Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, III етап
(2003-12-28)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Вставте два пропущених слова до фрагменту статті про Григорія Сковороду: «Лякала густа самотність, а веселила душу та філософська незрима єдність між ним і світом, яку збагнув допіру. Воістину (два слова випущено), і ти пізнаєш усе!».

Відповідь:

Запитання №:2
В одній із серій мультфільму про подвиги Астерікса є епізод, у якому головному негіднику на своєму кораблі вдається утекти від погоні, оскільки він обзавівся рабами-веслярами з Британії, притім уродженцями тільки двох населених пунктів, завбачливо розмістивши їх на різних бортах. Назвіть ці два населених пункти.

Відповідь:

Запитання №:3
Здогадавшись, які два слова випущені у фрагменті вірша І.Немировича «Чистка святих», скажіть, яку жорстоку розправу передрікає автор:

«Улаштуємо (пропуск) їм
На основі документів:
До останку порозвінчуєм!
постягаєм з постаментів!»

Відповідь:

Запитання №:4
В оповіданні Жерара Клейна «Роздоріжжя у часі» роль машини часу виконує деякий пристрій, історія розвитку якого пов’язана з іменами Строуджера, Голубицького, Фрейндберга, Шулейкіна та інших. Але найчастіше з цим пристроєм пов’язують коротке прізвище - таке ж коротке, як і слово, яке часто використовується при роботі з цим пристроєм. Назвіть це прізвище.

Відповідь:

Запитання №:5
Англійський фантаст Артур Кларк нещодавно знову оприлюднив свої прогнози майбутнього. Відповідно до цих прогнозів, у 2016 році в районі Північного полюса упаде великий метеорит; у 2021 році перше висадження людини на Марс обернеться неприємними сюрпризами; у 2024 році вчені засічуть, але не розшифрують інфрачервоні сигнали з центру Галактики. А в 2061 році, на думку Кларка, відбудеться ще одна космічна подія. Втім, останнє пророкування опирається не на геніальне передбачення Кларка, а на результати досліджень іншого англійця, отримані понад триста років тому. Назвіть цього іншого англійця.

Відповідь:

Запитання №:6
Нещодавно українські митники при спробі незаконного вивозу вилучили в громадянина України шість колекційних самурайських мечів. Спроби порушника представити себе самураєм результату не дали - адже, за словами журналістів «Комсомольської правди» в Україні», той порушив Бусидо, не зробивши в цій непорядній ситуації... Чого саме?

Відповідь:

Запитання №:7
В оповіданні Олексія Волкова й Андрія Новикова описується процес над діячем культури, якого звинувачували в убивстві. У ході процесу з'ясовується, що убивство було ненавмисним, хоча і вимушеним, з метою запобігти захопленню тим, кого вбили, влади над усім світом. Воно було здійснене за допомогою старої гранати, яка здетонувала. Нам добре відомі аналогічні випадки вбивств, причому до відповідальності колеги підсудного не залучалися. Хоча, наприклад, один із них, француз, здійснивши такий же злочин, за легендою, відразу впав без почуттів. А от здійснений деяким англійцем такий саме злочин у грудні 1893 року був обдуманим, хоча, як з’яcувалося у жовтні 1903 року, не чітко здійсненим - адже зрештою жертва залишилася все ж живою. Що ж об'єднувало жертв у всіх трьох зазначених випадках?

Відповідь:

Запитання №:8
Вільям Хогарт, що одержав багатство і славу завдяки циклам картин «Кар’єра проститутки», «Кар’єра марнотрата», «Модний шлюб», а також відповідних гравюр, природно, був зацікавлений у тому, щоб цей закон був прийнятий в Англії, і чимало зробив для того, щоб у 1735 році це здійснилося. Про який закон йде мова?

Відповідь:

Запитання №:9
За часів французької революції П.-Ж.Камбон висунув це гасло, обгрунтовуючи декрет, який закликав скрізь знищувати феодальні порядки і заміняти стару владу народним представництвом. У дні Жовтневої революції це гасло впевнено увійшло до революційної публіцистики, а Юрій Смолич назвав так свій роман. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:10
В одному з американських судів розглядається позов Грегорі Німітца до уряду США. Німітц хоче одержати 10 трильйонів доларів за приземлення космічного зонда NASA на поверхню малої планети Ерос у лютому 2001 року. А чим Німітц мотивує цей позов?

Відповідь:

Запитання №:11
Для акторки Керрі Отіс зйомки у фільмі «Дика Орхідея», де вона зіграла головну жіночу роль, закінчилися скандалом, який коштував їй кар’єри. Скандал вибухнув, коли критикам стало відомо, чим насправді займалися вони з Міккі Рурком під час зйомок еротичних сцен. А чим, власне, вони займалися?

Відповідь:

Запитання №:12
Святкування чого гумористи визначили як «вечерю, що закінчується сніданком»?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com