Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Перший Кубок Що? Де? Коли? серед ІТ спеціалістів
(2008-02-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
На сайті журналу Домашній ПК можна побачити карикатуру – до червоної літери О, яка горить у вогні, домальовано ріжки. Підпис до цієї карикатури співпадає з назвою відомого мюзиклу. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:2
Отож, про привидів. У Олеському замку, як пише газета “Експрес”, мешкає привид на ім’я Ян. Прізвище цього привида зовсім миролюбне і повністю відповідає його теперішньому статусу. Його прізвищем ми також скорочено називаємо деякий відомий програмний продукт. Назвіть компанію, що випускає цей продукт.

Відповідь:

Запитання №:3
[Командам показується малюнок.]
Перед вами специфічної форми стиральна гумка від дизайнерської студії Артемія Лєбєдєва. На гумці написане одне слово, яке ми зафарбували. Відтворіть його на своїх картках.

Відповідь:

Запитання №:4
[Ведучому: чітко наголосити на слові НІЯК]
Якось автор запитання зіткнувся із труднощами при перекладі деякого українського слова. Він це слово НІЯК не міг перекласти на англійську мову. Врешті-решт, підглянувши у словник, він виявив, що переклад цього слова по звучанню повністю співпадає з іншим англійським словом, що означає сукупність певних знань, досвіду та секретів. Напишіть це проблемне для перекладу українське слово.

Відповідь:

Запитання №:5
У 1993 році розроблялась нова технологія для пошуку неструктурованої інформації із врахуванням специфіки деякої мови. Для назви цієї технології вирішили використати скорочення від англійської фрази “ще один індексатор”. Згодом цю назву почали трактувати по-своєму. Дехто вважав, що ця назва утворена від перекладу першої букви у відомому англійському слові, дехто побачив дві сторони Інтернету. Напишіть цю загадкову назву через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:6
Як ви вже добре знаєте, компанія Google має традицію модифікувати логотип своєї компанії, присвячуючи його певному дню.
Через хвилину назвіть у правильному людей, яким присвячені логотипи на малюнку.

Відповідь:

Запитання №:7
Історія із сайту bash.org.ru. В інституті студенти заповнюють студентські квитки першокурсників. Раптом один з них помітив анкету без вклеєної фотографії і задав запитання: “А що буде з тими, хто не приніс ЦЕ?”. Слово, що було вжите у кінці питання, походить з мови санскрит, де означає “зішестя”. Що ж це за слово?

Відповідь:

Запитання №:8
Увага! У запитанні є заміна!
Діалог, опублікований на сайті bash.org.ru :
- А якщо я відформатую диск C: , то де збережуться драйвери?
- У пам’яті, у МИТТЄВІЙ пам’яті.
Яке слово ми замінили словом “МИТТЄВІЙ”?

Відповідь:

Запитання №:9
Це слово складається з двох англійських слів, які означають свободу та спис. У англійській мові це слово крім основного свого значення позначає також депутатів, що не належать до жодної партії. Цим словом можна назвати вільного художника, нештатного журналіста, артиста в ангажементі. Назвіть це слово і ви.

Відповідь:

Запитання №:10
Автори довідкової служби російської мови не рекомендують використовувати ЦЕ СЛЕНГОВЕ СЛОВО у товаристві міліціонерів, оскільки ТІ можуть не розслухати букву “м”; а також у товаристві політиків, оскільки вони можуть сприйняти це за скорочення певних політтехнологій, що особливо широко використовуються перед виборами. Тим не менше, ми впевнені, що ви часто використовуєте ЦЕ СЛОВО. Напишіть ЦЕ СЛОВО абсолютно точно.

Відповідь:

Запитання №:11
Цей термін прийшов до нас із американських в’язниць, де він позначав лінію, що обмежувала пересування ув’язнених. Якщо в’язень переступав цю лінію, охоронець міг застрелити його без жодних попереджень. В наш час цей термін став більш гуманним, проте він досі наводить жах на багатьох працівників. Ми даємо вам лише одну хвилину на те, щоб відповісти, про який термін йдеться. Час!

Відповідь:

Запитання №:12
Дехто Мітч Реткліф так висловився про комп’ютер : “За всю історію людства жоден винахід не дозволяв робити так багато і з такою швидкістю, за виключенням хіба що пістолета та текіли”. У цій фразі ми пропустили одне слово. Яке саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com