Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2002-2003 років, III етап
(2003-03-02)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Один із абітур’єнтів факультету права університету Ріо-де-Жанейро Северіно да Сільва, прийшовши на попереднє тестування, вибрав серед варіантів відповідей на запитання тесту лише ті, що були позначені літерами А і Б. Це забезпечило йому один із найвищих рейтингів і звільнення від письмового екзамену. І лише після цього з’ясувався незвичний принцип, за яким Северіно да Сільва вибирав відповіді. Який саме?

Відповідь:

Запитання №:2
Французький лікар Берньє, що побував у XVII столітті при дворі Великих Моголів, відвідав разом з імператорським двором місто Лахор - столицю Пенджаба, що стоїть на ріці Раві - великій притоці Інда. Він вважає, що Лахор стоїть на місці давнього міста, названого на честль вірного друга одного із правителів давнини. Назвіть цього друга.

Відповідь:

Запитання №:3
Відома антична приказка припускає, що там потрібно танцювати, а З.Церетелі запропонував задля відновлення історичної справедливості до 2004 року встановити там статую висотою 120 метрів. Назвіть це місце.

Відповідь:

Запитання №:4
За даними соціологічних опитувань, спеціалістами було створено портрет середньостатистичного американця. «Середньостатистичний американець має вік 34 роки, білої раси, живе у Нью-Йорку, його зріст 158,4 см, вага 75 кг, помирає у віці 76,3 роки. Але найголовніше - це ...». Назвіть ще одну важливу характеристику.

Відповідь:

Запитання №:5
Назва цього закладу у перекладі з латини означає «гостинний». Проте, хоча в ньому можуть працювати добрі люди, ми б з вами з радістю відмовилися б від їхньої гостинності. Як називається цей заклад, котрий найчастіше ми пов’язуємо з армією?

Відповідь:

Запитання №:6
У 2002 році Великобританія відзначала «Золотий ювілей» - 50-річчя сходження на престол Єлизавети ІІ. Формально її царювання почалося 6 лютого 1952 року, проте основні ювілейні урочистості відзначалися влітку. Назвіть основну причину цього.

Відповідь:

Запитання №:7
У касовому фільмі «Людина-павук» в одній із розрекламованих сцен, що, проте, не увійшла в остаточний варіант стрічки, яка вийшла на екрани весною 2002 року, була гігантська павутина для ловіння гвинтокрилів. Де вона була натягнута?

Відповідь:

Запитання №:8
Станіслав Лем в одному із оповідань пише, що коли почали займатися сходженням на місячні гори із спортивною метою, пропонувалися різні назви для цього спорту, проте все ж прижився «альпінізм». З одного боку, це було найбільш звичним. З іншого, - виявився аргумент, що цілком виправдовував це. Який?

Відповідь:

Запитання №:9
Число 400 тисяч, яке наводить історик Ктисикл у зв’язку з Афінським переписом IV століття до н.е. викликає досі серйозні суперечки, викликаючи здивування, особливо контрастуючи з 21 тисячею. Що, відповідно, виражали перше і друге числа?

Відповідь:

Запитання №:10
Повість Джека Лондона «Джон Ячмінне Зерня» мала автобіографічний характер, оскільки була побудована на одній з найважчих сторінок життя автора, хоча, за його власними словами, «він так і не наважився розповісти нам всього», щоб залишити героя оптимістом. Ефект повісті був колосальним - її читали навіть ті, хто не брав книги до рук зі шкільної парти; її екранізували; і були навіть ті, хто намагався заплатити великі гроші за те, щоб її заборонили. Цих людей можна зрозуміти - адже, сам того не очікуючи Лондон в результаті виявив побічний, але сильний вплив на... На що ж?

Відповідь:

Запитання №:11
Мексиканське прислів’я не радить плутати перше з другим. Перше - навчальний заклад, друге - відома нам з хімії чи медицини речовина. В обох словах, якщо їх поставити у називному відмінку однини три останні літери співпадають. Назвіть перше та друге слово.

Відповідь:

Запитання №:12
«В ногах правди немає!» - приповідав цей чоловік в афоризмі Андрія Крижанівського. Ми не питаємо як звали цього чоловіка, назвіть одну меблю, що завжди згадується разом з цією людиною.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com