Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, IV етап
(2004-03-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчіть двома словами фрагмент з «Поеми символів» Віктора Романюка:

«Запорозька держава Січ
Нам у вічність проклала тропи;
Зупинила Ординську ніч
Під ранковим...».

Відповідь:

Запитання №:2
На думку деяких журналістів, братам Вачовським не давала спокою слава відомих казкарів, - саме тому в їхньому фільмі є сцена, аналогічна ключовій сцені зі знаменитої казки і, за словами тих же журналістів, остаточно закріплює «перемогу сценарної думки над здоровим глуздом». Назвіть цю казку двома словами.

Відповідь:

Запитання №:3
Битва за Малоярославець 12 жовтня 1812 року була дуже жорстокою - втрати сторін складали приблизно по 7 тисяч осіб із 25 тисяч, що брали участь у бої. Одна з легенд стверджує, що жителі Малоярославця зібрали після битви до 500 пудів свинцю і довгий час ще топили печі своїх тимчасових жител тим, що залишили після себе ворогуючі армії. Чим же топили печі жителі міста?

Відповідь:

Запитання №:4
Співачка Руслана активно готується до виступу на конкурсі «Євробачення» у Туреччині. Крім роботи над піснею, яку вона буде виконувати, Руслана збирає групу підтримки. Назвіть колегу співачки, якого вона включила в цю групу як своєрідного гіда.

Відповідь:

Запитання №:5
В одному з оповідань Михайла Веллера розповідається про халепи чесного радянського трудівника, що після пікніка відправився за грибами. А тому що справа була в карельських лісах, то він непомітно для себе і прикордонників перейшов фінський кордон. З цього автор робить висновок, що спирт допомагає орієнтуватися на місцевості тільки в одному випадку. А в якому саме?

Відповідь:

Запитання №:6
Економісти люблять знаходити зв’язок між числами. Редактор журналу «Бізнес» Олександр Пішванов помітив збіг: як тільки Україна вступила в 13-й рік своєї Незалежності, у той же час з’явилося... Дайте абсолютно точну відповідь: що саме?

Відповідь:

Запитання №:7
У труппі Річарда Бербеджа Шекспір працював як режисер, драматург і актор. Однак його акторське дарування не користувалося особливою славою і, як результат, він частіше усього грав ту саму роль із власного твору. Що ж це була за роль?

Відповідь:

Запитання №:8
В Апулея читаємо, що в часи фараона Амазіса жила в Єгипті красуня Родопа. Якось вона загубила деякий предмет, і орел приніс його Амазісу. Вражений деякими характеристиками цього предмета, фараон негайно повелів відшукати його володарку, і незабаром у його гаремі стало на одну красуню більше. Здогадавшись, що приніс орел і яким чином довелося шукати дівчину, назвіть найвідомішу людину, що описала аналогічні пошуки.

Відповідь:

Запитання №:9
Говорячи про те, чого не варто робити в Internet, автори книги «Секрети Internet», зокрема, рекомендують дуже обережно використовувати знак оклику, а також не робити цього - по-перше, тому, що в цьому випадку текст важче читати, а по-друге, «із боку це виглядає так, наче ви підвищили голос у громадському місці». Що ж не рекомендується робити в даному випадку?

Відповідь:

Запитання №:10
«Мапа Ненашої України» має вигляд карти світу, зображеної в гумористичному стилі. Яка країна на цій карті одержала до своєї назви епітет "Ненормативна"?

Відповідь:

Запитання №:11
Сьогодні ідея західного «походження» мегалітів представляється цілком науково обгрунтованою. Однак ще недавно до гіпотез, що висовували таку ідею, ставилися, м’яко кажучи, недовірливо. І до того були підстави - наприклад, дехто Форбс у 1938 році стверджував у своїй книзі, що мегаліти споруджувалися з восьмого тисячоріччя до нашої ери руками людей Заходу, які прийшли... Відкіля саме?

Відповідь:

Запитання №:12
Відома письменниця Дарья Донцова дає поради романістам-початківцям. Суть порад зводиться до того, що потрібно рішучим зусиллям написати свою першу книгу, не відвертаючись і працюючи посидюче. Потім потрібно завзято домагатися, щоб книгу прийняли у видавництво для опублікування. А що, на думку Донцової, потрібно зробити відразу після того, як книгу прийняли у видавництво?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com