Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2005-2006 років, I етап
(2005-11-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Спробуйте відновити пропущену пару антонімів у фразі Генрі Адамса: “Перша є законом природи, а другий є мрією людей”. Назвіть першу і другий, якщо відповідно до іншого відомого висловлювання вони між собою є в родинних стосунках.

Відповідь:

Запитання №:2
Система метрополітену PATH (“пас”) зв’язує Нью-Йорк із штатом Нью-Джерсі через річку Гудзон. Одна із станцій, побудована у 1913 році, зазнала кардинальної реконструкції на початку 1970-х років. Повторно відкрили її через 28 років, і після цього знову довелося її реконструювати. А якими трьома англійськими літерами називають цю станцію?

Відповідь:

Запитання №:3
Чимало польських королів були у той чи інший спосіб пов’язаними з Україною. Так, Михайло Корибут-Вишневецький народився у 1639 році в одному із замків Галичини. За дивним збігом обставин, утому ж замку народився й інший польський король. Ми не питаємо його ім’я, через хвилину скажіть, з яким містом пов’язаний найбільший його військовий успіх?

Відповідь:

Запитання №:4
До Есхіла він був лише один. Есхіл збільшив їх кількість до двох, а Софокл пішов ще далі і збільшив їх кількість до трьох. Про кого йде мова?

Відповідь:

Запитання №:5
Після прем’єри опери “Бельмонт та Констанца, або Викрадення із сералю” у Відні 1782 року в одному із часописів з’явилася замітка. Вона була підписана Крістофером Фрідріхом Бретцнером, автором п’єси, що її було покладено в основу лібрето, і містила в собі такі слова: “Такий собі пан на прізвище (пропуск) нахабно спотворив мою драму. Урочисто протестую проти подібного замаху на мій твір і залишаю за собою право вчинити відповідні дії”. Назвіть цього автора опери, який так нечемно повівся із творінням пана Бретцнера.

Відповідь:

Запитання №:6
На Волині і Поділлі колись вірили, що вона вбирає воду, а вбираючи її, втягує в себе все, що їй трапляється – звірів, риб і навіть людей. А з яким числом вона в нас найбільше асоціюється?

Відповідь:

Запитання №:7
В історії глобальної мережі Інтернет виділяють три ключові дати – 3 “народження” Інтернету. Друге з них відбулося у грудні 1969 року, коли перші 4 комп’ютери були з’єднані мережею із комутацією пакетів. Третє народження Інтернету – 1989 рік, коли було розроблено технологію гіпертекстових документів – мову HTML. А тепер назвіть рік, який, на думку Товариства Інтернет, вважається “першим народженням” світової павутини.

Відповідь:

Запитання №:8
Цей український бренд вже завоював визнання у всьому СНД. Він – назва міста. Цікаво, що раніше це місто мало зовсім протилежну назву. Вкажіть її через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:9
Його батьківщина – Бенін, у Бразилії він має назву «умбанда», у Гаїті за неперевіреними даними ним користувалися диктатори і президенти, навіть Ірландія має з ним зв’язок завдяки групі «Cranberries». А як називаємо його ми?

Відповідь:

Запитання №:10
Коли почалася ця війна, військам нападника довелося довго пробиратися повністю незнайомою територією з великою кількістю пасток, мінних полів, серед яких діяли “гарячі хлопці” із самооборони. Це їх дуже виснажило ще до зустрічі з основними військовими силами супротивника, які вишикувались в лінію. А яку?

Відповідь:

Запитання №:11
Останнім часом в американських психологів сформувалися принципово нові погляди на це явище. При цьому вони врахували з одного боку шалений ритм життя, постійні стреси, а з другого – такі професійні та особисті риси, що супроводжують це явище, як креативність, наполегливість, люб’язність та інтелігентність. А відомий російський режисер ще у 1977 році виніс це явище на суд глядачів. Назвіть це явище двома словами.

Відповідь:

Запитання №:12
На телеканалі СТБ щовечора йде прогноз погоди, зроблений за допомогою комп’ютерної анімації. Його дійові персонажі – чоловіки з іменами Барометр та Термометр. Завершіть одним словом таку їхню розмову: Барометр: “А знаєте, які жінки найбільше слідкують за своїми фігурами?”. Термометр: “Напевно, моделі?”. Барометр: “Ні, ...”.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com