Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2004-2005 років, III етап
(2005-03-27)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У кожній жінці повинна бути загадка. Гадаю, багато хто з вас погодиться з таким твердженням. А які ще дві речі повинні бути в кожній жінці відповідно до жарту, опублікованого у газеті «Факти і коментарі»?

Відповідь:

Запитання №:2
Цей орден хрестоносців прославився не так на території Азії, як у Європі. За неповні 50 років він у ході винищувальних воєн підкорив усі прусські землі. Від Польщі була відірвана не тільки Хельминська земля, але і Східне Помор’я. Проте, у середині 1410 року відбулась подія, яка стала початком кінця для цього ордену. А де ця подія відбулась?

Відповідь:

Запитання №:3
Це дерево живе довго, а росте повільно. У 30 років воно має зріст середньої людини, а в 300 років – досягає 35 метрів. Воно дає плоди, які мандрівник і дослідник М.Пржевальський назвав «сибірською розмовою». З плодів цього дерева виготовляють масла та корисні білкові речовини. Назвіть це дерево.

Відповідь:

Запитання №:4
Відомий американський актор і продюсер Альберт Брукс у дитинстві дуже не любив фізики. Для того, щоб піти у кіно, він взяв собі псевдонім Брукс. А яким є його справжнє прізвище?

Відповідь:

Запитання №:5
Вони поширилися у XV у Німеччині після винаходу друкарського верстату. Їх вважали мистецтвом, і відомі митці охоче за них бралися. Наприклад, Дюрер виконав щонайменше п’ять. В Україні вони відомі з XVII століття. Назвіть їх, якщо латинською мовою їх назва означає місце їх розташування?

Відповідь:

Запитання №:6
З 1975 до 2002 року – замок Расборо (Ірландія) – 45. У 1991 році – Музей Ван Гога (Нідерланди) – 20. У 2004 році – колекція Лімпінвуда (Австралія) – 20. А що і з чим траплялося у названий час у цих місцях?

Відповідь:

Запитання №:7
З дитинства він був хворобливим, мав астму. Але це не завадило йому залишити в історії минулого століття значний слід. Ось деякі його постулати: 1) кожен партизан є реформатором суспільства; 2) партизанська боротьба є початковою фазою загальної визвольної боротьби; 3) у відсталій (пропущено два слова) країна мусить бути ареною збройних конфліктів. Сподіваємось, ви здогадалися про кого йде мова. Тоді назвіть абсолютно правильно пропущені слова, що є власною назвою.

Відповідь:

Запитання №:8
На початку 2005 року розгорівся чималий скандал навколо імені німця Хайзера. Зараз він перебуває під слідством через те, що робив ставки у букмекерських конторах. А ким працював Хайзер?

Відповідь:

Запитання №:9
Їх було досить багато. До гуртка, крім засновників, входили М.Кульчицький, І.Білинський, Й.Охримович, М.Урицький, Й.Мінчакевич. Проте найвідоміші в українській культурі саме засновники цього гуртка. Ми не просимо їх назвати, через хвилину вкажіть назву цього об’єднання.

Відповідь:

Запитання №:10
Перші літери грецького написання фрази «Ісус Христос, Син Божий, Спаситель» складають слово, яке в перекладі українською означає назву представника тваринного світу. Ця істота досить часто згадується в Євангелії і «відігравала роль» у багатьох епізодах життя Ісуса та його учнів. Відомо, що на іконах Таємної вечері обов’язково зображують її. Назвіть цю тварину.

Відповідь:

Запитання №:11
Подейкують, що історія цього мюзиклу розпочалася у … гарячій ванні. Саме там ніжився продюсер Камерон Макінтош, коли йому зателефонував Ендрю Ллойд Вебер і запропонував ідею, що вилилася у прем’єру 1986 року у Лондонському королівському театрі. Це шоу стало справжньою сенсацією і зовсім не втратило популярності за останні майже 20 років. Назвіть максимально точно місце, де починається дія цього твору.

Відповідь:

Запитання №:12
Бідності бракує багато чого. А чого ж, за Пабліусом Сайрусом, бракує скупості? Дайте абсолютно правильну відповідь одним словом.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com