Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, II етап
(2005-12-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У запропонованому фрагменті з твору Ольги Токарчук за допомогою займенників здійснено заміну: “Знаючи його – знаєш річ... Укладаючи та єднаючи їх між собою – твориш нові сув’язі речей, твориш світ. Виліплюючи їх, забарвлюючи їх почуттями, позначаючи кольорами настрою… – ліпиш усе, що існує”. Відтворіть заміну в називному відмінку однини чи множини.

Відповідь:

Запитання №:2
Продовольчі магазини “Альфа-Бета” були першими в Америці магазинами самообслуговування. Для того, щоб привернути до фірми увагу покупців, мерчендайзери розкладали товар на поличках у своєрідному порядку, мовляв, для зручності клієнта. Але згодом від цього нововведення відмовилися, так як, наприклад, отрута проти мурашок опинилася на одній поличці із спаржею. У чому ж була своєрідність розкладання товару у перших в Америці магазинах самообслуговування?

Відповідь:

Запитання №:3
Марлен Дітріх любила повторювати: «Чим важче життя, тим вони вищі». Що вона мала на увазі?

Відповідь:

Запитання №:4
У європейських бізнесових колах вироблені правила, що саме вважати першим, а що другим. Першим може бути календар, записник, авторучка і запальничка, на Різдво – ще й алкогольні напої. А в окремих країнах також національні сувеніри, окремі продукти харчування, книги і компакт-диски з класичною музикою. Усе решта слід вважати другим. Назвіть перший і другий.

Відповідь:

Запитання №:5
Кажуть, ця місцина на Закарпатті – найбільша у своєму роді, хоча подібні є в Румунії, на Балканах, в Альпах. А як звали сина річкового бога Кефіса і наяди Ліріопи, ім’я якого асоціюється з головною особливістю цієї місцини?

Відповідь:

Запитання №:6
Знаний мексиканський художник Дієго Рівера під час свого перебування у США так казав про нього: «Маркс створив теорію, Ленін застосував її у великих масштабах, а він зробив можливою роботу, соціалістичною за формою». Хто він?

Відповідь:

Запитання №:7
Увага, у запитанні відразу дві заміни. Джеймс Ватсон слушно зауважив: “Ми звикли думати, що наше майбутнє – у телескопах. Тепер ми знаємо: воно в наших мікроскопах”. Які два словами ми замінили словами телескоп та мікроскоп?

Відповідь:

Запитання №:8
Помираючи, він сказав продовжувачу своєї справи: “Джуліо, знаючи Вас дуже добре, я передбачаю, що фортуна Ваша піде далеко і, можливо, навіть, далі ніж моя, бо Вас природа створила настільки гнучким, що Ви прослизнете у такий прохід, який я залишу непоміченим”. Назвіть автора цих слів та його спадкоємця.

Відповідь:

Запитання №:9
Пророк Магомет казав: «Той, хто забуде їх красу через красу жінок, не буде щасливим ніколи». Він же казав, що честь живе у певній частині їхнього тіла. У середньовічній Європі вважали, що чоловік млже не плакати, якщо загине його жінка чи друг, але може плакати, коли загине один з них. Хто вони?

Відповідь:

Запитання №:10
Після 1945 року це стало можливим: Сірімаво Бандаранаїке на Шрі-Ланці стала першою у світі. Згодом вони, зокрема, досягали цього у 1969 році в Ізраїлі, у 1979 – у Великобританії, у 1980 – в Ісландії, у 1981 – в Норвегії, у 1990 – у Литві. Через хвилину назвіть рік, коли це сталося в Україні та Німеччині.

Відповідь:

Запитання №:11
Не секрет, що якість губної помади визначається правильним підбором її компонентів. Кожна помада складається з основи і барвника. До основи помади входять віск і воскоподібні речовини, а також жири, масла і плівкоутворюючі складники. З воску і воскоподібних інградієнтів найчастіше застосовують канделільський, карнаубський, церезин, парафін, мікрокристалічний, силіконовий, а також ще один вид воску. Назвіть його через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:12
Із рекламної статті туристичного управління Таїланду за квітень 2005 року: “У Таїланді все спокійно. Лагідно хлюпочуть аквамаринові хвильки, легкий бриз грається з кокосовими пальмами”. Назва статті теж відповідна: “У Сіамі без …”. Без чого?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com