Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, VI етап
(2004-05-29)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, у питанні є заміна.
Перу гумориста Олександра Бєляєва належить коротке оповідання з життя запорізьких козаків. От один з фрагментів: «З крайнього куреня чується метушня, подихи і стогони. Отаман Пилип Орлик пестить там першу українську красуню». Які слова ми замінили словами «пестить» і «красуню»?

Відповідь:

Запитання №:2
Ведучому: при читанні лапки в словах «миші» і «домашні» голосом не виділяти!
Вчені попереджують, що в середньостатистичної «миші» («домашні» не досліджувалися) за два тижні нагромаджується до двохсот бактерій на квадратний сантиметр - якщо її, звичайно, не піддавати регулярним гігієничним процедурам. Відповідно до тих же досліджень для її сусідки цей показник, вищий, принаймні, у два рази. Назвіть цю сусідку двома словами.

Відповідь:

Запитання №:3
У давнину збір цього продукту починали 11 травня, оскільки в цей день відзначали святого Максима, який, за легендами, лікував недуги саме цим продуктом. До речі, у народі цей продукт найчастіше називають сльозами... Чого?

Відповідь:

Запитання №:4
У таборі, заселеному чаклунами і чарівниками, що прибули на Чемпіонат світу з квіддичу, можна було зустріти чарівників і чаклунок із різних країн. Так, група американських чаклунок розташувалася під прапором, на якому був напис із двох слів. Ці слова, що відомі й у реальній історії за подіями 1692 року, відбивали як рід, так і місце їхньої основної діяльності. Назвіть ці два слова.

Відповідь:

Запитання №:5
Цей танк - наймасовіший танк Англії періоду Другої світової війни. Проект танка було подано Міністерству оборони в середині лютого 1938 року, замовлення на будівництво машин було отримане в липні 1939 року, а вже в липні 1940 року із конвеєра зійшов перший екземпляр цього танка. Назвіть цей танк.

Відповідь:

Запитання №:6
Закінчить двома словами, одне з яких – явний «русизм», вірш-пародію Сергія Дзюби:

«Поети вміють тільки віршувати,
А що гуцулкам? Їм хоч вовком вий!
Один коханець шастає в Карпатах,
І навіть той - ...».

Відповідь:

Запитання №:7
Одна з книг В’ячеслава Кучина називається «Роздуми»: роздуми про добро і зло, про любов і смерть, про сенс життя, про терор і тероризм і багато про що інше. Назвіть творця того, хто зображений на титульному листі книги.

Відповідь:

Запитання №:8
У Нью-Йорку з’явилася нова розвага, яка найближчим часом грозить обігнати за популярністю «караоке». Вона одержало назву «мувіоке». Господиня першого мувіоке-салона заявила, що думка про створення такого атракціону прийшла до неї, коли вона знімала фільм про дівчинку, що у розмові використовувала тільки цитати... Звідки?

Відповідь:

Запитання №:9
В одному з романів Б.Акуніна наведено приклад одержання прибутку з моди на північні святині. Частина острова, на якому знаходився монастир, була віддана туристам. Для цього там були відкриті цілком мирські заклади, що носили, правда, своєрідні назви: готель «Ноєв ковчег»; ресторан «Валтасарів бенкет»; сувенірна лавка «Дарунки волхвів». А яким жіночим ім’ям була названа перукарня?

Відповідь:

Запитання №:10
Одним з тих, хто свого часу забезпечив національну безпеку Польщі, командуючи лівим крилом польсько-литовської армії в Грюнвальдській битві, був воєначальник, який не мав прізвища. Але якби він прочитав радянські газети часів розвинутого соціалізму, то неодмінно вирішив би, що це саме його настільки часто і критично згадують у них. Як же звали цю людину?

Відповідь:

Запитання №:11
Кан і Вінер у своєму огляді прогнозів «2000 рік» вважають, що ЦЕ можливо зробити шляхом «екранізації гравітації». Коментуючи цей огляд, Станіслав Лем зауважив, що подібна точка зору свідчить про серйозну помилку в комплексному визначенні правдоподібності явищ. Так, за словами Лема, політичний переворот у США, який автори огляду не розглядали взагалі, більш реальний, ніж ЦЕ. Назвіть ЦЕ двома латинськими словами.

Відповідь:

Запитання №:12
Якщо Ви отримали дарунок від дружини єгипетського бога помираючої і воскресаючої природи Осіріса, то Ви зовсім легко здогадаєтеся, що мова йде про одного з нас тут присутніх. Якщо ж Ви ще не здогадалися, тоді шукайте підказку у речовому мішку, який носили солдати Червоної Армії. Назвіть це слово, однак не помиліться, бо суд буде страшний.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com