Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2002-2003 років, IV етап
(2003-04-13)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Джордж Байрон казав, що однієї краплини цього достатньо, щоб розбурхати думки мільйонів людей. Що він мав на увазі?

Відповідь:

Запитання №:2
У середньовічному Стамбулі не існувало пожежних команд, а тому у 1572 році було видано указ, який наказував, щоб кожний домовласник мав драбину і діжку з водою. А якої довжини повинна була бути ця драбина?

Відповідь:

Запитання №:3
У 1789 році Мартін Генріх Клапрот відкрив новий хімічний елемент. А назвав він його на честь події, котра мала місце за вісім років до цього. А як було названо цей елемент?

Відповідь:

Запитання №:4
Чорногорський самозванець Стефан Малий видавав себе за імператора Петра ІІІ. Російський генерал Долгоруков взяв його у полон і оселив у замку при Цетинському монастирі на другому поверсі, а сам жив на першому. Що Долгоруков, на думку Стефана Малого, таким чином визнав?

Відповідь:

Запитання №:5
У романі Р.Аспріна «Містерія життя» королева Цикута запропонувала Великому Сківу одружитися на ній. Вона також оговорилася, що не буде проти, якщо Сків забезпечить їй приріст генеалогічного дерева. Присутній при цьому секретар Сківа Банні поцікавився у Сківа, як той ставиться до пропозиції королеви. Сків відповів, що королева плутає його з представником деякої професії. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:6
Згадайте відомого депутата австрійського парламенту від селян Буковини і закінчіть уривок з вірша Івана Франка:

«Про Вижницю, певно, не кожний чував,
А Вижниця – то ж не дурниця!
В куті тім «гуцульський король» панував,
Преславний...».

Відповідь:

Запитання №:7
Роком народження сучасного футболу вважається 1863 - саме тоді з’явилися єдині правила гри. На зібранні у лондонській таверні «Фрімен» 26 жовтня капітани та керівники команд декількох коледжів створили Футбольну асоціацію Англії. Тоді ж розгорілася принципова суперечка стосовно певного пункту цих правил. Переможці залишилися у новоствореній асоціації. Назвіть вид спорту, міжнародну федерацію якого було засновано у 1934 році прибічниками переможених у цій суперечці.

Відповідь:

Запитання №:8
Відомий хірург Микола Пирогов, спостерігаючи якось за роботою знайомого скульптора, дійшов до ідеї методу, що з успіхом він застосував у часи Кримської війни. Від нього не відмовилася і сучасна медицина. Скажіть, а в чому цей метод полягає?

Відповідь:

Запитання №:9
В одній адміністративній будівлі від службовців поступало багато скарг на роботу ліфтів. Казали, що їм доводиться довго очікувати, що люди марно простоюють і т.п. Дирекція вирішили обговорити цю проблему. Група інженерів внесла пропозиції, проте жодна з них не задовільнила адміністрацію. Тоді попросив слова психолог і запропонував те, що згодом, без великих затрат, вирішило проблему. Що ж він запропонував?

Відповідь:

Запитання №:10
Наприкінці 1995 року тижневик «Собєсєднік» навів підсумки конкурсу, в якому читачам пропонувалося відповісти на ряд запитань. Одне із запитань було таким: «Яку подію, що сталася у нашому столітті, ви могли б назвати «подією століття»?». У підсумку були отримані такі результати; друге місце - революція 1917 року в Росії; третє - Друга світова війна. А перше?

Відповідь:

Запитання №:11
У середньовічних монастирях деякі ченці, окрім служіння Богу, виконували ще й одну, абсолютно практичну функцію. Такі ченці щоденно читали в голос молитви, записані у спеціальних книгах. У чітко відведених місцях чернець припиняв читання, вставав і біг виконувати деяку дію. Зараз функцію таких ченців виконує один прилад. Який?

Відповідь:

Запитання №:12
Якось дідько запропонував Неробі заробити: «Як тільки ти перейдеш цей міст, - сказав він, - твої грошу подвояться. Можеш переходити по ньому скільки хочеш разів, але після кожного переходу віддавай мені за це по 24 копійки». Нероба погодився і після третього переходу залишився без грошей. Скільки грошей у нього було спочатку?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com