Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 1998-1999 років, VII етап
(1999-00-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
За словами письменника О'Генрі, "Мужчина, який спить - це видовище, через яке можуть пустити сльозу янголи. Він такий привабливий, як наймана коняка, коли вона стоїть, спершись на стіну оперного театру о пів на першу ночі, і мріє про простори аравійських пустель. А от жінка, котра спить - зовсім інша справа. Плювати нам, як вона виглядає, лише б ..." Закінчіть цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:2
З листа в редакцію російської газети "Аргументи і факти": "Поясніть, чому після 1 січня 1998 року передача "Лотто-мільйон" зберегла свою назву?" А як, на думку автора листа, слід було б назвати передачу?

Відповідь:

Запитання №:3
З давніх-давен люди, у залежності від місць, де вони жили, зображали це у вигляді оточуючих предметів: купола, дзвону, парасольки від дощу чи сонця, тенту чи черепахи. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:4
Арістотель називав його alter ego. А що пропонував зробити з ним Володимир Висоцький, щоб провірити його?

Відповідь:

Запитання №:5
Біографія П.Шеллі, написана Андре Моруа, персонаж "Сну в літню ніч", супутник Урану, вокально-інструментальний ансамбль, врешті, біблійна назва одного і сучасна назва іншого ізраїльського міста. Яка назва все це об'єднує?

Відповідь:

Запитання №:6
Арабський алхімік Джабар ібн Хайян сформував загальне положення в алхімії, що все у природі, у тому числі і золото, виникло від з'єднання цих двох елементів. Звідси, Сонце - як знак першого, і Місяць - як знак другого, ніби стали гербом алхімії. Вчені вважають, що вихідними матеріалами для отримання золота ці елементи були вибрані з простих міркувань: перший - через схожість кольору, а другий - через вагу. Найцікавіше, щоз них дійсно можна отримати золото, якщо бомбардувати атоми другого прискореними ядрами першого. Що це за два елементи?

Відповідь:

Запитання №:7
Ось портрет хірурга Едінбурзького госпіталю Джозефа Белла: "Худий, сухий, нервовий; могутній ніс, гостре обличчя, пронизливі сірі очі, плечі під кутом, поривчаста хода; мова сильна і скрипуча, як ржаве колесо...". Яка чудова властивість цієї людини спонукала одного з його учнів створити знаменитий цикл?

Відповідь:

Запитання №:8
В Дагестані це називали "фортецею Хайбара", в Осетії - "будинком Сирдона", а американські індіанці називали це "будинком Ткуну". І дійсно, лише Ткуну, який за переказами, зумів вивести людей із підземного світу, погодився б жити у такому "будинку". Скажіть, а хто із міфічних персонажів жив у найвідомішій такій споруді?

Відповідь:

Запитання №:9
Вчені встановили, що такі люди живуть у середньому менше звичних людей. До них належали Юлій Цезар, Леонардо да Вінчі, Альберт Ейнштейн, Наполеон, Чарлі Чаплін. Що лоб'єднує цих людей?

Відповідь:

Запитання №:10
Дейл Карнегі пишається своїм чотиризначним телефонним номером, адже, на його думку, будь-якому американцю його просто запам'ятати. Назвіть перші дві цифри його номеру, якщо дві останні - "9" та "2".

Відповідь:

Запитання №:11
У 1715 році Французький парламент прийняв рішення спалювати книги, котрі несуть загрозу абсолютної монархії. Проте цим рішенням парламент сам мимоволі стимулював поширення бунтарських поглядів навіть серед неписьменних. Чому?

Відповідь:

Запитання №:12
Відомий анекдот про двох дамочок, що розмовляли на нижній поличці в купе: "Ні Дерибасівська, ні Приморський, ні "інтури" не дають тепер заробітку. Поїдемо у Воркуту чи Норильськ - там за одну ніч "кусок" платять". Про що ж їм нагадав пасажир з верхньої полиці?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com