Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Третій Весняний Кубок із «Що?Де?Коли?» «Зроби Великодній подарунок»
(2008-04-19)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Отож, почнемо. У Австралії ЇХ фарбують у зелений колір. У Стамбулі віддають перевагу жовтому кольору. А у більшості країн поширений червоний колір, якого досягають завдяки цибулі. Як ми називаємо розфарбованих ЇХ?

Відповідь:

Запитання №:2
ПЕРША – назва українського човна, що перетнув Індійський океан. ДРУГА – назва російського атомного криголаму, що брав участь у експедиції по зануренню на Північному Полюсі. Назвіть автора книги, у якій стверджується, що ПЕРША не є ідентичною до ДРУГОЇ.

Відповідь:

Запитання №:3
Увага на екран! Зараз вам буде показано фрагмент «Зоряних воєн» у перекладі Гобліна, у частині якого буде відсутній звук.
У другій частині фрагменту, де роботи ремонтують верх корабля, на фоні лунає марш із радянського кінофільму 1957 року. Як називається цей марш?

Відповідь:

Запитання №:4
Як відомо, всі люди різні. Слов’яни відрізняються від турків, а ті в свою чергу від персів. Мабуть саме через цю різницю, виражену у метриці, з’явилась деяка ідіома. Напишіть її через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:5
Після одного з виступів Марії Заньковецької у Запоріжжі матроси корабля “Імператриця Марія” вирішили, що велике мистецтво вище за імператорську корону. Що вони в результаті зробили?

Відповідь:

Запитання №:6
У Франції свого часу були проблеми із поширенням картоплі. Селяни боялися вживати у їжу підозрілі картоплини. Тоді король звернувся по допомогу до свого війська. Який наказ він віддав?

Відповідь:

Запитання №:7
[Ведучому: оголосити лапки у слові «демонстрували»]
На війні, як на війні. Англійські воїни вчиняли з полоненим французьким лучникам деяку дію, щоб ті більше не могли натягувати тятиви лука. Мабуть, саме тому вільні французи час від часу «демонстрували» англійцям свою силу. Назвіть відомого українського політика, якому не так давно у такий самий спосіб «демонстрував» свою силу представник МВС.

Відповідь:

Запитання №:8
Це ім’я було придумане Філіпом Сіднеєм у 16 сторіччі. На його думку, воно означає “все найсолодше”, оскільки утворене від грецьких слів «все» та «мед». У наші дні значення цього слова у певній мірі збереглося, оскільки у нас це ім’я зазвичай асоціюється з американською акторкою із канадським громадянством. Назвіть дівоче прізвище цієї акторки.

Відповідь:

Запитання №:9
Англіканський священик Уїльям Пейлі наводив такі свої роздуми: “Припустімо, що ми під час прогулянки знайшли годинник. Зрозуміло, що настільки складний механізм не міг з’явитися сам по собі, а був задуманим і виконаним деяким годинникарем. ”. Ця аналогія довгий час домінувала у суспільстві до виходу деякої книги. Назвіть автора цієї книги.

Відповідь:

Запитання №:10
Якось відомого польського актора Жолковського вдячна публіка буквально закидала квітами на сцені. Серед вишуканих букетів хтось кинув і оберемок сіна. Жолковський подякував публіці і особливо подякував тому глядачеві, який не пошкодував віддати артисту те, що зміг би… Закінчіть фразу актора.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, бліц!
Якось автор запитання натрапив в Інтернеті на незвичний узбецько-український словник. У ньому, наприклад, слово «Кирдик-кіно» перекладалося як «бойовик», Білайн-летун – бджола, а Шайтан-казан – плита. У цьому бліці ми поговоримо про відомих персонажів.
1. Якого персонажа назвали словом «Бабай-ханум»?
2. Якому персонажу у цьому словнику відповідає слово «Арматур-батир»?
3. Якого персонажа «охрестили» прізвиськом «Шампур-батир»?

Відповідь:

Запитання №:12
Згідно стародавньої української легенди, ЦІ ПТАХИ з’явилися з білого та чорного яйця. А ось у вірші відомого українського поета ЦІ ПТАХИ рожевого кольору. Відтворіть останні два рядки цього вірша.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com