Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга та ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2003-2004 років, I етап
(2003-10-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У своєму творі «Дещо з українознавства» Остап Вишня згадує їх мати і додає, що батька їх не знайдено, але він безперечно десь є. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:2
Повідомляючи про склад гравців збірної України напередодні футбольного матчу з Румунією, газета «Комсомольська правда» в Україні» особливо відзначила, що дебютант Олег Гусєв тепер поповнить ряди деякої групи, в яку вже входять три Андрія. Чим же відрізняється ця група від інших гравців збірної?

Відповідь:

Запитання №:3
Вона прийшла в Україну із Польщі у XIV столітті. Тоді вона становила від 4 до 12 днів на рік, але з другої половини XV століття до середини XVII століття вона значно зросла. Богдан Хмельницький скасував її світський різновид. Назвіть ім’я людини, яка запровадила її на Лівобережжі.

Відповідь:

Запитання №:4
Навесні цього року британський підданий на ім’я Ерік Ленглі, який мешкає у Франції, вирішив на знак протесту змінити прізвище. Своє колишнє прізвище він переклав на французьку мову і тепер буде іменуватися Бьюіссоном. А яке прізвище він носив до цього?

Відповідь:

Запитання №:5
На одному з харківських банкоматів автор питання прочитав напис англійською мовою, який свідчив, що в банкоматі є готівка у деякій кількості. А яка тварина була зображена над цим написом?

Відповідь:

Запитання №:6
Одним із незмінних атрибутів Койлоррітхі - свята Сонця, що відзначається в Перу на честь Апу - великих духів Анд, є вівтар, на якому знаходиться спеціальна кам’яна споруда з металевими штахетами. Здогадавшись про призначення цієї споруди, назвіть об’єкт в азіатській країні, що виконує подібні функції.

Відповідь:

Запитання №:7
У цього героя є сім’я і четверо дітей. Шлюб дочки виявився невдалим, старший син трагічно загинув, а молодший був причетний до вбивства чоловіка сестри і до смерті рідного брата. Сподіваюся, ви вже зрозуміли, про яку сім’ю мова йде. Тоді назвіть рідне місто глави цієї сім’ї.

Відповідь:

Запитання №:8
Хейді Флейс, яка протягом багатьох років займалася постачанням дівчат за викликом у багато країн світу, якось з’ясувала, що її «професію» скасував науково-технічний прогрес. «Я була останньою з останніх, - говорить Хейді. - Дівчатам за викликом тепер не потрібна (слово пропущене), їм потрібний (друге слово пропущене)». Пропущене слово і в українській, і в англійській мовах відрізняються тільки двома голосними і взагалі схожі - такий от міжнародний каламбур. Назвіть пропущені слова.

Відповідь:

Запитання №:9
У середині червня 2003 року багато засобів масової інформації світу надрукували фотографії 9-річної американки Софі Колліс на тлі марсоходів «Spirit» і «Opportunity», підготовлених до польоту на Марс. За що ж ця дівчинка удостоїлася такої честі?

Відповідь:

Запитання №:10
Під час одного дослідження, у процесі якого було опитано 1000 осіб із 30 країн, 56 % опитаних сказали, що найефективнішим засобом вважають музику. У Північній Америці музику ставили на перше місце 64 % опитаних, у розвинутих країнах Азії 46 %. На другому місці стоїть перегляд телевізора, потім прийняття ванни або душу. Керівник дослідження говорить, що «неважко зрозуміти, чому більше половини людства використовують музику як ліки…»... Від чого?

Відповідь:

Запитання №:11
На Філіппінах їх називали «людьми-дияволами» і говорили, що вони живуть у лісі. В Індонезії їх називали «жовтими людьми, що ходять лісами». Ці легенди підтвердилися у 1961 році після виявлення на острові Гуам... Кого конкретно?

Відповідь:

Запитання №:12
Закінчіть «ботанічне» спостереження В’ячеслава Романовського: «І лопотіли милі ...».

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com