Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, VII етап
(2004-06-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Дуже актуальне запитання. До ПЕРШОГО журнал «ELLE» радить обзавестися новим ДРУГИМ. Назвіть ПЕРШЕ і ДРУГЕ, якщо вони є анаграмами.

Відповідь:

Запитання №:2
Куди б і на який термін не їхала Наомі Кемпбелл, її супроводжують п’ять валіз. Одна - для взуття, друга - для штанів, третя - для вечірніх суконь, четверта - для спідниць і майок. Велика п’ята - це не валіза, це ВОНА розміром з валізу. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:3
Послухайте уривок з вірша викладача київського радioмеханічного технiкуму Вiолетти Дворжецької, в якому ми кiлька разiв пропустили одне й те ж саме слово:

«Слово ти сказав, а вiн почув. Це – (пропуск).
Вело мчить, бо я педаль кручу. Це - (пропуск).
М’яч пiдкинули, а вiн упав. Це - (пропуск).
Штепсель вимкнули i звук пропав. Це - (пропуск).
Окуляри виправляють зiр. Це - (пропуск).
Телевiзор, ти менi повiр. Це - (пропуск).
Який предмет викладає Вiолетта?

Відповідь:

Запитання №:4
Нещодавно у Великобританії була викрита злочинна група, що займалася збутом у Росію краденої оргтехніки й інших товарів. Як прикриття злочинці використовували реально існуючий Російський фонд допомоги сиротам. А як на українську мову перекладається абревіатура назви цієї організації?

Відповідь:

Запитання №:5
У меблевому магазині в Бельгії з’явилася новинка - набір меблів вартістю 2000 доларів, що складається зі столу, ліжка і шафи для одягу. Також до них додається телевізор. Новинка моментально почала розходитися серед деякої групи осіб однієї статі з одною і тією ж характеристикою. Назвіть цю характеристику, якщо вона описує однаковий вчинок кожної з цих осіб.

Відповідь:

Запитання №:6
Описуючи становлення Всесвіту, журнал «Навколо Світу» говорить, що так чи інакше повинні були з’являтися нерівномірності в розподілі речовини у просторі, - зародки майбутніх планет і зірок. А при рівномірному його розподілі гравітація, не маючи напрямку дії, уподібнюється... Кому ж?

Відповідь:

Запитання №:7
На нещодавно затвердженому прапорі Іраку білий фон символізує чистоту помислів нової держави, блакитний півмісяць - традиційний символ ісламу, жовта смуга - курдське населення. А що символізують дві блакитні смуги?

Відповідь:

Запитання №:8
У сучасному німецькому місті, розташованому неподалік від Ганновера, є відомий будинок і не менше відома вулиця, на якій віддавна заборонено... Що робити?

Відповідь:

Запитання №:9
США відомі як країна високої расової і релігійної толератності. Так, наприклад, передвиборні визначення суспільної думки свідчать про те, що більшість виборців нітрохи не зніяковілися б, якби президентом США був би обраний протестант, католик або іудей. А яку релігію повинна сповідати людина, щоб за неї, відповідно до цих же опитувань, відмовилися б голосувати більше половини виборців?

Відповідь:

Запитання №:10
Сьюзан Ентоні, яка присвятила усе своє життя боротьбі за права жінок, зіштовхнулася з нерівноправністю вже в ранньому дитинстві. Якось на уроці вона звернулася до пана, що викладав дівчаткам абетку: «Мені так подобається математика, чи не можна розповісти нам про ділення? Адже ви розповідаєте це хлопчикам». У відповідь пан повідомив Сьюзан те, що, на його думку, вона повинна знати про ділення. Відтворіть його відповідь якнайближче до змісту.

Відповідь:

Запитання №:11
Закінчить одним словом танка Хіроси Хомура:

«Побачив
Диво -
Колір, що дихає,
Ти пояснила:
...».

Відповідь:

Запитання №:12
Герой роману С.Фроста якось стрибнув на лижах із трампліна. У нього ця спроба не вдалася, у зв’язку з чим він висловив думку, що в повітрі повинні парити тільки птахи і ВОНИ. Один із НИХ прославився своїми подорожами; декілька ЇХ, хворі на астму, проте, чудові спортсмени, а ще один із НИХ є героєм казки «Люди і розбійники з Кардамону». Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com