Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, III етап
(2006-04-02)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Під час кожного етапу гри «Що? Де? Коли?» ми абсолютно виправдано ризикуємо рівно 36 разів, тому що, за словами Марини Соколян, запитуючи, ризикуєш (пропущено два слова). Заповніть пропуск.

Відповідь:

Запитання №:2
Одне арабське прислів’я каже: «Коня вибирай із сотні, приятеля – із тисячі...». А кого це ж прислів’я радить вибирати із десятьох тисяч?

Відповідь:

Запитання №:3
Нацистський міністр пропаганди Геббельс інсценував ритуал, в рамках якого 16 людей були канонізовані та оголошені великомучениками Райху, що впали, воскресли і знайшли вічне життя. Церемонія транслювалась на гучномовці, встановлені по всій Німеччині, а Гітлер сказав: «Кров цих людей стала святою водою Третього Райху». Можливо, фюреру було б доцільніше згадати в своїй промові іншу рідину. Отже, загиблі під час якої події заслужили таку честь від нацистського керівництва?

Відповідь:

Запитання №:4
Згідно Закону України, термін має бути не меншим трьох років, тиск – не меншим 350 кілопаскалів. А чого має бути не менше 10,5 %?

Відповідь:

Запитання №:5
Так її вперше назвав у V столітті історіограф Орозій Іспанський і так її позначають на фізичних картах і донині. У Х столітті іншу назву їй вигадав Костянтин Порфірородний, а ще одна її назва – Левант – з’явилася аж у нові часи. Отож дайте відповідь, яку назву дав їй Орозій Іспанський?

Відповідь:

Запитання №:6
Прослухайте уривок з вірша Василя Симоненка «Задивляюсь у твої зіниці» та відновіть пропуски:

Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова...
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
Ради тебе перли в душу сію,
Ради тебе мислю і творю...
Хай мовчать … (пропуск) й … (пропуск),
Коли я з тобою говорю.

Два пропущені слова у цьому уривку є назвами географічних об’єктів у множині, один з яких є частиною світу, а другий державою. Під частиною світу явно розуміється ще одна держава, яка є, так би мовити, абсолютною противагою першій. Тепер відновіть ці пропуски.

Відповідь:

Запитання №:7
Це надзвичайно цікава українська родина: одна з жінок заснувала першу приватну недільну школу, її донька – письменниця, один з чоловіків – оперний співак, інший – відомий підприємець, який покінчив життя самогубством. За хвилину назвіть їхнє прізвище, якщо воно тісно пов’язане з містом, яке нещодавно згадували в новинах.

Відповідь:

Запитання №:8
Якось, говорячи про велику кількість людей, які вважають себе літераторами лише на тій підставі, що навчилися грамоті, Олександр Муратов скаламбурив: «У нас хто ПЕРШИЙ, той і ДРУГИЙ». ПЕРШИЙ і ДРУГИЙ – це однокорінні слова, які відрізняються лише останньою літерою. Назвіть ці слова.

Відповідь:

Запитання №:9
Промова, виголошена папою Урбаном ІІ у Клермоні, в Центральній Франції, викликала у натовпу слухачів ефект, подібний до масової істерії. Присутні стали дерти тканину і ...? Що саме робити?

Відповідь:

Запитання №:10
Спочатку у цієї відомої музичної групи ударником був найкращий, але згодом вони замінили його на справжню зірку. Про який музичний колектив йде мова?

Відповідь:

Запитання №:11
Хоча в енциклопедичних статтях ви прочитаєте, що він – росіянин, його предками по материній лінії були Міцкевич і Ґете, а по батьковій – запорозькі козаки. Саме в його роді трапилася історія, що лягла в основу «Тараса Бульби» М.Гоголя. Дім його австралійських синів і внуків прикрашав його портрет у вишиванці. А для населення якого острова він зробив найбільше?

Відповідь:

Запитання №:12
Напевно – це був найяскравіший ляп українських коментаторів під час Олімпійських ігор у Туріні. Трансляція хокейного матчу за участю збірної Швеції. В кульмінаційний момент поєдинку наставник скандинавів бере тайм-аут. Картинка на екрані – тренер емоційно розказує щось гравцям. Титри, реагуючи миттєво, висвітлюють «Time out Sweeden». Спробуйте трьома слова доповнити «переклад» цієї фрази українським коментатором. «А це на ваших екранах Тім Оут - ...».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com