Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2004-2005 років, IV етап
(2005-04-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Рецепт сардин по-французьки: очистити банку; спеціальним ножем видалити кришку так, щоб сардини не були пом’яті... А далі наведено два варіанти продовження, в одному з яких всього одна дія. Яка?

Відповідь:

Запитання №:2
При різних режимах вони виконували різні обов’язки. У Київській Русі так називали представників найнижчої адміністрації. У Великому Князівстві Литовському та Польщі – це державні службовці, які стояли на чолі повіту. У Російській імперії вони очолювали сільську громаду і обиралися нею на три роки. Всі, хто навчався, зокрема, у вищих навчальних закладах, також часто стикалися з ними. Хто вони?

Відповідь:

Запитання №:3
Одна римська приказка каже, що вона – не вада, інша – що це таж сама смерть. Багатьох античних авторів (Еврипіда, Аристофана, Аристотеля, Вергілія, Горація, Овідія та інших) вона наділила мудрістю. Про що йдеться у цьому запитанні?

Відповідь:

Запитання №:4
За даними сайту 1ring.ru, для того щоб вони були успішними потрібно чотири основні елементи. По-перше, наявність вродливої жінки, яка страждає від переляку, або, навпаки, мужньо бореться з ним. По-друге, - елемент повсякденності – небезпека, носіями якої є предмети щоденного вжитку. По-третє, - несподівана розв’язка. А що є четвертим і основним елементом, без якого вони б не мали права називатися так, як ми звикли?

Відповідь:

Запитання №:5
Якось Вільгельм Баскервільський із своїм учнем відвідав скарбницю одного монастиря. Там було багато різних реліквій, включно з одним з варіантів плащаниці та шматком дерева х хреста, на якому розіп’яли Ісуса. У відповідь на захоплені вигуки учня Вільгельм зауважив: “Якщо зібрати докупи частини Хреста Господнього, які я бачив у різних монастирях, вийде, що Ісуса розіп’яли не на хресті, а на цілому... Скажіть на чому, якщо це часто заважає нам дістатися до цілі.

Відповідь:

Запитання №:6
Норвежець Паульсон розробив естетику цього виду спорту, змінив його стиль і дав новий напрямок його розвитку. Ми не просимо Вас назвати цей вид спорту, за хвилину вкажіть ім’я Паульсона, що в українському варіанті складається з шести літер.

Відповідь:

Запитання №:7
Деякі події дещо випереджають реальний стан речей. Так, якщо поїхати на північ Люксембургу, можна побачити міждержавний кордон, переїхати його та потрапити до... А куди?

Відповідь:

Запитання №:8
Він народився у 1568 році у м.Стіло, у Калабрії. В п’ятнадцять років він вступив в орден домініканців. При хрещенні він був названий Джандоменіко, у момент вступу у монастир змінив ім’я на честь святого Хоми. Катування і в’язниці не зломили його, а уник страти він лише тому, що блискуче зобразив божевілля. Минувши багаття, він провів півжиття у в’язницях, знову й знову завойовуючи довіру невтомним пошуком істини. Несподіваний успіх на землі Франції увінчав останні дні його безвідрадного життя. Хто він?

Відповідь:

Запитання №:9
У давні часи цим словом називався обряд посвячення нижчих жерців у вищі жерці – авгури. А тепер цим словом називається дещо інша церемонія. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:10
Увага, у запитанні є заміна! Цитата:

“Є люди – квіти.
Люди – дуби.
Є іграшки люди.
Є рани.
Є повелителів й раби.
І люди є – каторжани...”

Дайте відповідь, яке слово у вірші Ліни Костенко ми замінили словом люди?

Відповідь:

Запитання №:11
За однією з версій, ця назва походить від латинського виразу, який означає “золоте полум’я”. Спочатку цим словом називали пурпуровий прапор Римської імперії в її християнську епоху або зелений прапор міста Рима. У середньовічній “Пісні про Роланда” так називається стяг Карла Великого. За переказами, цей прапор був надісланий імператору Карлу папою Левом ІІІ. За хвилину назвіть відому англійську форму цієї назви, яка зазвичай асоціюється з вишуканою косметикою.

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот. Найбільша помилка ХХ століття – це те, що потонув перший, а не друга. Назвіть першого і другу.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com