Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, I етап
(2000-11-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Одного разу, під час нічної прогулянки автору запитання згадався цікавий факт. Англійський кібернетик В.Ешбі свого часу запропонував таку класифікацію чисел: числа від 1 до 10 в 10 степені він назвав критичними. А як він назвав числа, які більші від 10 у 10 степені?

Відповідь:

Запитання №:2
Шпенглер наводив цей приклад як типову помилкову історичну аналогію, коли мільйонер і лихвар, який був на чолі римської знаті і, фактично, покінчив з демократією, шанувався багатьма, наприклад, якобіанцями, як символ звільнення та демократії. Хто ж він?

Відповідь:

Запитання №:3
Обід, сон, прогулянка, сокира, джміль, суд, море, ведмідь, сонце. А що було останнім?

Відповідь:

Запитання №:4
Такий апарат збудував у 1948 році швейцарський фізик Огюст Піккар. В 1960 році Піккар і Волш встановили рекорд, котрий, якщо не трапиться якихось катаклізмів, не можна перевершити, а лише повторити. Який апарат допоміг встановити цей рекорд?

Відповідь:

Запитання №:5
Відповідно до досліджень американських філологів найбільш імовірне походження назви цього місця від слів "острів з пагорбами". Проте, існує легенда, відповідно до якої назва цього місця з однієї з мов алгонкінської групи перекладається як "місце, де нас обманули". Тим хто обманув був деякий Пітер Мінюіт, голландець. А першим власником якого місця став Пітер Мінюіт?

Відповідь:

Запитання №:6
Німецький мислитель Альберт Швейцер під час першої світової війни перебував у Франції у таборі Сан-Ремі де Прованс як інтернований. В'язні були розміщені у лікарняній будівлі. Швейцер довго не міг зрозуміти, де він бачив велику кімнату, відведену в'язням для проживання. Він добре пам'ятав залізну пічку і димову трубу, яка перетинала кімнату із кута в кут, а також обнесений високими стінами сад. Врешті, він зрозумів, завдяки кому все це здається йому знайомим. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:7
Відповідно до "Книги рекордів Гіннесса 1998", телепередачею яка зібрала найбільшу аудиторію, була трансляція компанією NBC матчу за ХХХ Суперкубок з американського футболу. Ця передача увійшла в "Книгу рекордів Гіннесса" і ще за одним критерієм. Яким?

Відповідь:

Запитання №:8
За словами однієї відомої особи, він втратив сина у розквіті сил, його жінку Єлизавету проткнули напилком, а одного з його братів у Мексиці в якійсь фортеці поставили до стінки. А тепер на старості літ в нього дядька підстрілили. Назвіть цього дядька?

Відповідь:

Запитання №:9
Влітку 1998 року їй виповнилося 100 років. Її основні параметри - 33, 45, 78 залишилися незмінними, хоча її сучасні замінники є більш компактнішими. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:10
Проводивши боротьбу з мусульманським піратством на Середземному морі у XVII столітті, європейські держави наклали офіційне ембарго на поставки у країни Магрібу деякого стратегічного товару. Якого?

Відповідь:

Запитання №:11
На католицькій частині кладовища Волверкот в Оксфорді знаходяться дві могили, над якими встановлено сіру гранітну плиту. На плиті - два надписи. Перший з них закінчується словами "Лютієнь/1889-1971", а другий - "Берен/1892-1973". Хто ж похований під цією плитою?

Відповідь:

Запитання №:12
Достатньо незвичного робота створили американські вчені для випробовування захисного одягу, що застосовувався на особливо небезпечних роботах із електричним струмом. Окрім того, що новий робот вмів пересуватися, нагинатися, сидіти, він був наділений достатньо незвичайною для робота здатністю. А якою саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com