Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2004-2005 років, I етап
(2005-01-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У 2005 році цьому винаходу виповнюється 150 років. З цієї нагоди в Самарській області Росії навіть планують встановити монумент. Частину монумента буде складати зображення кицьки на підвіконнику. А що буде зображено у його другій – основній частині?

Відповідь:

Запитання №:2
Уривок тексту про відомого мандрівника: «Обігнувши мис Голковий, Гамору підійшов до високого берега, який був названий ним Натал («Різдво»). На своєму шляху на північ експедиція зуринялася в дельтах рік Лімпопо і Замбезі, у портах Мозамбік, Момбаса і Малинди, де місцевий правитель дав португальцям надійного лоцмана Ахмеда ібн Маджида. З побіжним мусоном експедиція добралася до індійського порту Каликут (нині Кожикоде). Там вдалося придбати небагато прянощів і дорогоцінних каменів». Хто був керівником експедиції?

Відповідь:

Запитання №:3
Молодий програміст Міккі Роу вирішив створити свою невелику фірму, для назви якої використував свої ім'я та прізвище, додавши до них скорочену стандартну англійську назву програмного забезпечення. І незабаром отримав судовий позов. Назвіть фірму, що подала позов на Міккі.

Відповідь:

Запитання №:4
Для назви статті про одну з німецьких областей в Альпах у журналі «GQ» була використана назва роману XIX століття, в якій одну голосну замінили другою відповідно до тематики статті. Відтворіть отриману назву, яка складається з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:5
Кровопостачання різних тканин організму регулюється їх нагальними потребами. В нормальних умовах нирки отримують 24 % крові, що перекачується серцем, рухові м’язи - 15 %, головний мозок - 14 %. А діяльність якого органу звичайно підтримують лише 5 % крові?

Відповідь:

Запитання №:6
Після футбольного матчу третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів між фінською командою «Хака» та англійським «Ліверпулем» (рахунок 5:0 на користь британців) герой поєдинку Майкл Оуен, який зробив у грі хет-трик, зазначив: «Жахливий вечір для лайсмена. «Хака» чомусь вирішила пограти з нами у «штучний офсайд» і тим самим натиснула на кнопку… Завершіть думку футболіста, якщо це слово дуже часто у нас асоціюється з японцями.

Відповідь:

Запитання №:7
Одного разу ув’язнений №34627 хотів зробити своїй доньці подарунок на Різдво. Грошей у нього, звичайно, що не було. Тому він написав оповідання і відправив в один з журналів. Оповідання опублікували, підписавши першим кращим іменем, яке спало на думку його автору. Він отримав свій гонорар, а згодом і світову славу. Скажіть будь-ласка, з яким видом пива асоціюється справжнє прізвище цього автора.

Відповідь:

Запитання №:8
За давньою традицією в цій країні новообраного вождя покривали позолотою і урочисто вели до річки. Там позолоту змивали і кидали в річку золото і дорогоцінні камені. Скажіть, будь-ласка, в яку ріку впадає річка з одноіменною назвою цієї країни.

Відповідь:

Запитання №:9
Весною 1945 року, коли радянські війська штурмом взяли Кенігсберг (теперішній Калінінград), один із солдатів видряпав штиком на стіні кафедрального собору під меморіальною дошкою напис: «Ну що! Тепер ти віриш, що світ матеріальний?» До кого було звернено цей напис?

Відповідь:

Запитання №:10
Завдяки захопленню важкою атлетикою він посів третє місце на конкурсі «Містер Всесвіту» і пробився у кіно, залишивши позаду службу на флоті, роботу молочника, натурщика і гробаря. Як це не дивно звучить, але цей «супермен» панічно боїться павуків, а під час зйомок одного з фільмів у Москві він був здивований, що його не впізнають на вулиці. Скажіть, будь-ласка, що відповіла його дружина, коли він пообіцяв їй більше ніколи не грати в одному з найвідоміших світових серіалів?

Відповідь:

Запитання №:11
Він - непересічна особистість. Крім свого головного заняття, часто лізе в політику. У 1989 році, після трьохгодинного перебування в Кремлі наодинці з Горбачовим, сказав: «Цей тип абсолютно не розуміє того, що має статися. У тому ж році він передбачив падіння Берлінської стіни. Сам він родом з Баку. Прізвище його батька - Вейнштейн. Через хвилину назвіть його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот у газеті «Поступ»: Шерлок Голмс питається у доктора Ватсона: «Ватсоне, це ви з’їли дві палки докторської ковбаси?». «Голмсе, але як ви здогадалися?! Це тому, що я доктор?». «Ні. Тому що...». Закінчіть анекдот двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com