. Слабкість ця пов’язана із читанням і є ворогом кожного гравця «Що? Де? Коли?», але при читанні філософського тексту є цілком доречною. Про що йдеться?

Відповідь:

Запитання №:11
До 1787 року у Львові перший при зустрічі з другим був зобов’язаний вклякнути і поцілувати йому руку. Цей звичай прийшов сюди із Кракова, а туди, швидше за все, із Парижа або іншого схожого центру, але точно не з Праги, Болоньї чи Падуї, де такі речі вважалися абсурдом – втім, які і зараз. За хвилину назвіть, будь-ласка, першого і другого.

Відповідь:

Запитання №:12
На Першому національному не так давно ми могли побачити відкриття Олімпійських ігор Туріні. Під час параду команд учасниць відбувся черговий ляп наших коментарів. А все через те, що слідом за збірною Сербії «ув’язалась» якась невідома досі нашим коментаторам команда. Коли вони вимовили цю загадкову назву, то довго тримали паузу, намагаючись, напевно, знайти в атласі цю Terra Incognita. Шукали, напевно, десь у районі Екваторіальної Гвінеї, тому й не знайшли. А ви спробуйте за хвилину написати це слово англійською, бо саме таке написання цього слова приголомшило наших коментаторів.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com