Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2004-2005 років, II етап
(2005-02-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Ентоні де Мелло у своїй збірці «Молитва Жаби» розповідає таку історію: коли Учитель запропонував одному правителю позайматися медитацією, той відмовився, зіславшись на страшенну зайнятість. Тоді Учитель порівняв його із людиною, яка прямує вглиб джунглів із зав’язаними очима і є надто заклопотана, аби... Закінчіть порівняння Учителя двома словами.

Відповідь:

Запитання №:2
Спочатку Empire State Building збиралися використовувати як причал для приземлення дирижаблів, проте після цієї події, вирішили відмовитися від свого задуму. Назвіть прізвище німецького полководця, яке неодмінно згадується у розповідях про цю подію?

Відповідь:

Запитання №:3
Норвезька телефонна компанія «Tele 2» (теле ту), головним гаслом якої є: «Tele 2», компанія, що приносить маленькі рахунки», розробила серію рекламних роликів, в яких зазвичай присутні карлики. Згадайте 42-го, і скажіть, яким ім’ям названо персонажів цих роликів.

Відповідь:

Запитання №:4
Ви коли-небудь чули назву пОмпельмус? Ні? Тоді ви здивуєтеся, коли довідаєтеся, що це добре відомий нам “виноградний фрукт”. А як його називаємо ми?

Відповідь:

Запитання №:5
Бравий вояк Швейк служив денщиком у фельдкурата Отто Каца. Здається, що в цьому нічого дивного немає. Але коли автор запитання дізнався про значення звання фельдкурат, то здивувався, що людина з таким прізвищем займала цю посаду. То хто ж такий фельдкурат?

Відповідь:

Запитання №:6
Ейзенштейн називав це «первообразом мистецтва» всіх часів і народів. Він казав, що у ньому можна спостерігати переконливе семіотичне свідчення постійної міграції знаків – від чіткої зображальності до чіткої абстрактності, навіть кристалографічно-геометричного типу. Про що він так говорив?

Відповідь:

Запитання №:7
Шарль Монтеск’є правильно зазначив, що більші мухи через павутину пролітають, а менші – застрягають. А що він порівнював з павутиною?

Відповідь:

Запитання №:8
Цей елемент не був названий на честь російського міста. Він також не був названий на честь відомого російського вченого, прізвище якого походить від назви цього міста. Він був названий на честь мінералу, до складу якого він входить, і який був відкритий цим вченим. Назвіть цей елемент.

Відповідь:

Запитання №:9
Джеймс Джойс досить негативно ставився до віршів Альфреда Теннісона, офіційного поета, лауреата вікторіанської Британії. Тому Стівен Дедалі, один з головних героїв «Улісса», наділяє улюбленця влади глузливим подвійним прізвищем. Друга частина отриманого прізвища і є, власне, Теннісон. Назвіть абсолютно правильно першу частину.

Відповідь:

Запитання №:10
Згідно п’єси Бернарда Шоу, у давніх єгиптян існувала традиція: гінця, який приносив першу, жертовно вбивали, а гінця, який приносив другу, приймали з почестями. Назвіть першу і другу у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:11
Ті з вас, кому пощастило в житті займатися японськими бойовими мистецтвами, напевно чули, як рахують до десяти японською. Для тих же, кого щастя оминуло, скажу, що слово «три» звучить японською як «сан». Корейська мова, звичайно, відрізняється від японської. Але спробуйте сказати, як звучатиме корейська назва «Три зірки».

Відповідь:

Запитання №:12
Кажуть, що до комп’ютера якось завантажили всі відомі анекдоти, щоб той вибрав серед них середній. Ось, що вийшло: «Лежать у ліжку три (пропущене слово): Рейган, Чебурашка та поручик Ржевський…». Вставте пропущене слово.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com