Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2004-2005 років, V етап
(2005-05-04)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Авторство цієї фрази, що в українському аналогу складається з двох або трьох слів, належить англійському поетові і дипломатові ХІХ століття Едварду Бульверу-Літтону. Актуальною вона залишається і сьогодні. Цікаво, що якби ця фраза існувала раніше, то вона могла б стати актуальною лише наприкінці XV – на початку XVI століть після заснування перших мануфактур. Що це за фраза?

Відповідь:

Запитання №:2
Назвіть, будь ласка, через хвилину країну, котру, якщо вірити гумористам, із міркувань політкоректності, вирішено перейменувати і тепер вона носитиме назву “Афроамериканець”.

Відповідь:

Запитання №:3
Щороку у Нью-Йорку під звуки кельтської музики відбувається святкова хода шотландців з різних країн світу, одягнених у національні костюми. До участі у цьому шоу допускають лише тих, хто має при собі волинку. Виняток роблять хіба-що тільки для одного шотландця. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:4
У травні 1929 року, готуючи для альманаху “Надра” публікацію окремої глави із ранньої редакції свого роману, що називався тоді “Копито інженера”, цей письменник підписав рукопис псевдонімом “К.Тугай”. Прізвище було взяте із оповідання автора під назвою “Ханський вогонь”. На вибір псевдоніма, можливо, вплинуло тюркське походження власного прізвища письменника. Назвіть справжнє прізвище письменника.

Відповідь:

Запитання №:5
У зародковому мішку яйцеклітину оточують клітини, що називаються синероїдами. А як називаються клітини, розміщені на протилежному боці зародкового мішка?

Відповідь:

Запитання №:6
Після 1981 року у США вони становили приблизно 50 % агентів з торгівлі нерухомістю, 35 % викладацького персоналу університетів і коледжів, понад 25 % комп’ютерних спеціалістів, 2,7 % водіїв автомобілів, 1,6 % електриків, 0,6 автомеханіків. Серед вас їх є також чимало. А кого?

Відповідь:

Запитання №:7
Найбільш рання згадка про це зустрічається в трактатах Плінія Старшого, де описано способи його приготування. У “темні” середні віки його майже не виготовляли. В епоху Відродження відбулося повернення до старого ремесла. І хоча рецептів його приготування було багато, однак вчені тримали їх у глибокій таємниці. Та й сьогодні далеко не кожний пересічний зможе сказати з чого його виготовляють. Назвіть, будь ласка, кінцевий продукт приготування, якщо відомо, що у нашу епоху інформаційних технологій, слово, яке його позначає, перетворилося у жаргон.

Відповідь:

Запитання №:8
В Лізі Чемпіонів УЕФА сезону 2001-2002 років було два випадки, коли перед початком матчу через певні трагічні події оголошувалась хвилина мовчання: у вересні 2001 року та травні 2002 року. Перший такий випадок пов’язаний із терактами у Нью-Йорку. А кому віддавали шану футболісти у другому випадку?

Відповідь:

Запитання №:9
Німецький тижневик “Шпігель” зазначає: “Після цього року у світі не було й дня справжнього миру”. Назвіть цей рік.

Відповідь:

Запитання №:10
Якось автор цього запитання помітив на одному з маршрутних таксі у Львові нетиповий надпис, що складався з одного слова та знаку. Спершу йому спало на думку, що це місцеві перевізники приєдналися до кампанії притягнення до “відповідальності” одного з діячів держави. Проте згодом з’ясувалося, що у такий спосіб винахідливий водій мікроавтобусу вирішив просто привернути увагу тих, кого цікавить одна з магістралей Львова. Якщо ви здогадалися, який надпис свого часу побачив автор запитання, то через хвилину назвете ім’я того, кому, відповідно до розпорядження Президента України від 12 травня 2005 року за №1042 у місті Києві незабаром буде споруджено пам’ятник.

Відповідь:

Запитання №:11
Арабська мова заміняє всі види мистецтва, яких немає в ісламі. Зокрема, живопис, скульптуру. Мова – це музика. Наприклад, ніхто не цікавився, чи їх там насправді стільки. Ніхто ніколи їх не рахував. Просто це звучить надзвичайно казково: “Алеф лейла ва-лейла”. А під якою назвою це відоме нам?

Відповідь:

Запитання №:12
Одного разу Гете сказав: “Перед великим розумом я схиляю голову”. А що він схиляє перед великим серцем?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com