Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2002-2003 років, II етап
(2002-12-29)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Панове інтелектуали, як ви гадаєте, яка стаття у Словнику іншомовних слів Зеновича знаходиться між статтями «Айван» та «Аймак»?

Відповідь:

Запитання №:2
18 квітня 2002 року Хью Річард піднявся на велосипеді на Ейфелеву вежу, підкоривши таким чином висоту близько 270 метрів. Проте напочатках Хью планував піднятися на висоту понад 400 метрів. А чому він не зміг здійснити свій задум?

Відповідь:

Запитання №:3
Греки називали його Майотіс лиман, тобто Меотинське озеро; римляни називали його Темеринда, що означає «мати моря». А як називаємо його ми?

Відповідь:

Запитання №:4
На початку свого існування кінокомпанія «Ворнер Бразерс» знімала переважно дешеві фільми, часто копіюючи сюжети популярних фільмів і манери відомих акторів. Наприклад, не маючи достатньо засобів, щоб найняти Чарлі Чапліна, «Ворнер Бразерс» запросила зніматися іншого актора на ім’я Сідней. Назвіть його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:5
У національній бібліотеці Австралії відкрилася виставка «Великі майстри Мортімера Меннеса». На ній представлені полотна Леонардо да Вінчі, Рембрандта, Гейнсборо, Ван Дейка, Веласкеса, Рубенса... Але, що дивовижно, Мортімер Меннес ніколи не колекціонував роботи старих майстрів. А що він робив?

Відповідь:

Запитання №:6
Вчені стверджують, що якщо не вжити відповідних заходів, то незабаром цей птах, котрий свого часу був дуже поширений від Аляски до Мексиканської затоки, залишиться тільки там, де він з’явився у 1782 році. А де саме?

Відповідь:

Запитання №:7
Під час святої вечері він «лежав на грудях Ісуса». Разом із Петром був присутнім при воскресінні Христом доньки Яіра, а також при преображенні Христа. Хто він?

Відповідь:

Запитання №:8
На думку знаменитого кінорежисера Пітера Грінуея, попередні традиції взаємовідносин кіно та глядача були зруйновані 31 вересня 1983 року. Саме тоді був здійснений винахід, котрий зруйнував пасивне відношення глядача до екрана і дозволив глядачеві перейти до активного втручання в екранні дії. Який предмет, що з’явився у той час, спонукав Грінуея до таких висловлювань?

Відповідь:

Запитання №:9
Назва міста Нальчик - столиці Кабардино-Балкарії - в перекладі українською означає цілком конкретний предмет. Цей же предмет зображено на міському гербі. Проте кабардинські коні і завзяті джигіти, виявляється, тут ні при чому. Все через гірську гряду, що оточує місто з трьох сторін. Як же перекладається українською слово «Нальчик»?

Відповідь:

Запитання №:10
В одному із готелів міста Бенальмадена (Іспанія) до піджаків дівчат у службі реєстрації приколені значки із зображенням прапорів деяких європейських країн. А для чого це зроблено?

Відповідь:

Запитання №:11
У назві цього стрімкого дива злилися в єдине гречанка та італієць. Знаючи, що гречанка - перша серед собі подібних, дайте відповідь, як звати італійця.

Відповідь:

Запитання №:12
Відомий боксер Віталій Кличко якось в інтерв’ю пояснив успіхи українських спортсменів їх любов’ю до сала. За словами Кличка, українці їдять «хліб із салом, суп із салом, картоплю із салом, ...». А що ще?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com