Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, V етап
(2004-05-01)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В оповіданні Г.К.Честертона «Віщий собака» патер Браун читає газету, тримаючи її біля самого носу. При цьому він гладить собаку. Він ніби демонструє цим живу ілюстрацію притчі про людину, в якої... Закінчить фразу.

Відповідь:

Запитання №:2
Мабуть, першим, хто докладно розповів світу про короля Артура, був Гальфрид Монмутський. Однак він не був хронікарем, а його манера поводитися з історією згодом стала традицією. Назвіть абсолютно точно французького письменника, чия творчість стала квінтесенцією цієї традиції.

Відповідь:

Запитання №:3
За словами Леоніда Соболєва, в першій половині 1920-х рр. із колись грізного Балтійського флоту в походи могли ходити декілька міноносців, навчальне судно "Комсомолець" і лінкор "Марат". Назвіть закон, що визначав умови плавання інших кораблів і судів Балтійського флоту.

Відповідь:

Запитання №:4
Цей вислів характеризує найкращого друга. Користуючись цим висловом, заповніть пропуск у чотиривірші М.Рильського:

«Ти приходиш вечорами,
Тінню, другом, (пропуск),
Наче букви телеграми
Мова кована твоя».

Відповідь:

Запитання №:5
Цього року дебют його доньки було визнана кращим дебютом року. Вона одержала «Сезара» за художній фільм «Маленька Лілі». А не так давно вітчизняні ЗМІ повідомили, що саме він зіграє Тараса Бульбу в художньому фільмі, що буде зніматись із травня 2004 р. на кіностудії ім. Довженка. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:6
У передачі каналу "Євроньюс" від 2 лютого 2004 р., що стосувалася дуже гарячої теми, у супроводі тексту про "Мій Апокаліпсис" прошмигнули кадри з числом, що росло від нуля до ста, і написом: "I'm just doing my job, nothing personal" [Ай ем джаст дуін май джоб, насін песонл], тобто "Я просто роблю свою роботу, нічого особистого". Ми не будемо питати про специфіку роботи - скажіть, який суб'єкт її робить.

Відповідь:

Запитання №:7
У книзі Дженніфер Лінч «Щоденник Лори Палмер» головна героїня пише: "У Медді він такий самий великий і грубий. У Донні він не такий, але все ж грубший за мого. Нічого, обіцяю, що ти в мене будеш навіть більшим, ніж у Медді". Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:8
Том Такер, історик з Північної Кароліни, написав книгу-розслідування «Bolt of Fate», яка згадує деякий експеримент, що не вдалося відтворити, користуючись матеріалами, доступними в XVIII ст., а також навіть із сьогоденними, ефективнішими і легшими матеріалами і конструкціями. Назвіть автора широко відомого експерименту.

Відповідь:

Запитання №:9
Розповіді про те, що ВОНИ кинуться до моря для вчинення самогубства, не відповідають істині. ВОНИ непогані плавці - у 1868 р. у фіорді Тронхейм пароплав 15 хвилин йшов серед них. А ще вони були заголовними героями комп'ютерної гри, популярної в нас на початку 1990-х рр. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:10
Цей вислів з трьох слів став популярним після того, як у Нью-Йорку в 1911 р. була поставлена однойменна п'єса американського драматурга Ч.Нірдлінгера, в якій розповідалося про Доллі Медіссон, дружину четвертого президента США. Як же називалася ця п'єса?

Відповідь:

Запитання №:11
Анатолій Ефрос так і не зняв цей фільм. Головну роль у ньому мав грати Валентин Гафт. Режисер розповідав актору, яким буде початок фільму: «Ти стоїш на загальному плані, закривши обличчя руками. Потім камера наїжджає і ти, різко забравши руки, із вигуком показуєш ...». Логічною заміною наступному слову могли б стати мис, півострів, чорнильниця, вішалка для капелюхів, реп'ях, диня... Цей ряд можна і продовжити, як робив це головний герой фільму, про який йдеться. Назвіть цього героя.

Відповідь:

Запитання №:12
Назвіть нинішнє офіційне ім'я людини, якому на сайті «Sport. com. ua. Новини футболу, огляди, прогнози» була присвячена під назвою «Рацпропозиція 80-х».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com