Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, VI етап
(2004-05-29)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Перу гумориста Олександра Бєляєва належить коротке оповідання із життя запорізьких козаків. От один з фрагментів: «Український степ. У небі кружляють кондори. На землі сидять запорізькі козаки, варять кулешу і питають себе...». Відтворіть хоча б приблизно, про що питають себе козаки.

Відповідь:

Запитання №:2
У шлюбному путівнику по драконах і героям, укладеному професійно незаміжньою принцесою, стверджується, що драконів потворних, лисих і сивих не буває. Буває недостатньо... Чого?

Відповідь:

Запитання №:3
Італійці називали його сеньйор Нікколо. У XIX столітті він писав у Росію з Італії: «Прекрасний мій, чудесний Рим». Він любив малювати Колізей, біля якого неодноразово переконувався в тому, «який гарний Рим і яка безодня для малювання». Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:4
Гальфрид Монмутський у своїй «Історії Британії» писав: «...живуть на острові п’ять народів, як-от: нормани, бритти, сакси, (пропуск), і скотти». Назвіть вилучений, мабуть, найзагадковіший народ.

Відповідь:

Запитання №:5
Закінчіть ім’ям та прізвищем вірш Володимира Базилевського «Поети Відродження»:

«Хором вишикувались поети,
возвеличуючи лаур.
Мадригали, рондо, сонети –
Кожен лицар і трубадур.
Кожен тонко, як ремез, в’яже
Пишномовний свій лексикон.
Хто ж про моторош світу скаже?
Озовись, ...!»

Відповідь:

Запитання №:6
Прослухайте жартівливе оголошення: «Для роботи в чоловічому стриптизі потрібні чоловіки атлетичної статури, а також атлетично складені жінки». А тепер скажіть, обов’язки якого роду будуть виконувати жінки, якщо серед їхніх колег можна знайти, наприклад, героїню фільму «Джонні мнемонік» і героя Кевіна Костнера.

Відповідь:

Запитання №:7
Деякий час тому для спільної діяльності з випуску літаків Ан-74 и Ан-140 було створено Українсько-російську асоціацію. Ім’я якого грецького бога вона носить?

Відповідь:

Запитання №:8
У статті «Зброя таємних агентів», присвяченій різним видам потаємної зброї, розповідається, зокрема, і про ручки, що стріляють. Як повідомляється в статті, деякі авторучки й олівці (наприклад, ручка з арсеналу КДБ і англійський цанговий олівець) могли не тільки стріляти, але і... Що робити?

Відповідь:

Запитання №:9
Актор театру і кіно Владлен Давидов в одному інтерв’ю міркує про «вірну, хоча, можливо, і не молоду дружину» і про «красиву молоду і зрадливу коханку». Назвіть «дружину» і «коханку», про яких міркує актор.

Відповідь:

Запитання №:10
Зараз, як відомо, у моді сіквели. В Японії користується великою популярністю твір Хіроюкі Судзукі за назвою «Юкі та Марія», за сюжетом якого молодий японець Юкі відправляється в США, де знайомиться з дівчиною Марією. Молоді люди закохуються один в одного, але батько Марії проти цього союзу і якось у пориві гніву вбиває Юкі, а пізніше, дізнавшись, що вбив власного сина, закінчує життя самогубством. Назвіть прізвище батька Марії.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, спостереження з російського журналу. На ній була в’язана жовтогаряча сукня, на ногах - смішні гумові тапочки. На ньому - потерті джинсі. Обох міцно тримали мами: «Утечуть же ж!». А ці предмети вони взагалі не принесли: «Так ну їх! Жовті, круглі. Тухляк, коротше». Назвіть ці предмети.

Відповідь:

Запитання №:12
Думаю, що вам не раз доводилося чути або згадувати самим заклик, з яким, за легендою, звернувся Кромвель до військ, що форсували ріку перед боєм із шотландськими роялістами біля Данбару. Відтворіть цей заклик.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com