Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкрита ліга "Лоліт" сезону 2002-2003 років, I етап
(2002-11-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У центрі югославського міста Дубровника на вежі є годинник, який точний час відбиває кожну годину двічі. Перший раз він відбиває разом з іншими годинниками міста, другий - через три хвилини. А для кого він відбиває другий раз?

Відповідь:

Запитання №:2
Вірменська церква з давніх давен і до сьогодні називає єпископство міста Мосула іменем цього народу. Сам народ це єпископство називає «курсій д’Нінві», що означає єпископство Нуневії. Що це за народ?

Відповідь:

Запитання №:3
Михайло Старицький у своїй граматиці згадує, що в російських мовознавчих колах побутувала думка про те, що українська мова налічує 5 тисяч слів. Коли ж вийшов словник Грінченка, що налічує 68 тисяч слів, Російська Академія Наук присудила йому другу премію, не погодившись надати його авторові першу премію через певну причину. Спробуйте за хвилину відтворити її офіційний зміст.

Відповідь:

Запитання №:4
Пауло Коельо пише: «Існують алхіміки трьох категорій... Ті, яких важко зрозуміти, бо вони самі не знають, що говорять; ті, яких важко зрозуміти, бо вони знають, що говорять. А третя категорія це ті, які взагалі не говорять про Алхімію, але які...». В чому ж полягає відмінність алхіміків третьої категорії?

Відповідь:

Запитання №:5
Ця тварина може обходитись без їжі 236 днів (правда у стані сплячки), вона стійка до таких отрут як миш’як і синильна кислота, і тому може з’їсти без шкоди для себе гадюку, а деякі види непогано переносять і високі температури. Назвіть цю добре відому вам тварину.

Відповідь:

Запитання №:6
За іронією долі і через географічне розташування це місто, порт на Дунаї, у 1541 році стало столицею Угорського королівства; трьома століттями раніше його захопили німці і дали йому назві Пресбург. А з 1 січня 1919 року це місто стало столицею не Угорщини і навіть не Німеччини. Столицею якої держави є зараз це місто?

Відповідь:

Запитання №:7
Усім відомі Велика Китайська стіна і Берлінська стіна. Ми ж торкнемося іншої, англійської, створеної чотирма відомими майстрами у 1979 році. Дайте відповідь: який прилад доведеться взяти до рук тим, хто захоче її виміряти.

Відповідь:

Запитання №:8
Ця робота відомої акторки стала кращою жіночою роллю світового кіно 70-х років минулого століття. Пісні із кінохіту, нагородженого 8-ма «Оскарами», увійшли до золотого фонду джазової та поп музики. Назвіть акторку і цей кінохіт.

Відповідь:

Запитання №:9
У 20-х роках минулого соліття в наукових інституціях України робилися спроби відновити та збагатити українську мову, якій бракувало термінів у багатьох сферах. Наприклад, у мовознавстві почали побутувати незвичні нам зараз слова: пень - корінь, складня - синтаксис, паросток - суфікс, звучня - фонетика. Спробуйте за хвилину назвати, які два слова ми вживаємо сьогодні замість слів «голосівка» та «шелестівка»?

Відповідь:

Запитання №:10
В 1901 році, в Берліні, Рудольф Герцог розмістив на своєму автомобілі ініціали своєї колишньої нареченої і число 1, що означало, що вона була в нього першою і єдиною. А що з’явилося завдяки цій ідеї Рудольфа Герцога?

Відповідь:

Запитання №:11
Нещодавно у віці 104 роки помер Грегоріо Фуентес, котрого його знайомі називали «символом кубинського рибальства». А назвіть людину, що мала у власності шхуну, на котрій Фуентес служив капітаном декілька десятиріч тому.

Відповідь:

Запитання №:12
Під час гандбольного матчу між непримиренними суперниками, збірними Швеції та Данії, коментатор повідомив, що в Данії існує загадка: «Що у шведів краще, ніж у данійців?». Характерно, що у Швеції існує загадка: «Що у данійців краще, ніж у шведів?», причому відповідь на ці загадки одна і та сама. Напишіть цю відповідь за хвилину.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com